Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of tanks

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    feersum написа Виж мнение
    Хм, 38t обикновено го играя с 47мм оръдието. Срещу танкове от същия и по-нисък тиър върши работа, срещу по-големи - изобщо не се занимавам да стрелям, само ги скаутвам
    Моя е грешката за 45мм, всъщност си прав, че е 47. Просто не достатъчно мощно, а рандъма постоянно ме пуска срещу големи батковци Предполагам, че оръдието е тежко и че 20мм ще вдигнат средната скорост...ама тези експерименти ще ги правя довечера
    Analog man...

    Comment


      Момчета Вие как стреляте аз винаги съм на автоматично прицелване т.е. натснал съм дясното копче на мишката. Как е най-правилно ?

      Comment


        feersum написа Виж мнение
        Цели ги, преди да са те видели.

        Аз как да разбера дали ме виждат или не ? Сега свърших една игра в която ме разстреляха без аз въобще да ги виждам КАК става това ?

        Comment


          Ima[ dale`ina na wivdane, ako negowата е по-голяма той те вижда , ти не
          За стрелянето- ако си с нещо скорострелно и смяташ д аобикаляш може и на автомат, ама ско целат се движи забрави д аоцелиш, освен това се цели в средат ана танка, т.е ако им анякакво препятсвия най-вероятно нищо няма да оцелиш...дори половината танк да се подава. т.е на автомат ако си лек и тичкаш и нямаш време да гледаш целта, иначе ръчно.

          Comment


            Worcho написа Виж мнение
            Момчета Вие как стреляте аз винаги съм на автоматично прицелване т.е. натснал съм дясното копче на мишката. Как е най-правилно ?
            Автоматичното целене винаги насочва оръдието в центъра на противника, без да се съобразява с препятствия, фактори като дебелина на бронята, точки на поразяване и т.н.
            Както каза Гоги - за скоростна стрелба докато обикаляш противника може и да сработи, но иначе няма полза от него.

            На тема криене - виж на предната страница какво е писано за криене и камуфлаж.
            Иначе това колко далеч ти виждаш зависи от твоя танк - погледни параметрите на куполата, там пише до колко метра виждаш.
            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

            Comment


              Az toчно заради далечината на виждане съм решил да се върна и д аси играя с Мардера има мноого голяма, за тиъра си особенно, пък и като го напомпя с разни екстри като бинокли и ще правя точно това което ти правят на табе. пример, ти виждаш на 300 м, мардерът вижд ана 420, слагам му бусола и вече виждам на 525, + екипаж + рамър+ мрежа...и ще има "пъци пъци на батко", а оръдието е досаттъчно мощно ако се случи да ме пусне във висок тиър битка.
              Иначе и аз стрелях на автомат до скоро, особенно с чърчила кйто стреля бързо, но се случва следното- танка стърчи половината пред някаква къща, аз включвам автомат и почвам да си маневрирам...и при зареждане помпя..половината снаряди отиваха в дувара, от друга страна ако се налага енергично маневриране, или не виждаш добре целта поради растителност, или пък правиш "показване стрелба, скриване" автомата е по-добър, съкращава времето за прицелване и ти дава да се концентрираш върху криене. но това с леки машини които зареждат бързо...аз с такива обичам да играя, ако стреляш 4-5 пъти в минута е дорбе да си прецелваш всеки снаряд, т.е и двете имат място, просто трябва да пробваш и да решиш в кои ситуации кое ти е по-удобно.
              А да, като четеш моте писания, имай предвид че аз играя само и изключително з кеф, не гоня никакви спортни постижения или "сериозно играене", както някой други тук (не че е лошо)

              Comment


                Отдавна не съм писал, има ли наокло хора, играещи на руския сървър?
                Аз съм там от ноември миналата година, развивам се без да влагам средства - страхотно бавно. Това, съчетано с недостига на време, не дава сериозни шансове за прогрес, но играя за удоволствието. Забелязах нови попълнения тук - за тях ще споделя накратко мнението и опита си.

                Относно прикритието: истински те прикрива само терена и сградите. повалените вече дървета пречат само на вашата видимост, не са никакво укритие. Стоенето в храсталаците не е най-ефективно, паркирайте се около 10-15 метра от тях. Всяко движение или изстрел ви демаскира. Ако след това има противници наблизо /следете миникартата винаги/, добре е да смените позицията.

                Прицел: Аз съм любител на ръчното прицелване, ползвам го независимо от типа машина. Всичко е въпрос на опит, а той се трупа с времето. Автоматичният прицел е полезен в някои ситуации, особено при нужда от смяна на позицията, което позволява да не губите целта.

                Муниции: Винаги държа около 1/3 от боекомплекта зареден с фугасни. вършат чудеса срещу големите батковци...

                Ако някой се интересува: CapMickDRD на руския сървър. Карам КВ със 107 мм, Marder и PzIII.
                Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                Comment


                  Какво са това "фугасни" ?

                  Comment


                    Worcho написа Виж мнение
                    Какво са това "фугасни" ?
                    Фугасни или осколочни - предназначени предимно за поразяване на жива сила и сгради. На английски ги означават с НЕ, докато бронебойните са AP. Фугасният снаряд нанася повече поражения - може да рани членове на екипажа, да предизвика пожар, повреда в двигателя и оборудването, което го прави предпочитан за стрелба по тежки цели. По този начин ги спира за известно време, намалявайки защитата им същевременно, при следващ изстрел има много по-голям шанс да ги довършиш.
                    Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                    Comment


                      feersum написа Виж мнение
                      Автоматичното целене винаги насочва оръдието в центъра на противника, без да се съобразява с препятствия, фактори като дебелина на бронята, точки на поразяване и т.н.
                      Както каза Гоги - за скоростна стрелба докато обикаляш противника може и да сработи, но иначе няма полза от него.

                      На тема криене - виж на предната страница какво е писано за криене и камуфлаж.
                      Иначе това колко далеч ти виждаш зависи от твоя танк - погледни параметрите на куполата, там пише до колко метра виждаш.
                      Kато не забравяй за различните оптики с които е възможно да е оборудван гадния враг.Принципно винаги едната от екстрите ми е оптика даваща +25% радиус.В началото на битката се качвам някъде на височко и спокойно си разглеждам постройката на врага,без да ме засекат (щото слагам и маскировъчна мрежа) После си избирам най-изгодните направления и на скорост опуцвам набелязаните.Отново се намествам зад някой камък,къща или горичка(храсталак),за 5-6 секунди си избирам нови жертви и газ.Много важно е да се координираш с взвода си по радиостанцията,ако имаш подкрепа.Една добре координирана групичка от 3 танка прави яко мазаляк.

                      Comment


                        Doри да си нямаш взвод винаги може да се лепнеш за нечий. Ас така правя когато съм с определено неподходяща машина за битката. В началто на биткат апоказва взводовете с щитчета до именат аим и новем ако с аповече от един, з апредпочитане е да с елепнеш за взвод от 3 машини, е са дстъпни само срещу заплащане и шансът да са по-опитни играчи е по-голям.

                        Comment


                          Gaden Gogi написа Виж мнение
                          Иначе и аз стрелях на автомат до скоро, особенно с чърчила кйто стреля бързо, но се случва следното- танка стърчи половината пред някаква къща, аз включвам автомат и почвам да си маневрирам...и при зареждане помпя..половината снаряди отиваха в дувара, от друга страна ако се налага енергично маневриране, или не виждаш добре целта поради растителност, или пък правиш "показване стрелба, скриване" автомата е по-добър, съкращава времето за прицелване и ти дава да се концентрираш върху криене. но това с леки машини които зареждат бързо...аз с такива обичам да играя, ако стреляш 4-5 пъти в минута е дорбе да си прецелваш всеки снаряд, т.е и двете имат място, просто трябва да пробваш и да решиш в кои ситуации кое ти е по-удобно.)
                          С времето се придобива един ценен навик,който спестява доста от разсейките при скоростна стрелба.Визирайки целта си малко по от далечко,теглиш дулото с малко изпреварване пред танка на противника.Преценяваш на око спрямо скоростта му на движение и разстоянието ,което ви разделя.Спираш за секунда с клавиша за фиксиране на танка.Стреляш пред него и той сам се нанизва на снаряда ти.Най гадни поражения му правиш в основата на купола,но и трудно се уцелва без опит.За това в началото навеждай малко цевта и им късай веригата.Обездвижения враг е готов половин фраг

                          П.П. ако си направите групата от Арт +ТТ+Скаут дори не ти се налага да стреляш.Само светваш противника,ТТ-то следи твоя танк и като му светне нещо го обездвижва с което дава сигурна жертва на Арта за доубиване.В редките случаи в които им остане 2-3% живот им минаваш оодзад и ги праскаш в горивните баки или отзад/встрани на купола.Доста често това ефектно им взривява боеприпасите.
                          Last edited by bigbeer; 19-10-2011, 17:30.

                          Comment


                            С кои муниций трябва да играя Т-34 с AP или HE ? Предполагам, че с AP защото имат повече Penetration.

                            Comment


                              зареждаш и от двете, ако ти се падне нещо тецко превключваш на фугасни, това става в цифрите, с тях с евключват и разните консумативи като аптечка, резервно части, ограничител на оборотите (внимавйа с него).
                              Вижте какво си направил от нямане какво да правя:

                              Comment


                                С малокалибрени оръдия няма смисъл от HE изобщо, от 75мм нагоре само.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X