Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Hearts of Iron 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Малко по-нагоре в същата тема съм дал линк
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #47
      Представете си, забравих да оставя някакви резерви във Франция, една американска дивизия дебакира и докато се усетя цяла Франция бъкаше от американци...
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #48
        На тази страница: http://forum.paradoxplaza.com/forum/...d.php?t=180964 и на "съседните" има доста инфо около това кое как става.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #49
          Първоначално разработвах 5 технологии, от които поне една нарастваше с над 1 % дневно, а останалите с около 0,2-0,5 %. От даден момент всичките 5 технологии се развиваха с по 0,2 % дневно. Коя е причината за това издевателство над мен? Пари имах предостатъчно, годината на технологията не е повече от +1 година от текущата и "технолозите" бяха съобразени с технологията.

          Comment


            #50
            Единственото "нещо", което би могло да те забавя е специализацията на "технолозите", според мен - щом е била наред, не знам какъв е проблема...

            Comment


              #51
              Each technology consists of 5 parts which have to be researched one after the other. Each of these parts is linked to a certain field of science (chemistry, electronics, rocketry, etc.) and has a difficulty (usually from 3 to 10). Sometimes the...

              Разбрах го. В даден момент "технолозите" нямат "matching field" с технолгията, защото рядко имат 5 съвпадения. Освен това някои технолгии имат удвоена 5 част. И най-важното е ако си избързал с годината на технологията дори с година имаш наказание от - 54 %!

              Comment


                #52
                Между другото, много добри и смислени заповеди за подкрепа, защита и т.н. Предполагам, сте ги забелязали. Вече не е необходимо над цялата територия човек да висне като квачка
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #53
                  Дали не може да се играе и с България?Аз поне не видях такова животно

                  Comment


                    #54
                    Чети постовете малко по-нагоре в темата. Аз именно с България играя. Всъщност, понеже това ми е интересно, съм засилил малко страната ни, но до 1940 повече от Югославия не можах да присъединя. Следващата страна е Румъния или може би Унгария
                    Гърция е много трудна заради островите и пълното отсъствие на флот при нашата страна. Едно транспортче нямаме, а за десант без поне разрушители за ескорт не ми се мисли. А и те гърците така или иначе в някой момент ги отстъпват двете провинции, особено като рухне Югославия.
                    Не съм пробвал Турция като противник, но от HoI I помня, че в източната част на страната практически нямаше пътища и беше голям зор.
                    Ако ще се пробваш с България - най-лесен противник, най-вече заради конфигурацията на провинциите е Югославия.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #55
                      Ето нещо за патриотите: http://forum.paradoxplaza.com/forum/...d.php?t=183776
                      Мисля и аз да се пробвам в най-скоро време с България.
                      Иначе битките са малко по-смислени. Рядко някоя продължава повече от няколко дена. При условие, че при офанзива концентрираш войските си на определено място, използваш активно авиацията си (в HoI1 беше безполезна) и обргаждаш противника би могъл да се справиш и с по-големи армии. Има вероятност AI да е малко тъпо, защото рядко проявява инициатива и ако предприеме нещо ще е с малки сили.

                      Comment


                        #56
                        Да бе,аз видях че си писал, ама как става тая работа щот в сингъла само с по-големите нации можеш да играеш.Все още навлизам в играта тъй че мерси предварително.

                        Comment


                          #57
                          Значи са използвали все пак част от моята работа по HOI. OOB, снимките и прочее за България са мои.
                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            #58
                            Raptor, можеш да играеш с коя ти държава душа желае - единстевното, което трябва да направиш е да кликнеш с десния бутон на мишката върху някой от държавните флагове в менюто за изобр към дадена камапания и след това от падащото меню да си избереш държавата, с която ще играеш.

                            Comment


                              #59
                              Мерси!Все пак тази игра е ново предизвикателство за мен

                              Comment


                                #60
                                Определено е предизвикателство, което си струва (макар че, както отбеляза и Империал, има твърде много неща, които можеха да бъдат променени и играта да бъде по-добра). Между другото, ако планираш да играеш с България е най-добре да си попромениш провинциите и ресурсите, защото инак няма да можеш да постигнеш кой знае какво .

                                Comment

                                Working...
                                X