Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моделизъм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    W шопистан има 2 бр. КВ-1 (както казах от кита може да се събере всяка модификация със заварен купол)
    За италерския Рузвелт: качеството на леенето е много добро, моделът е много детайлен,абе накратко струва си, имам само две замечатки:
    -има едни мачти дето ми предлагат сам да си ги направя кати изтегля нагрята сламка,
    - самолетите са напълно узнаваеми с изключение на това че на F-14 F-18 вертикалните стабилизатори са дадени успоредни (за да може да се извади от матрицата) и че на част от Хорнетите стабилизаторите са по-къси, иначе са супер, и за доста, към 30 парчета хвърколети.
    Ааа сега се сетих един недостатък на модела-заема доста много място, дори в 1/720, И забравих да похваля надстроиката, много готино са направени мостиците.

    Comment


      #77
      Я, гледам, че сте минали на доста корабна тема
      Моят принос е със следните модели:
      Scharnhorst, Gneisenau, Bismarck, Tirpitz на Revell в мащаб 1:570. Всичките са стари матрици, някъде от началото на осемдесетте. Доста са точни като размери и силует, но им липсва детайлност и имат някои грешки. Особено неточни са сдвоените кули на вторичния калибър - 150 мм. Също така има неточности в периода за който се отнася цветовата схема и това, което се намира в кутията.
      Aida на Revell в 1:1200. Знам, че пътническите кораби не са "на мода", а и самият аз правих този модел по поръчка, но все пак... Моделчето е направо великолепно. Нова матрица, много добра детайлност за този мащаб, лесно за сглобяване и боядисване. Става за слагане в бутилка, трябва да пробвам някой път
      Scharnhorst на Revell в 1:1200. Миниатюрката (буквално ) е добре отлята, с добра детайлност. Единственото лощо в нея е, че е само до ватерлинията, което лично мен ме дразни.
      Pauke !

      Comment


        #78
        Auu Ревелските в 1/570 са пълна скръб, аз имам Шрн и Гнай, а съм разглеждам Бис Тирп и Кинг Джорч 5, 'начи на бисмарк поради много странна причина кулите на главния калибър гледани отгоре са трапецовидни, корпусът е страшно гладък, матрицата е '84 г, тирпиц е същия, Кралят е пълна скръб, особенно когато го сравних с Airfix-совския, ужас направо. Ама за играчка и за начинаещ или пък за върл маниак, стават.

        Comment


          #79
          Худ, 1/720, Италери, цена около 20 сребърника, (Хе хе Йуда би могъл да си го вземе и да му останат за боички)
          Мооого суперски, много детайлен, 210 чарка, страшно леене, кулите са дадени с нитовете и заварките, тука братушките се гаврят с модела че нитовете били по 7 санта и не било реално ама за смерка на това е много красиво, 140мм са от два детайла, щит и оръдие, 102мм също, лодките са много готини, стълбите са много готини, отделни чаркове, особенно на носовата надстройка са супер.

          Comment


            #80
            леле това прозвуча направо като реклама на "нежни" услуги
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #81
              A prupusnah da kava, korabyt e po systoqnie kym na`aloto na 30-te, без катапулт но и без допълнителни зенитки,>камуфлажът трябва да е светло сиво, а не тъмно, същата грeшка правят и от Airfix, а ако се прави за патрулът около Испания трябва да има и червено бели сини полоси на кулите.

              BTW препоръчвам сами да си търсите камуфлажи и да не се доверявате на "фирмените"

              Comment


                #82
                пиши по-бавно и по-спокойно де

                да не си на работа нещо?
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #83
                  Eee че драка, поправих го, и да на работа съм и бачкам, то тези играчки да не са без пари? аз помня дето казахте че ще се правите на дабрички, пооомня, сега си избирам, Нещо много ми се ще "Исе" след модернизацията, с полетна палуба в кърмата само проявете желание (и ако има възможност де) и веднага изпращам списък :roll:

                  Comment


                    #84
                    пращай, ама за пощата не гарантирам. Най-сигурния вариант е лятото на ръка

                    просто нямам много вяра на пощата...
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #85
                      А нещо от сорта на DHL?? иначе до лятото има мноого време. само да си навит да мъкнеш огромен списък мога да скалъпя, аз като гледам вървят от 15 до към 30$, и до тогава мога да спастя за бая. А преди малко прочетох че моделът на Худ от Италери бил правен '76 а е толкова готин....не като Ревелските 1/570

                      Comment


                        #86
                        ами сметни си, все пак няма да имам твърде много място, примерно повече от 2-3 модела в нормални кутии надали ще мога да събера. Но все пак аз лятото, парабелум есента, ще имаш възможност за две поръчки разпределени
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #87
                          ще имам предвид, и ще гледам да се държа добре :tup:

                          Comment


                            #88
                            Я да спамна още малко :tup:
                            Massachusetts, 1/720, Ревел
                            "Защо иматолкова скръб..." беше казал Муканина (или нещо много близко). Е това е в пълна сила валидно и за този модел. Мнооого малко чаркове, оръдията излети заедно с кулите, кофти качество, 20мм излети зядно с палубата, лодките са безобразни. никаква разшивка по надстроиките. Единственото свестно нещо са бордовете, там се справят поносимо.
                            Препоръчвам само за маниаци или за играчка.

                            Comment


                              #89
                              Насау, 1/720 Италери/Драгон/Хасегава.
                              Амиии доста сносен модел, малко зглобяването на бордовете хич не са го домислили ама се трайва, иначе си има с6 хеликопетера, едно корито на въздушна възглавница и дори два танка, М-60, мнооого сладурско направени. Абе свестен модел.

                              Comment


                                #90
                                Днеска съм болен...много болен....мразя тази страна.
                                Ще попитате защо? Ами рових се из един руски интернет магазин. сума корита в моя мащаб, и на мнооого прилични цени, да ама нещат да ми ги пратят в BG-то :evil: :evil: Смотана балканска помийна яма, бъкана с цигани и други фекалии.
                                А тука само болуците на Ревел и тук там нещо Италерско....два месеца вече чакам една Академска Айова, днеска май ще пристигне......

                                Comment

                                Working...
                                X