Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови Придобивки

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    стига бе,как се запоява цам?

    Comment


      Е не така де
      Аз ако го изпусна повече мен ще ме заболи отколкото него,
      толкова съм привързана към него... :p
      "Нима, Създателю,
      съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
      мигар аз самият съм те молил
      от мрака да ме извлечеш?"

      Comment


        пази го отгава

        Comment


          Кинжалът е съвременно производство, но за разлика от повечето произведени през 90-те, е доста по-близо до оригиналните. Не знам защо, но на повечто съвременни кинжали, независимо дали са от Русия, Турция или Грузия, им слагат три тесни и къси каналчета по острието, разположени в средата, като повечето стари имат само един канал, по-рядко два, и ако каналът е единичен на някои, особено тези от Грузия и черкезките е разположен вляво или вдясно, а не в средата. Общо взето тези три канала могат да послужат за разграничаване на съвременните остриета от старите, а към това трябва да се добави и хромирането на остриетата (или никелирането им, не знам точно какво ги правят).
          Аз лично нямам нищо против съвременните оръжия, направени в традиционен стил, стига да са направени добре, какъвто поне на пръв поглед изглежда твоя, Влад Дракул. Все пак занаятът трябва да живее.

          Перето: защо искаш да му сменяш чирените на щика? От снимките твоите не изглеждат ужасно, малко са повредени, ама по-добре така, отколкото да ги смениш с някакви самоделни. Виждал съм такива по нета и някак си дразнят окото, особено ако са изработени от светло дърво. Е, ако смяташ да ползваш чирени, свалени от някой друг щик за Манлихер, това е друга работа.

          Comment


            дядоБлаго написа
            стига бе,как се запоява цам?
            С чалъм.....Първо повърхностите се помедняват и след това - с калай...
            И на аргон става, но при строго определена температура и сложна технология. И кадърен аргончик....

            Comment


              pereto написа
              да най-накрая си докопах един но в окаяно састояние та доколкото се вижда май е Австрииски(двуглаво орле) друго не се вижда имам вапроси кам Парабелум и Маузер- как да сменя дръжките?некви идеи за лопус?
              И
              Ади честито !Дръжките ще ги смениш , като махнеш нитовете. Правиш нови дръжки и нитове и сглобяваш.Лопус-май у нас някъде се търкаляше-ако го намеря твой е ! Кания ще трябва да търсиш по-запазане-стандартна от М95 мисля че става !

              valo написа
              С чалъм.....Първо повърхностите се помедняват и след това - с калай...
              И на аргон става, но при строго определена температура и сложна технология. И кадърен аргончик....
              Също така може да се завари и с обикновен електрод
              Last edited by Parabellum; 09-06-2005, 02:40. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                Според мен нови дръжки няма да му подхождат, предвид състоянието на острието, така че опитай да пооправиш неговите си, и ако не ти хареса резултата, тогава сменяй. Ако ги разнитиш, после не се знае дали занитването ще се получи добре, винаги има риск да се различава от оригинала. А топченцето на върха на канията можеш да го направиш и да го запоиш с калай.

                Comment


                  Аз съм на същото мнение.Пере, ако можеш да чакаш ще ти дам един Манлихеров нож от НЗ-то, вярно войнишки е, но пък е новичък!
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    Аз не разбирам много от такива антики , ама искам да попитам дали се печели много от това?

                    Comment


                      Зависи.....Дали продаваш или само купуваш

                      Comment


                        valo написа
                        Зависи.....Дали продаваш или само купуваш
                        Ами нали за да го продам , първо трябва да го купя .

                        Comment


                          Не е задължително :twisted:
                          Подарък, наследство, "намерен".....
                          Ако сега ще започваш - бая зор ще видиш. Нишите вече са заети от разни търговци, които имат разработени канали за доставка и пласмент. Докато влезеш в нещата, ще се набалбукаш няколко пъти, но може и да успееш да изкараш някой лев от такива баламурници като нас, колекционерите....

                          Comment


                            Baga-Tur написа
                            Аз не разбирам много от такива антики , ама искам да попитам дали се печели много от това?
                            Късно е вече.Почити всичко в България се обра-затова аз вече внасям :nod:
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              А, не е късно, все още излизат разни авиаторски дреболии...
                              Attached Files
                              На нож!

                              Comment


                                Ами аз съм навит да почна да се занимавам с тия неща , стига да се печели нещичко

                                Comment

                                Working...
                                X