Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моделизъм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Моделизъм

    Е има ли някой, който се занимава с това?
    Бих се радвал ако има такива хора, за да можем да обсъдиме кои са най-добре направените модели, на коя фирма са, в какъв мащаб са. Аз лично предпочитам Italieri, Heller, Revel и Airfix. Не обръщам внимание на чешките и руските модели, защото нищо не струват.
    От общо 40-тина модела на самолети най-добре направените са:
    -Panavia Tornado 1:72 на Airfix
    -MD F-15 Eagle C на Italieri
    -MiG-29 Fulcrum A на Italieri
    -Westland Seaking на Heller
    -F-16 Fighting Falcon B на Heller
    Мащабът 1:72 най ми допада, някакси м исе струва най-балансиран.
    Тук искам да кажа, че повечето ми модели са на самолети- имам само 1 кораб, една подводница и един танк. Съответно- Marceau, U-boot Type 7C41 и T-80.
    Та искам да попитам дали знаете магазин в София където изкупуват влакчета Pico на разумна цена? Видях в сайта на посочената фирма, че един локомотив(който притежавам и е купен 1991г. за 30 лева сегашни пари) струва 220$.
    Last edited by Parabellum; 21-01-2005, 05:05. Причина: Направих я Важна, за да не я търсим!
    101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

    #2
    Моделизъм

    Аз правя летящи модели на самолети,но това не ни пречи да обменим опит.А относно влакчетата в София има три магазина.
    . Единият се намира в малкия ЦУМ на "Пиротска", на трети етаж срещу стълбите, другият е в "Овча купел", ул."Тодор Каблешков"N3(с най-много модели и аксесоари), а третият е на ул."Кирил и Методи"точно до "Лъвов мост".

    Отиди и провери дали изкупуват втора употреба, но отсега ти казвам, да не очакваш висока цена.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Ами от доста време се занимавам с това,въпреки че не съм кои знае колко добър.Моята гордост са един Тигер и U-47 с интериор.Колкото до наи-предпочитаните от мене фирми са Тамия,Драгон/от Азия/,и Италиери
      Колкото до Аирфикс искам да ги виждам само сгазени до някоя канафка до пътя :twisted: Шега разбира се,но толко им е крива матрицата че не е истина.

      И нека да не забравяме и руската Звезда.От тях оплаквания нямам.
      Има и една корейска фирма-Академи.Ма техния мащаб1/35 е много сбъркан защото в сравнение с фигурките на войници на Ителиери техните изглеждат като великани /и то без да е залепена главата/.Тва е засега може да обменим опит...
      Състраданието е слабост...

      Comment


        #4
        Фон Цеков- с тези 3 поста направо разстреля затворника. Това е в кръга на шегата разбира се.
        Та аз реших да не си купувам модели на "източни" фирми, защото преди 2-3 години си взех един МиГ-19 Farmer на Корпо(чешка фирма), и бях ужасен. Лепилото на Revell, което е много добро не можа да хване частите на МиГ-а. Слагането на кабината беше кошмар- отне ми около 2 часа с боядисването на приборите и пилота и залепянето им. реших да го направя с колесник, но и тук имаше куриоз, лепилото не хвана. Пробвах с друго лепило, което лепи всичко, но цял ден стоя така и пак нищо не стана. След това реших да сложа оръдията- уж се залепиха нормално не след преместването на рафта паднаха на земята.А и със същото лепило без проблем изавърших De Havilland Mosquitto на Airfix. Правете си изводите за въпросната чешка фирма.
        @Parabellum: третия магазин го знам, но не съм питал. Преди година видях, че въпросния локомотив там струваше 120 лева втора ръка. АКо успея да взема по 40-50 лева на локомотив и по 20 на вагон ще е добре.
        А сега прегледах целия ми авиопарк и видях, че имам и други гордости- Комара, Me-109E-4, Westland Lysander, republic P-47 Thunderbolt, всичките от времето на ВСВ.
        Иначе за сглобяване използвам стандартното лепило в тубичка на Revell, пинсета, малко ножче и една пила, за да изпиля долната част на кабибите(стъкълцата), което обикновено е доста грапава и става грозно, ак осе залепи такава.
        Т-80 ми беше първия и последен танк- много сложна работа с тия колесари(мащаба е 1:30).
        Ако разполагаш с 30-40 лева можеш да си направиш перфектено бойно поле от времето на ВСВ. Трябва ти една дъска, малко пясък, храсти, някое дърво(може и сгради, но те са скъпички), два комплекта войничета и два-три танка. Сглобяваш, разполагаш както ти харесва и после се радваш на добре свършената работа.
        101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

        Comment


          #5
          фон Цеков какви локомотиви имаш?А вагони?По принцип 40-50 лева за локомотив ме устройват и аз мога да ти купя всичките накуп ако искаш де?
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #6
            Originally posted by "Parabellum"

            фон Цеков какви локомотиви имаш?А вагони?По принцип 40-50 лева за локомотив ме устройват и аз мога да ти купя всичките накуп ако искаш де?
            Трябва да потърся точни описания ва сайта на PIКO, за да видиш за какво става дума. Повечето са в отлично състояние, до 1-2 часа ще поста линкове, за да видиш какво имам.
            101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

            Comment


              #7
              За съжаление локомотивите и вагоните са "антики" и единственото нещо, което го има там, и е мое притежание е това:
              101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

              Comment


                #8
                Тази цистерна я имам.
                Ти за локомотивите не се тревожи.Интересуват ме.Дори и да са поочукани малко
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  За съжаление локомотиви не колекционирам и не мога да ти бъда полезен.Като казах източни фирми има предвид азиатски такива.Колкото до Копро-много са зле.Имам един ла-7 на тях-никога не съм хабил повече нерви за един модел....В момента сглобявам един влекач Демаг с Небелверфер.Но нямам много време/идва сезона на шаранджииския риболов-другата ми старст.../.А и преди време се случи нещо много лошо с моята колекция-един от рафтовете на шкафа ми се откачи и "погреба"част от моделите ми..... :evil: .Следва реставрация :twisted:
                  Състраданието е слабост...

                  Comment


                    #10
                    Бях се пообъркал малко но със 101-ви се разбрахме.
                    Значи ходиш за риба а?Това лято в България хванах Бял Амур 5.1кг.
                    Шараните не ги броя защото за 5 месеца съм хванал около 100 парчета.Просто годината беше добра
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #11
                      Бях се пообъркал малко но със 101-ви се разбрахме.
                      Все още не...
                      101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                      Comment


                        #12
                        Как да не сме се разбрали.Колко локомотива имаш?
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #13
                          Два- един голям дизел и един малък парен. Вагоните, които стават за нещо са няколко- хладилен, товарна(за въглища ), един пътнически и въгличарката към парняка. Другите или нямат колесари, или са в различна степен на повреда...
                          101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                          Comment


                            #14
                            Намисли си цена за всичко-барабар със счупените и линиите
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #15
                              Ето някои изчисления:
                              Дизел 60лв.
                              Парния локомотв+въглищарката 45 лв.
                              Хладилен вагон: 15 лв.
                              Товарен вагон: 20 лв.(като нов е )
                              Пътнически червен от немските(или австрийските железници през 60-те) 15 лв.
                              Цистерната ако искаш ще ти я дам за 10 лева, защото има малко повреди по нея.
                              Счупените вагони са 2 пътнически, мога да ти ги дам за 10 лева двата, барабар с колесарите, но само трябва да ги стегнеш малко.
                              Линии- имам към 3-4 метра линии, тях мгоа да ти ги дам за... 15 лв.

                              Ако имаш възражения към цените, поствай?
                              бтв Барабар с всичко това мога да ти дам и три руски машини- малък дизелов локомотив, цистерна и вагон за цимент- целия комплект ти го давам за 30 лв.
                              Отделно продавам и две "захранвания"- едното е ПИКО, но сложено в друга кутия, а другото е руското, от гореспоменатия комплект.
                              101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                              Comment

                              Working...
                              X