Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моделизъм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа
    хе хе как ли ще се отваря на людете с бавна връзка

    Comment


      абе аз какво се ядосвам.
      ето нещо от което да се депресирате.

      Comment


        Jagdpanter - правил съм го отдавна...
        "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

        Comment


          WW1 Rivals...
          "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

          Comment


            Ако не греша, това е Jagdpanther-a на Revell в мащаб 1:144. Имам го и аз, но не при мен, а в София (при мен сега всъщност нямам ни едно моделче и това хоби не се знае дали изобщо ще го подновя). Ако съм прав за за модела и мащаба, значи и войничетата са в 1:144 и от личен опит знам колко адски трудно е да ги боядисваш. Но на мен лично 1:144 винаги ми е харесвал повече, защото моделчетата заемат по-малко място и съответно би било по-лесно да се направи диорама, за която никой да не мрънка че заема целия хол.
            Самолетчетата от Първата Световна са много готини, поздравления, нищо че снимката е малко размазана.

            Comment


              бих казал 1/72

              Comment


                ???

                1/72 в комплект с войничета. Самият модел е по-прост от модела на същата машина на същата фирма, който е самостоятелен.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  ---

                  Тук аз малко да се похваля. По случай Именният ми ден, моята съпруга ми купи две самолетченца в мащаб 1:48 на фирмата Хасегава
                  а именно
                  B7A2 Ryuseikai и N1K2-J Shidenkai
                  Понеже съм пълен лаик в тази област да ви питам фирмата Хасегава бива ли я ? Качествени ли й са моделите или трябва да се ориентирам към друга фирма?
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    Да, точно така, 1:72, моя грешка. За танковете 1:72 беше малкия мащаб, а 1:35 големия (и по-популярния). Не бих могъл да си представя човечета в 1:144, след 1:72 си е достатъчно трудно.

                    Comment


                      мда 1:72 заедно с него са и войничетата...
                      иначе отделно съм си взел 1 кутия само войничетаanzergrenadiere ама все още не съм ги почнал да ги боядисвам...

                      за мен Revell са най-добри, а Heller са боклуци - много ме дразнят...
                      Вие как вислите?
                      "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

                      Comment


                        От това което гледам да се продава, аз смятам че Тамия и Хасегава може да се каже че са водещи в тази област, но това си е моето мнение
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          специално за танковете най-добрите са на Ревел, просто матриците са им доста по-нови, аз лично харесвам и фирмите от бившия СССР. Като ми остане малко време днеска ще ви опиша своите впечатления от ИС 3 на Роден.

                          Comment


                            Впечатления:
                            Ис 3 , Роден.

                            На всички метс където съм чел много го хвалят. Е аз бях много надъхан, обаче....
                            Нека започнем с това което е в кутията





                            Значи виждате какво има вътре. Първо почвам с + впечатленията
                            1-на летиоте части има тектура имитираща грапавата повърхност, дори на челния лист е много готино дадено разграничението между леене и заварено
                            2- дулния компенсатор е много добър.
                            3. Освен че друг не го прави този танкдруги положителности не се сещам
                            Отрицателности:
                            1. Танкът е от най-ранните без лщкове в нищите, нищо лошо, обаче това обезсмишля повечето декали, просто тези танкове не са се експортирали, замина и моят мерак да си направя Египетски вариант, е с Фотоецвания комплект на Екстратеч нещата ще се оправят, но ще видим дали ще има кеф да си го поръчам.
                            2. Компенсаторът: както казах е много красив..обче трябва да се пилне към 1 мм за да може да си застане на мястото.
                            3 Оръдиято: те хубаво са се опитали да направят фиксация за да не се измести ъгълът на поставяне...ама има още много да учат...аз разчитайки на тяхното майсторство успях да сложа оръдие то доста завъртяно...друг път ще внимавам повече с техните модели...ако си купя.
                            3. Ходовата част: замата вана се зглобява доста пипкаво, отдьелните ръчки на окачването са сепарирани детайли, което позволява при желание да се направи диорама с натоварено и преминаващо през препятствие окачване, да хуваво ама пак няма фиксация, на моят играеха с по 30 градуса, глама играчка да ги направя с еднакъв клиренс всички.
                            Колелата външната повърхност е доста замазане и постна а на задвижващото колелао изобщо липсва, интересното е че в инструкцията са нарисувани болтова..а на модела ги няма.
                            Вениловите вериги, това се сочи принципно като минус, но според мен са добри, тънки, меки и със сносна текстура...обаче са с близо 1 сант по-дълги и ще стоят смешно, това обаче дава възможност (на практика е задължително да се направи така) да се направи провисване межди поддържащите ролки.
                            3. Варелите: за първи път виждам варели отлет като един детайл но айде да върви по-странното е че на кърмовия лист липсват варелите за масло, ще се наложи да орезиля два (хубаво че има толкова) Т-34 на AER за да взема техните (имат си само по един а ми трябват два) и да ги сложа, интересно е това че място за тях е предвидено...а тях ги няма.
                            А да картечницата е хубава...ама това не е достатъчно да компенсира разочарованието.

                            Comment


                              Представянето на модела ми хареса.Като дойдат моите два модела и аз ще ги представя по същият начин. Гога , аз съм малко лаик на тема танкове, но като гледам декалите и по-точно онзи с имперския орел, не е ли малко странно Съветски Танк с имперски Орел и това по-времето когато още бащицата Сталин е жив? Ис-3 ги свалят от въоръжение някъде към 60-те ако се нелъжа нали?
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                Струва ми се че този орел не е имперски, а арабски и това са египетските декалии, за които Гогата се оплаква че не съответстват на този вариант на танка.

                                Comment

                                Working...
                                X