Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моделизъм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Абе Гоги, може и малко смешно да ти звучи въпроса ми, но... :roll:

    Доколкото разбирам от постовете ти, първо сглобяваш модела и после го боядисваш. Така няма ли вероятност някои участъци (на трудно достъпни места) да останат небоядисани?
    Dulce et decorum est pro patria mori

    ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
    СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
    НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
    СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

    Comment


      Неее, аз го боядисвам в процеца на зглобяване,примерно първо боядисвам долната част на корпуса на танка и чак след това зглобявам ходовата част, разни малко чарковесе боядисват още на рамката, а когато е окончателно зглобен модела с четка се минава по местата на стиковете за да се маскират. Чесно си признавам че не се придържам стриктно към реда на зглобяване посочен в инструкциите, просто така ми е кеф, от това обаче може да се получи голямо тровене на нерви при зглобяване на веригите примерно.

      Comment


        Абе ти що не вземеш да напишеш едно ръководство на "Младия моделист"

        Много ще сме ти благодарни (е поне аз )
        :nworthy: :nworthy: :nworthy: :nworthy: :nworthy: :nworthy: :nworthy:
        Dulce et decorum est pro patria mori

        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

        Comment


          Ами че аз не съм чак такъв моделист, просто обичам да спамя а тази тема е много удобно място. А които има въпросу нека ги задава, ако мога ще отговоря. Вече съм го казвал ама се занимавам с танкове в 1/72, кораби в 1/570-600 и 1/700-720, а от скоро съм си намисли със самолети в 1/144, като за целта си взех 4 , Б-58 на Академи е мнооого готин. От самилетите последно правих един Булдог, на Airfih, на вуйчото за подарък, доста готин се получи.

          Comment


            Здравейте!
            Само преди няколко дни попаднах в този форум и прочетох, че в България има проблеми със снабдяването с модели.
            Ето ви линк на един страхотен полски интернет магазин. Има огромно количество модели на съвсем прилични цени. Изпращат ги по пощата и можеш да платиш при доставката.

            Comment


              Ей, ако е истина в България ще има един мнооого доволен човек. ама ти пробвал ли си вече че става с наложен платеж??

              Comment


                Ха, Крусейдъра е по0евтин от колкото в България :nut:

                Comment


                  Вчера си взех един Ме 109 E4 на Академи. Харесва ми, добре изглежда. Нямам търпение да го почвам, ама нямаше боички и днес ще ходя да видя в бонжур за Равелски бои.

                  Гоги (а пък и всеки друг) можеш ли да ми пратиш на e-mail-а ми някакви снимки с камуфлажи на Ме 109 Е4. Ако има и български още по-добре. Пък ако и препоръчаш някои от боичките за тях още по-добре.

                  Е-mail-а ми е: neonix@abv.bg
                  Dulce et decorum est pro patria mori

                  ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                  СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                  НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                  СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                  Comment


                    Анализ на повреди, нанесени на линкори от артилерийски огънп

                    Олеййй, колко много и интересни неща, разни неизвесни фирми, със страхотни модели, аууу, оууу, лигите ми капят.

                    Comment


                      Еййй, сайта е наистина страхотен - страшно много модели.

                      И на мен ми направи впечатление, че цените са по-ниски от тези в България.

                      tklis, поръчвал ли си си? Колко излиза доставката от там до BG - да не поискат само половината от моделите дето си набелязах. :-o
                      Dulce et decorum est pro patria mori

                      ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                      СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                      НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                      СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                      Comment


                        старт

                        Открих сайта едва онзи ден, така че не съм поръчвал. Направих една пробна заявка за да видя как стават нещата и там при начина на плащане можеш да си иабереш by credit card или cash on delivery. Това второто си го преведох като "плащане при доставка".Цената която ми калкулираха за транспорт до България беше 3 евро-съвсем поносимо.

                        Comment


                          То си пише колко излиза, проичети раздела "как да поръчаме" много подробно е обяснено, ако искаш да се комбиниреме и да правим поръчка, аз бая неща си харесах, а цените на 1/72 са както в BG и + това че транспората не е ного скъп сие направо далавера.

                          Comment


                            NAISTINA STRASHEN SITE !!! JALKO 4E VE4E NQMAM VREME I IZLISHNI SREDSTVA ZA TOVA QKO HOBI. IMAM OKOLO 20-TINA MODELI NA SAMOLETI I TANKOVE V MASHTAB 1/72 I SEGA KATO PRO4ETOH TAZI TEMA PAK SE POZAPALIH GOLQMA MANIQ SA MALKOTE IGRA4KI!

                            Comment


                              Az malko nad 20 tankas имам. ама аз до преди 10 години бях много запален. Сага от средата на лятото пак се занимавам и от тогава са ми танковете, иначе половината кораби сами от преди. от този магазин съм си харесал танкове за 368 кинта без транспорта, предвид размера на сметката ме досрамя кораби да разглеждам, и при това танковетет само тези дето най-много ме изкушаваха. иначе:nut: . Голям кеф да си самостоятелен, правиш и харчиш каквото и колкото си искаш.
                              Та дайте да се съберем и да си поръчаме, ще ни паднат транспортните разходи.

                              Comment


                                Всичкото е хубаво, ама май няма да стане с плащане при доставка.

                                By filling up „Payment Method” section of your order form please don't mark „Cash on Delivery”.
                                This option works in case of domestic orders only (In Poland only).

                                Някой да има кредитна карта?
                                Dulce et decorum est pro patria mori

                                ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                                СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                                НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                                СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                                Comment

                                Working...
                                X