Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови Придобивки

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    brandmajor написа
    :tup: Огромни благодарности Mauser! Ако имаш под ръка би ли пуснал едно кадро на ножницата, за да разбера за какво става дума, тъй като съм малко лаик и не всичко ми е ясно от обясненията. Не разбрах какво е лопус. А пък евентуално ще се опитам да измайсторя една та да не ми е сиротно ножчето.
    Ножницата или понаучномо казано-канията е метална у нас се търкаляше преди известно време такава, но без ножа.Ако все още се търкаля ще ти я дам. Лопус-това е кожената апликация, в която щикът с канията влиза в нея и чрез нея се закача на колана.Погледни снимката на ножът за К98к-той е с канията , а онава коженото е лопуса-по-нагледно не бих могъл да ти го обясня !
    Attached Files
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      Parabellum, не бъркай ножницата за нож за Снайдер с тази на мартинковия нож! Както казах, ножа за Мартини е с кожена кания, дори и да влезе в металната за Снайдер (това не съм го пробвал). Ще се опитам да пусна снимка на кания за Мартини, макар че моята е в лошо състояние, а освен това, Brandmajor, ако не се лъжа, ми се намира излишен горен накрайник за такава (той е труден за изработване). Можем да направим размяна за някой друг чарк.

      Comment


        Абе и аз все си мислех, че Ножът на Мартинката е с кожена кания, ама пусто като остарявам започвам да бъркам работите.
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          Parabellum написа
          Абе и аз все си мислех, че Ножът на Мартинката е с кожена кания, ама пусто като остарявам започвам да бъркам работите.
          Не си се объркал, има и с кожени ножници - тези щикове, които са преправени от образец 1853 г.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Направих си нови снимки на оръжието да му се порадвате
            Attached Files
            "Нима, Създателю,
            съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
            мигар аз самият съм те молил
            от мрака да ме извлечеш?"

            Comment


              това нещо съвременно производство сувенир ли е?

              Comment


                унтерофицерски манлихеров нож

                да най-накрая си докопах един но в окаяно састояние та доколкото се вижда май е Австрииски(двуглаво орле) друго не се вижда имам вапроси кам Парабелум и Маузер- как да сменя дръжките?некви идеи за лопус?
                И също оригинална ли е канията?
                Между другото канията за снайдерс която аз имам е дървена с метален връх и накрайник които са си с печатчето S.

                тази манерка се датира обикновенно като "след ВСВ" ама сигурно ли е ? И как да си обиасним релефно изпъкналият напис на карабинката "ХР. Г....ка?" не разчитам добре текста е частично унищожен но най-ми напомя на ХР. ... НИКА(победител на гръцки) надпис на обредните хлябове за Великден !!!???някакви идеи?
                Attached Files
                Last edited by pereto; 08-06-2005, 15:44. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                ТБТ

                Comment


                  дядоБлаго написа
                  това нещо съвременно производство сувенир ли е?
                  Ами баш си е истинско - подарък от един руснак.
                  Бая е остро за сувенир
                  "Нима, Създателю,
                  съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                  мигар аз самият съм те молил
                  от мрака да ме извлечеш?"

                  Comment


                    :tup:
                    Parabellum написа
                    Ножницата или понаучномо казано-канията е метална у нас се търкаляше преди известно време такава, но без ножа.Ако все още се търкаля ще ти я дам. Лопус-това е кожената апликация, в която щикът с канията влиза в нея и чрез нея се закача на колана.Погледни снимката на ножът за К98к-той е с канията , а онава коженото е лопуса-по-нагледно не бих могъл да ти го обясня !
                    :tup: Благодаря, Parabellum, наистина по-добре не може и да се обясни!!!Сега няма да се чудя какво е лопус. Ако все още я пазиш оназ кания и ако наистина става да знаеш, че ще ми спести усилията, щото малко се съмнявам, че майсторлъкът ми ще успее. Е все пак, ако Mauser ме уреди с горната как беше там метална джаджа, ще се опитам да се правя на майстор. :wall: :fire: :rock:
                    Не се гаси туй що не гасне!

                    Comment


                      но е съвременно производство нали?дръжката сребърна ли е?острието ми прилича на никелирано,но може да е от снимките

                      Comment


                        За сребро не знам, но не хваща ръжда
                        "Нима, Създателю,
                        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                        мигар аз самият съм те молил
                        от мрака да ме извлечеш?"

                        Comment


                          може да е цам...

                          Comment


                            дядоБлаго написа
                            може да е цам...
                            Да го изпусне два пъти и то ще си покаже.....

                            Comment


                              аха.после иди го запоявай....

                              Comment


                                pereto написа
                                И също оригинална ли е канията?
                                Много е ръждясала и не може да се разбере...Моята е в малко по-добро състояние и изглежда така:

                                дядоБлаго написа
                                аха.после иди го запоявай....
                                Е, става, ама отиде украсата...
                                Attached Files
                                Last edited by ; 08-06-2005, 21:46. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X