Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of tanks

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За пореден път си смених мнението и вече се стремя кам KV.

    Comment


      КВ-то е весело, независимо от оборудването. Моето е елитно - бая се цикли за С-51.
      War, war never changes..

      Comment


        За КВ трябва д аминеш през Т-28, на мене поне ми беше много неприятна машинка, за сега и КВ-то неме очарова, но аз играя с "истинско" пък и принципно не съм голям фен на тежките. но разглеждах викито да видя как точно се казва бусолата вигратат...и кликнах "рандъм страница" и ми показа Пз3А...и се зачетох и май ми харесва..там май ще си ги взема двете, само д авиидм дали рпез уйкенда ще иманамаление на гаражните клетки, че както се олисвам ще ми трябват още доста.
        Ако ще ходиш за КВ си измисли предварително как обичаш д аиграеш, тов акогато си с Т-28, за да знаеш на къде да го развиваш, към 57 мм или към 85 мм, и двете са добри но за различни неща.

        Comment


          Според мен - Т-28 задължително с 85мм, и не се ври много напред - щото е кекав, но пък оръдието пробива до 2 нива по-високи танкове.
          КВ се развива в следния ред:
          Вериги
          122мм
          КВ2 купол (но не се слага още)
          152мм (сега се слага купола)
          В-2К двигател (не се купува)
          В-5 двигател (слага се)
          107мм (ако искаш да водиш далечен бой)
          Радио (ако го нямаш)
          War, war never changes..

          Comment


            има твърде многокарти на които няма как да снайперистваш , аз ги пробвах и двете (57 и 85) даже си ги сменях през битка, за по рпедставително наблюдение, 85 ако се случи открита карта и смислени съотборници е смърт, но 57 ми е по-удобно ако трябва само ан мене си да разчитам, или ме пусни с разни фантасмагорични леки да ми хвъркат около мене.

            Comment


              GW Panther е доста по-добър от Hummel. Аз поне се справям доста по-добре с него....
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Worcho написа Виж мнение
                За пореден път си смених мнението и вече се стремя кам KV.
                Взимай,взимай,тъкмо си на моя сървър и ще имам още една 100% жертва когато играя малки тиъри за пари.Срещу всяка артилерия след 3-ти клас ,КВ-то е жертва.Срещу почти всеки лек танк от класа му е жертва.Маневрира като слон,вижда се и от космоса и презарежда 152мм хобот около веднъж на игра.Рядко стига до второ презареждане с това оръдие,преди да са го убили.Така спокойно може да си купиш само 3 снаряда и никога няма да ти свършат .Срещу всеки среден е сигурна жертва.Единствено срещу някои тежки има малки предимства,но много зависи от начина на игра и конкретната ситуация.Шанса му да се пребори 1 в 1 с Тигър или Т 29 е ... не мога да смятам до толкова .А често го пуска в битка срещу Т 34 - тежкия на американците или Тигър 2,обикновено го гръмват преди да ги е видял,щото това не мож го маскира.Единственото му предимство е със 107мм за далечна стрелба да върви зад основната група и да пуца демаскираните от тях противници.Дори и в тази си роля не може да се мери с Щуг-а или с Хетцера.Със Сащиянските ПТ-та въобще няма шанс,едно че им се въртят куполите,второ в челна проекция са близки по брониране,имат бонус маскировка и виждане....въобще....взимай и не му мисли

                П.П. До момента с Pz IV имам близо 600 фрага.Над 2/3 от тях са КВ.Радвам се когато тръгнат в група,пълнят ми окото направо Само понякога нахалниците от моя отбор ми ги избиват за норматив и си оставам само с мераците.Тежък е живота.
                Last edited by bigbeer; 20-10-2011, 20:56.

                Comment


                  bigbeer написа Виж мнение
                  Взимай,взимай,тъкмо си на моя сървър и ще имам още една 100% жертва когато играя малки тиъри за пари.Срещу всяка артилерия след 3-ти клас ,КВ-то е жертва.Срещу почти всеки лек танк от класа му е жертва.Маневрира като слон,вижда се и от космоса и презарежда 152мм хобот около веднъж на игра.Рядко стига до второ презареждане с това оръдие,преди да са го убили.Така спокойно може да си купиш само 3 снаряда и никога няма да ти свършат .Срещу всеки среден е сигурна жертва.Единствено срещу някои тежки има малки предимства,но много зависи от начина на игра и конкретната ситуация.Шанса му да се пребори 1 в 1 с Тигър или Т 29 е ... не мога да смятам до толкова .А често го пуска в битка срещу Т 34 - тежкия на американците или Тигър 2,обикновено го гръмват преди да ги е видял,щото това не мож го маскира.Единственото му предимство е със 107мм за далечна стрелба да върви зад основната група и да пуца демаскираните от тях противници.Дори и в тази си роля не може да се мери с Щуг-а или с Хетцера.Със Сащиянските ПТ-та въобще няма шанс,едно че им се въртят куполите,второ в челна проекция са близки по брониране,имат бонус маскировка и виждане....въобще....взимай и не му мисли

                  П.П. До момента с Pz IV имам близо 600 фрага.Над 2/3 от тях са КВ.Радвам се когато тръгнат в група,пълнят ми окото направо Само понякога нахалниците от моя отбор ми ги избиват за норматив и си оставам само с мераците.Тежък е живота.

                  ААА ти ме разобеди няма да взимам никакво KV. Ще си продължавам с Т-34 ама немога да разбера аз с Т-34 1 в 1 срещу KV нямам големи шансове 90% от случаите ме гръмва. То причината е в мен аз немога да играя моляте дай някой друг съвет как да игря с медиум танкове.

                  П.с. В една игра направих 5 фрага това за мен е супер много. Много си радвам взех 750 опит и 19к пари.

                  Comment


                    5 фрага си е добре,поздравления за което.При това с не ъпгрейднати умения на екипажа,предполагам и на танка,направо си е супер.Аз средно правя по 3,но в някои игри и нито 1.До късмет малко.8-9 и нагоре си е чиста рядкост и то с много късмет.Както си тръгнал Т-34-85 ще ти пасне много добре,после идва Т-43 който е приличен,но малко картонен като броня за класа си.Т-44 и Т-54 са страшилища в играта.Толкова са ги надули като статистики,та се чудя как не се пукат по шевовете.Жалко,че изостави немската линия на развитие.След тиър 4 там има доста приятни машинки.От друга страна удоволствието от играта идва предимно от американската линия на развитие на средните танкове.Всички без изключение там са много симпатични за игра.Току що приключих игра където ми партнира М6А2Е1.Страшна машина.С общи усилия опукахме 2 Кв-5 и един ИС-7.Страшно оръдие извади американеца.
                    Last edited by bigbeer; 20-10-2011, 22:20.

                    Comment


                      Фраговете всъщност не са важни - важно е средното нанесено поражение. Ще получиш повече опит и пари ако вместо да гръмнеш танк на 10 здраве, удариш здрав за 100 поражение (говорим за ниски нива все пак).

                      Да не говорим какво разхищение е ако с голямо (500-750 поражение) оръдие думнеш някой с 50 здраве вместо някой здрав.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Gaden Gogi написа Виж мнение
                        Колкото до моделите- мащабът е 1/350, новият ни диорам арейндж, смолни са, веригите са ецвани, и калниците, които не съм сложил, месинг 0,1 мм, всичко си е натурално на снимката, включая левчето Детаилноста е постигната 'щото съм сръчко. За сега тези са готови, прототипирал съм Тигър 2 и най-първият Шерман, за следващата серия съм намислил още. И съм заръчал на екипа да мисли как д анаправим дървета в него мащаб, но да с акато истински.
                        Рядко съм виждал диорами в такъв мащаб. Ще се радвам когато има нещо готово да пуснеш тема със снимки. Спирам с ОТ.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          bigbeer, снощи един ИС бягаше от моето 152мм...
                          И тигри съм разплаквал, и други животинки и те мрат... БУМ - и ги няма
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            хах bigbeer, явно попадаш на някакви пълни новобранци с нетренирани екипажи, единствения начин PzIV да успее да ме пребори когато съм с 152мм е да ме застреля от другия край на картата, без да го виждам
                            На близки и средни дистанции гърмят като пуканки от по един изстрел особено от близо като се опитват да се въртят около мене
                            Не знам как да изкарам статистика колко от унищожените от мен танкове са PzIV, ама да ти кажа нямам спомен много пъти да се е налагало да ги стрелям втори път. Ако имам избор предпочитам да стрелям по нещо което има повече смисъл де, все пак снарядите са скъпи Колкото до това че стреля бавно, с напълно трениран екипаж, rammer и ventilation, reload time-a е 23 секунди, доста пъти съм правил по 5-6 унищожени врази на битка... таа нещата не са точно както ги изкарваш
                            <<..........>>

                            Comment


                              Според мен малко хора се задълбочават в КВ. Повечето просто го прескачат набързо и минават нататък към ИС...

                              Снощи си купих GW Panther, много съм доволен. А топ-оръдието е приятна изненада - освен че прави повече поражение от Хъмелското, е по-точно и по-бързо се прицелва. А хоризонталният ъгъл на движение на оръдието е невероятен!
                              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                              Comment


                                Deimos написа Виж мнение
                                хах bigbeer, явно попадаш на някакви пълни новобранци с нетренирани екипажи, единствения начин PzIV да успее да ме пребори когато съм с 152мм е да ме застреля от другия край на картата, без да го виждам
                                На близки и средни дистанции гърмят като пуканки от по един изстрел особено от близо като се опитват да се въртят около мене
                                Не знам как да изкарам статистика колко от унищожените от мен танкове са PzIV, ама да ти кажа нямам спомен много пъти да се е налагало да ги стрелям втори път. Ако имам избор предпочитам да стрелям по нещо което има повече смисъл де, все пак снарядите са скъпи Колкото до това че стреля бавно, с напълно трениран екипаж, rammer и ventilation, reload time-a е 23 секунди, доста пъти съм правил по 5-6 унищожени врази на битка... таа нещата не са точно както ги изкарваш
                                Че кой е луд да прави маневрен бой с Pz IV ? Това е най-не маневрената машина в играта за момента.Само дето за времето на едно твое презареждане прави 4 изстрела,а КВ-то мре от 3.Действително има шанс да ти критне на 1-ви изстрел и ми се е случвало няколко пъти (средно около веднъж на 100 боя,примерно ),тогава наистина спасение няма.От друга страна това предполага да ме видиш пръв и да остана достатъчно време неподвижен и достатъчно близо да се натуткаш да се прицелиш и да не е в челна проекция и ..... схващаш.При подходяща дистанция и без да ме демаскираш след първи изстрел,спокойно има време да отида да пусна една вода,да се върна и да доубия КВ-то.Виж от КВ-5 ме е страх.Това животно ми резиства 2 от всеки 3 далечни изстрела.Дори с Е-75 гледам да не му се навирам 1 в 1.КВ-13 също е неприятно бърз и по -маневрен от някои средни.Иначе в условия на битка се случват всякакви ситуации.Особено ако е топ,за градска карта с нубове,тиър 3-5 ,които сами му се навират,действително прави маса поразии.Но въпроса на човека беше какво да играе след руския Т-34? Смисления отговор е Т-34-85.Предполагам имаш преки впечатления и от него.По-мое мнение е много по-универсален за различните видове карти без оглед на евентуалния противник.Да резюмирам така.Играта с КВ за да носи удоволствие зависи от много условности.Иска екипаж с умения,бонуси и най-вече подходящо задклавиатурно За времето необходимо да натрупа съответните екстри и бонуси,всеки нов играч може да развие ъпгрейднат Т-44.А да се играе с КВ за пари,при цената на неговите снаряди и сравнимата цена за ремонт с други машини от неговия клас е лееко нелогично.Както каза feersun :
                                - "Според мен малко хора се задълбочават в КВ. Повечето просто го прескачат набързо и минават нататък към ИС..."
                                ,което си е логично и смислено.На практика всеки танк може да носи удоволствие,ако ти подхожда на маниера на игра и се върнеш да го джиткаш само за едното удоволствие и с всички необходими ресурси навъртени предварително.
                                Last edited by bigbeer; 21-10-2011, 14:31.

                                Comment

                                Working...
                                X