Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of tanks

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    цяла вечер ми се падат тотални мозъчни донори...аз бая изкарвам, но миразвалят кефа от играта...още малко и ще си взема ягодова пантера.

    Comment


      Снощи за пръв път успях да се насладя на играта от близо два месеца насам - от както почнаха жегите. Бях писал, че имам проблеми с пинга и фреймовете, което правеше играта почти невъзможна. Е, да се таковам у простата тиква! Всичко опирало до температурата! Бях си пуснал нощес вентилатора да ми духа у краката, а там се мъдри и компеца - о, небеса... Приказка и разкошотия, играта си върви нормално. Няколко думи сега за 7.5, играя го на руския, не съм по високите нива. Снощи се пробвах с три от машините си - Pz III/IV, VK-малкото тигърче и Т150. С Pz-ра ги помлях още първата битка Встречны на Мурованка. Тръгнах малко след два КВ-1 и едно СУ, които заеха позиции някъде до средата на картата по десния фланг. Светнах им и с дружни усилия разчистихме кемперите. После направих един рейд към базата, която се опитваха да лапнат с едно Чърчи и некво КВ. Запатках ги отдалеко, пуцам със 75 мм, бронебоен по верижките и после серия фугаси. Нашето СУ сглупи и се показа много напред, пореди което го пръжнаха артовете. Моите КВ-та се престрашиха да мръднат напред и довършихме окупаторите. В това време, остатъка от нашите беше изял вразите по десния флаг и се доразправи с артилерията, а ние гепнахме базата. Взех Бронебойчик и ми даде 13К кредити, ремонта малко на 1000. Следващите битки варираха, направи ми впечатление, че за разлика от преди, при загуба, ако машината е унищожена се набутвам с парите. Преди пача с III/IV не съм бил никога на загуба, ама карай....
      Малкото тигърче също се играе приятно. Той ми е единствената машина с екипаж под 100% - сега са на 89%, но въпреки това се справя чудесно. Важно е, да не се допуска преждевременна гибел преди да съм направил достатъчно щети, че тогава отиват няколко хилядарки в повече за ремонта.
      Т-150 ми беше любим още с появяването си, сега ми е още по-любим. Мисля, че ММ работи прилично. Не забелязах драстични отклонения в нивата на отборите, колкото до мен - при всички битки съм в топ 3
      Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

      Comment


        Правили ли сте си статистика кои модели танкове сте унищожавали най-често?Аз си прегледах скрийншотовете след битките с PzIV и ето резултатите :
        1.Артилерия (слагам всички модели артилерия под общ знаменател)
        2.КВ-1
        3.Churchill
        4.T1HT и изненадващо Ягодовата Пантера
        Това са ми около 80% от фраговете.Всички други модели са много далеч назад

        CaptMick написа Виж мнение
        Снощи за пръв път успях да се насладя на играта от близо два месеца насам - от както почнаха жегите. Бях писал, че имам проблеми с пинга и фреймовете, което правеше играта почти невъзможна. Е, да се таковам у простата тиква! Всичко опирало до температурата!
        Още тогава ти казах,че проблема е в недостатъчното охлаждане в жегите.Не казвам,че твоето е слабо,просто е недостатъчно за нормален работен процес на конфигурацията в тежките жеги.Все пак едно време с такива диагнози и тяхното разрешаване си изкарвах хляба.Моят комп в момента е разглобен на платки и съм го закачил да виси на една етажерка срещу климатика.Така правя всяко лято в последно време и нямам никакви проблеми с работата му
        Last edited by Zerg; 31-07-2012, 18:37.

        Comment


          За пореден път точно в началото на битката след като спре брояча ме гръмва некой съотборник...тея хора не се ли усещат ,че си правят играта по-трудна...

          Comment


            първа битка с ягодова пантера и 88/71...убер кеф...5 фрага но ме издеба един тип на само 8 % (и мопя заслуга също) и ме гръмна...ам акато съм с сбазов двигател и шаси и е голяма мъка, едва се движи...но оръдието беше приоритет...и е убер кеф...прбива всичко (в рамките на разумното де) точно, стреля бързо...кеф...за сега...съдейки по таблиците 105 мм май няма д ами хареса...ама и без това ще гриндя мотор и шаси

            Comment


              Утре идва 7.5

              Като са ясни окончателните промени.
              Прави ми впечатление, че покрай шума около орязването на средната линия руски се е прокраднал някой и друг "бъф".
              Според мен и досега доста силният Т-44 получава по-скоро подобрения - намалена скорост на въртене на куполите и окачванията, но за сметка на това разсейките значително намаляват, а има и лек бъф в презареждането.
              ИС-8 според мен беше много добре балансиран танк, но сега ще презарежда по-бързо и ще има малко повече кръв.
              Мардера бива посечен за пореден път въпреки, че след 7.4 стана сравнително добре балансиран и не доминираше толкова силно.

              Очаквано са порязали новите френски артилерии и разрушители.Прави ми впечатление обаче, че Foch е порязан откъм скорост и значително откъм време на презареждане, но бронировката му остава същата освен, ако не е намалена по една от другите точки, които говорят за оправяне на проблем с бронировката на френските разрушители.
              Nobody has three balls but some people have two very good ones!

              Comment


                88/71 е оръжие замасово унижение...склонен съм да изневеря на мардера....от както съм го сложил под 4 фрага на битка не съм паднал...и си стрелям като в доброто старо време на 400+ метра...и все още съм на 70% попадения с тенденция за подобрение...много яко на плюс при това съм оцелял само в една битка до сега...като сложа още модули (рогатка и мрежа за сега) и хубаво двигатели и окачване сигурно ще съм убер звер.
                Last edited by Gaden Gogi; 01-08-2012, 00:35.

                Comment


                  Все ти повтарям, че трябваше да минеш по немската средна линия, а не американската.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    там машините са грозни и фантасмагорични...само като видя пантерите и ми иде да ги гръмна...което и правя....но ще мина по тежката до КТ

                    ...което и направих преди малко...нарочно я гоних че да я клъцна...и едно ЖК, сума снаряди да махна къщите зад които се криеша...ама те са евтини и аз не дребнея чак толкова за процента попадения...
                    намислил съм си вентилатор, и двет еоптики за далечно гледане...с това оръдие ми се струва че спокойно мога на 500+ да си стрелям...както с Мардера преди да го скопят....ще взема да си слагам хубав бензин до момента в който не отворя последният двигател

                    Comment


                      88/L71 e дъ бест, както се казва.
                      Кърти, лепи и извозва. И е с евтини снаряди.

                      Но откакто на моята ягодова пантера сложих 105, не съм се връщал на 88.
                      Всъщност и с двете оръдия стрелям спокойно през най-широкото на каньона на Ел Халъф с много прилична успеваемост.

                      @Гоги - отвори двигателя и веригите, ще се изненадаш много приятно.

                      На www.wotdb.ru са качили новите танкове.
                      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                      Comment


                        Аз от скоро съм с Ягата, но още съм с късото 88 от Jagdpanzer IV. Отключил съм обаче двигателите защото развивам и VK тата на Хеншел. Откакто поставих и подобрената оптика направо се родих. Сега ползвам оптика + рогатка и резултатите са значително по-добри. Докато съм в движение не оставам сляп благодарение на оптиката, а като се спра се включва рогатката. Добавих и дотиквач и дори сега машината носи много позитивни емоции. Като чета постовете ви направо предвкусвам какво ще стане като си отключа и поставя дългото 88
                        Ще видим обаче дали промените по ММ дали няма да поразвалят играта. До момента най-добре съм се чувствал като съм по-долу в таблицата с почти всеки танк - така големите те подценяват, а и опитът дори от няколко успешни удара по високопоставен противник е доста. Така благодарение на пренебрежението на големите тиъри към малките машини на сметката на мини тигърчето ми вече има Ферди, Т29, а снощи и един Jagdtiger опуках. То това последното е поради факта, че беше от версията 88 - демек премиум машина и го караше някакъв абсолютен нуб. Ние сме на картата "Скала". Нашите тежки се юрват като биволи по равното и разбира се за нула време ги опукаха. Аз тръгвам след едно VK4502А нагоре по обиколния път към противниковата база - викам си тежък танк, явно знае какво прави - аз ще го пазя от фланкване и ще подпомагам. Още по пътя ми се видя, че този тип не е особено адекватен - излезе ни някакъв AMX - онзи седи и му се пули - аз му вкарах два изтрела - с първия го обездвижих, хеле нашия тежък го довърши. Приближаваме захода към базата на вразите и що да видя в ниското седи въпросният Jagdtiger и явно гледа към нас. VK4502А обаче най - спокойно застана срещу него на високото и взе да му се пуйчи. Тигърът го гърми- нашият си го гледа и така леко сватбарски си пуца ама и той явно не знае какво цели. Наложи се да вляза на пълна скорост и да заходя от към фланга към Jagdtiger през кикот защото гледката на двамата стоящи един срещу друг и неможещи да решат какво да правят и гърмящи протоколно направо си беше покъртителна. Минитигърчето и късото му 88 свършиха работата с изстрели от близо в бордовете и след това поради невероятно чаровна маневра от страна на премиум тигъра директно в задника му, който той поради неведоми причини ми предложи съвсем директно и от близо

                        Comment


                          Е аз с късото направих само 3-4 битки ч ене ми достигаше свободен експи и дирекно сложих дългият инструмент...до сега не съм пробил само един Т29 и тозащто беше далече и явно му пернах маската...не че не го довърших след това....особено са ми забавни КВ-5 и Типове... сега се забавлявах със сметки...и те показват че за начина по който аз обичам да играя 105 мм не е добро, 88 пробива също толкова
                          щетата на минуте а практически същата, но от разликата в снарядите да я правя тази поразия с 105 мм ще му струва 3,27 пъти по-скъпо...отделно е по-неточно а аз обичам на много далече да стрелям...и по частично виждащи се цели...което е допълнителен плюс за не толкова скъпи снаряди....всички сметки са без да смятам моята тчоност като факторв такъв случай 105 мм получава 11% предимство в ДМПМ..
                          За сега плановете за оборудване са- вентилатор, рогатка, оптика, ще жертваме мрежата, и явно няма място за дотиквач...

                          Comment


                            Поразцъках малко 7.5.Първите ми впечатления са,че има леки графични подобрения.ММ си е същият,поне с машините с които играя.С ИС направих 9 битки.Във всичките ме пусна с Т5 до Т9 заедно (4 тиъра разлика).PzIV отново играе с Т4-Т8 (пак 4 тиъра разлика).Говоря все пак за десетина битки,но е факт.Преди поне имаше редовно битки само Т5.Marder II наистина е леко скопен,пък и ме пусна с преобладаващи Т6.Даже не успях да стрелям,някой от някъде ме отнесе...Направи ми впечатление,че ИС с бронебойни и 122mm Д2-5Т прави значително повече демидж от преди,но пък там всеки изстрел е 1к пари и трябва да се внимава

                            Comment


                              Zerg написа Виж мнение
                              С ИС направих 9 битки.Във всичките ме пусна с Т5 до Т9 заедно (4 тиъра разлика).
                              Това е +-2, което е правилно.


                              Zerg написа Виж мнение
                              PzIV отново играе с Т4-Т8 (пак 4 тиъра разлика).
                              Това ме натъжава, тъй като е Т5 би трябвало да не вижда Т8. Би трябвало да вижда от Т3 до Т7. Възможно е да са му дали специален ММ заради дългото 75мм оръдие. Трябва да видя таблиците.

                              ...



                              Хм, според таблицата Pz IV не би трябвало да вижда Т8 танкове. Да не си бил във взвод?
                              Last edited by Imperial; 01-08-2012, 15:00.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Всъщност не бях в звод.Може би е нямало достатъчно хора веднага след стартирането на сървъра.След 35 битки с PzIV ме пусна още веднъж само с Т8.Преобладаваха Т4-Т6,което е нормално.Даже уцелих и една от новите карти,но забравих как се казва...Масово се играе с ELC AMX.Поне по 3-4 има в отбор в една битка.Но пък за мен са безплатен експ.Ако се изчака минута-две и сами идват Традиционно се изпускат от камперите и в нашата база ги почвам аз.Даже с едно Гриле се засякохме в 3 битки и вече ме нарича Arty-defender.
                                Imperial тази таблица за ММ от 7.5 ли е или е старата?

                                Comment

                                Working...
                                X