Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хунската теория за произход на прабългарите

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    tonev написа Виж мнение
    за кого става въпрос?

    пп. искам си емотиконите?
    Ее, ако кажа, няма да е интересно . Отгатни сам
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      .
      Last edited by tonev; 22-06-2008, 13:04. Причина: спам
      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

      Comment


        :-)))))))

        tonev написа Виж мнение
        за кого става въпрос?

        пп. искам си емотиконите?
        ЗА Хазарите! Мислех,че беше ясно,но след този въпрос трябваше да си поправя поста. Идеята ми е ,че има податки за продължително съществуване на прото(или пра-,както ви харесва)българите в района на средна Азия,което автонатично означава ,че живеейки зона на контакт и с тюрки и с ираносармати са били подложени на тяхото влияние и сами са им влияели........

        Comment


          SSmart написа Виж мнение
          ЗА Хазарите! Мислех,че беше ясно,но след този въпрос трябваше да си поправя поста. Идеята ми е ,че има податки за продължително съществуване на прото(или пра-,както ви харесва)българите в района на средна Азия,което автонатично означава ,че живеейки зона на контакт и с тюрки и с ираносармати са били подложени на тяхото влияние и сами са им влияели........
          ми те хазарите стават проблем много след като българите вече са установени по черно море... дори след освобождението/отделянето от аварите... впрочем, аз си мислех, че за тях става въпрос...

          кога се появяват тюрки в средна азия?
          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

          Comment


            Цитат:
            SSmart написа Виж мнение
            P.S. Сетих се и за друго косвено доказателство. В момента нашите стари съседи и кръвни врагове,които ни преследваха чак до северночерноморските степи,живеят ,пак както едно време ,в старата си родина- Северен Афганистан и говорят на езика ,които винаги са си говорили.........
            Дам, и аз съм си мислил за това .

            По силата на тази логика може да се установи една сериозна "връзка" на българите ,освен с хазарите и с масагетите...

            Comment


              RIZAR написа Виж мнение
              Цитат:
              SSmart написа Виж мнение
              P.S. Сетих се и за друго косвено доказателство. В момента нашите стари съседи и кръвни врагове,които ни преследваха чак до северночерноморските степи,живеят ,пак както едно време ,в старата си родина- Северен Афганистан и говорят на езика ,които винаги са си говорили.........
              Дам, и аз съм си мислил за това .

              По силата на тази логика може да се установи една сериозна "връзка" на българите ,освен с хазарите и с масагетите...
              Добре бе, човек, кой съвременен народ или племе носи името "масагети"?
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                Добре бе, човек, кой съвременен народ или племе носи името "масагети"?

                ма то съвренни хазари има ли?
                Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                Comment


                  Въпреки твърденията на Артамонов, че хазарите и езикът им били изчезнали безследно от историческата сцена,[3] към края на 2001 г. те се появиха неочаквано в световните новини. Член на антиталибанската коалиция в Афганистан е Хезб-и-Уахдат (Партия на ислямското единство), която е коалиция от осем шиитски групировки, подкрепяни от Иран. В нея влизат главно етнически хазари с водач Карим Халили, които са 30% от 25-милионното население на страната.[4] Езикът им, който е близък на персийския, също е изследван.[5]

                  Да ,прав си хазарите са оцеляли ,а масагетите са изчезнали.Просто исках да кажа,че масагетите са съседи на българите ,споменават се често с тях и т.н.

                  Comment


                    пущуните ли имаш предвид? то тях ги сочат и за наши братовчеди.
                    Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                    Comment


                      tonev написа Виж мнение
                      пущуните ли имаш предвид? то тях ги сочат и за наши братовчеди.
                      Не бе, хазарите. Пущуните са на юг от тях.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        днес ич не загрявам... http://upload.wikimedia.org/wikipedi...roups_1997.jpg
                        Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                        Comment


                          RIZAR написа Виж мнение
                          ....към края на 2001 г. те се появиха неочаквано в световните новини. Член на антиталибанската коалиция в Афганистан е Хезб-и-Уахдат (Партия на ислямското единство), която е коалиция от осем шиитски групировки, подкрепяни от Иран. В нея влизат главно етнически хазари с водач Карим Халили, които са 30% от 25-милионното население на страната.[4] Езикът им, който е близък на персийския, също е изследван.[5]

                          Да ,прав си хазарите са оцеляли ,а масагетите са изчезнали.Просто исках да кажа,че масагетите са съседи на българите ,споменават се често с тях и т.н.
                          E как към 2001г.?!?!?!? ЗА тях( тези в Афганистан) винаги се е знаело.Изчезнали са тези (юдеите) северно от Черно море.
                          ...........между другото,колеги ,които бяха на мисия в Афганистан,ми казаха ,че са видяли на картата на страната село с име ЧУКАР. Това ако не е прабългарска дума ...............

                          Comment


                            SSmart написа Виж мнение
                            E как към 2001г.?!?!?!? ЗА тях( тези в Афганистан) винаги се е знаело.Изчезнали са тези (юдеите) северно от Черно море.
                            ...........между другото,колеги ,които бяха на мисия в Афганистан,ми казаха ,че са видяли на картата на страната село с име ЧУКАР. Това ако не е прабългарска дума ...............
                            много подобни съобщения имаше... а някои знае ли тези хазари на какъв език говорят?
                            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                            Comment


                              tonev написа Виж мнение
                              много подобни съобщения имаше... а някои знае ли тези хазари на какъв език говорят?
                              Ми ирански (на твоята карта го пише) .
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                :-)))))))

                                tonev написа Виж мнение
                                много подобни съобщения имаше... а някои знае ли тези хазари на какъв език говорят?
                                Др. Тонев,четете всички постове! Малко по -горе RIZAR писа ,че говорят на език близък да персийския ,който е изследван....

                                Comment

                                Working...
                                X