Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Hearts of Iron 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Играя с Британия, още е май 36, щото нямам време, а бе кво да ви кажа, нещо ми е като Европа-Универсалис, мноо прилича, иначе основна грижа ми е авиацията къде да ги пренеса, през франция не става, със самолетоносачи ли?

    Comment


      #77
      Аз не съм пробвал, но или със самолетоносачи или, с мисията "пребазиране", тогава би трябвало да имат по-дълъг обхват. Не стигат ли до базата в Гибралтар?
      А по-късно би трябвало да имаш и стратегическо пребазиране.

      А да, а нямаш ли military access през някоя от европейските държави?
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #78
        Каква роля играе belligerence?

        Comment


          #79
          messire Woland написа
          Е, че то точно така си е било, даже си е много реалистично това.
          Първо, СССР има близо 360 дивизии.
          Второ, немската тактика е точно такава: бързи удари, пробиващи фронта, среща на ударните групировки зад противниковите части, обграждане, унищожение и след това - пак. Никой не би пробвал "оттук до Москва" именно защото съветските части са много. Например с бълграите срещу югославяните тактиката е точно тази, още повече, че разпределението на югославските провинции улесняват пробива и обграждането още на първия етап от кампанията.
          Единствения важен принцип, който трябва да спазваш, а така е било и в реалността, е концентрация на силите в решаващото място. Ако следваш немската доктрина. Ако следваш руската, можеш да пробваш с равно разпределение на усилията по целия фронт
          Е то е лесно да им пробиеш фронта на едно място като концентрираш повече войски, ама пак няма никакъв шанс, защото примерно на полско-съветската граница във всяка провинция имат по 25 дивизии, а аз общо имам 100 и нещо.А действително исторически са залагали на бързото обграждане, ама тук си е доста трудно освен ако не си близо до някой бряг, защото повечето провинции границат с 5 други и трябва във всяка провинция да пратиш адски много войски и на практика освен в Крим и при Балктийско море никъде другаде не успях да обградя дивизии.

          Ако тръгна да си пазя границата пак няма смисъл, защото колкото и дивизии да струпам, СССР ще струпат тройно повече след известно време и ще започнат да пробиват.Мисля, че трябваше танковите части да са по-силни и да имат по-голям шанс за пробив.

          Comment


            #80
            Пребазирането става с rebase,но ако е на друга държава трябва да имаш military access .Иначе за тактиката на пробива и обкръжението съм напълно съгласен.Аз така победих Югославия и Гърция.Югославяните бяха разположили по 3 дивизии във всяка своя провинция по моята граница.Моите войски ги бях групирал така-1-а армия-5 дивизии(1 кавалерийска),2-а армия-3 дивизии,3-а армия-3 дивизии.1А атакува към Щип,с подкрепяща атака на другите армии.След победата превзех Прищина(нямаше войски) и така 3 вражи дивизии останаха в обкръжение в Скопие.В Белград обкръжих 6,а останалите 6 довърших в Загреб.Аналогично беше с Гърция-атака през Едеса към Атина,като в Солун бяха отрязани 6 дивизии.Тази тактика е единствената успешна особено с ограничени ресурси и войски(както е било исторически)
            То това belligerence май означава войнственост или състояние на война,но точно какво влияние оказва не знам :sm186:

            Comment


              #81
              Еее, Хусар, то и немците със същите трудности са се сблъскали, та затова ползват така съсредоточено мобилните си части. В първата част на играта аз гледах да избера някое по-голямо струпване на противникови части и точно там пусках мобилните си части. Бързо обкръжение и това е. По принцип след няколко такива "котела" на врага не му остават достатъчно части за плътен фронт.
              Другия вариант е да ги оставиш някъде да се вклинят в твоята отбрана и тогава да ги обградиш.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #82
                За световна империя говорим все пак, аз до Гибралтар флотилия разрушители с пребазиране от Скапа през Плимут прекарвам, вие за самолети, стигат големите до Гибралтар и толкоз...
                А как прехвърлях от Цейлон за Аден и Сокотра, не ви е работа, три спирки, в Малабар, Бомбай и Карачи... а италианците се размотават под носа ми.
                Ако трябва индийска дивизия да прехвърлям до Европа... ще падне тътрене

                Comment


                  #83
                  Моя скромен опит от война срещу ингилизите (когато с България тръгна да анексирам съседите например) говореше точно това. Войските на Британската общност (австралийци, англичани, канадци, индийци и т.н.) идваха да правят десант по малко и на части, явно пътуването до моя фронт им доста беше дълго. Е, затова пък гибелта им беше относително бърза
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #84
                    Matrosov написа
                    Каква роля играе belligerence?
                    Доколкото знам то е един вид войнственост (както е директния му превод), която явно замества предишното "готовност за война" при демократичните държави.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #85
                      Мисля, че то има значение за недоволството в държавата при обявяване на война.
                      СССР не е толкоз страшен, винаги съм имал по-качествени части от тях и в интерес на истината моите ударни части са корпуси от 1 панцер и 2 панцергренадирски дивизии, обикновено вкарвам по два такива корпуса, почти нищо не може да им устои. И правя двойно обкръжение.
                      При мойта игра СССР имаше 270 с-у моите 110 дивизии, в края на играта, след като прекъснах настъплението за година и нещо заради глупости на запад, и го поднових, те имаха 70 с-у мои 140, бях взел Москва, Ленинград, Сталинград и Баку. И бях обградил 30 други техни дивизии, ама играта свърши

                      Я дайте да обменим малко армейски структури, как си организирате частите?
                      За бронираните споменах - корпуси от по три дивизии, 1 панцер и 2 панцергренадирски, много универсална формация. Прикачам към тях самоходна артилерия и инженери.
                      Пехотните ми бяха малко по-хаотични - и по 3 и по 6 и по 9 съм струпвал (всъщност 5 респ. 8 понеже има и щаб). На всеки три поне една има допълнителна артилерия и поне една - инженери.
                      Виж този път почти напълно игнорирах мотопехотата и не съм сигурен защо.
                      А бронирани коли правил ли е някой и за какво? Танкоизтребители въобще не развивах даже, понеже моите танкове винаги бяха по-добри от съветските.
                      Също така тежки танкове предпочетох да не правя изобщо, понеже мисля че даваха наказание за скоростта на дивизията.

                      Следващата ми игра смятам да поразвия мотопехотата и да се опитам да изкарам с по-малко пехота, понеже в един момент жестоко ми беше свършил мобилизационния потенциал...


                      -------------------------------------------------------------------------

                      А политически какви цели си поставяте? Аз бях решил да бъда добър и бутах слайдерите в посока демокрация и отворено общество, макар че успях да докарам само до Paternal Autocrat. Освен това не завладявах приятелски държави (както разбирам някои правят с Унгария и Румъния ) и възстанових Украйна и прибалтийските държави.
                      Някой път трябва да пробвам да игнорирам всички събития и да развия демокрация
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #86
                        Мерси, ама как се връзва в модела на играта. Имам към 270, а нищо не става. Не ми обявяват война, не ми намалява IC, не ми се увеличава dessenta. Мистерия!
                        Между другото като сложиш гарнизон в Гибралтар и в Суец и с няколко морски бомбери можеш да таковаш таковата на целия британски флот що е имал мерака да влиза в Средиземно море. Голяма красота!

                        Comment


                          #87
                          Тука са събрали доста неща за играта.

                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #88
                            Аз обикновено правя следните части (това са идеалните варианти де):
                            пехотна армия - 6 пехотни дивизии и 1 щаб, на щаба слагам ПВО, на другите части: 1 инженерна, 1 артилерийска, 1 противотанкова бригада.
                            конна армия - 4 кавалерийски дивизии и 1 или 2 леки танкови дивизии, 1 щаб. Пак при щаба ПВО, на кавалериите: 1 инженер, 1 бронирани коли и самоходни противотанкови (или артилерийски) установки.
                            танкова армия - 1 или 2 танкови дивизии, 2-3 мотопехотни дивизии, 1 щаб. ПВО за щаба, самоходни противотанкови за пехотата.

                            Към танковите дивизии закачам или самоходна артилерия, или тежки танкове, а най-често - бронирани коли.
                            Другите ми единици са корпуси с противотанково или артилерийско въоръжение, 1-3 дивизии обикновено. Или пехота с полицейска бригада - за югославските територии.
                            Също така се старая да правя, ако имам възможност повечко планински дивизии, тъй като след това поддръжката им е само 80% от тази на обикновената пехотна дивизия.
                            Last edited by messire Woland; 01-02-2005, 16:16.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #89
                              Аз лично си правя следните формирования:
                              Нападателен корпус:
                              -пехотна армия-5 пехотни дивизии(2 планински),2 механизирани кавалерийски; към тах:2 артилерийски бригади,1 инженерна бригада,1 бригада ПВО,1 бригада armored cars,1 противотанкова бригада;1 щаб(някой път добавям 1-2 бригади леки танкове).
                              -танкова армия-3 танкови бригади(medium tanks),2 дивизии моторизирана пехота(с артилерийска поддръжка),1 инженерна бригада,1 бригада ПВО,1 щаб.
                              Поддържащ корпус(за подпомагане на атаката и осигуряване на фланговете):
                              -2 пехотни армии от по 4 пехотни дивизии с 2 артилерийски бригади,1 ПВО,1 инженерна бригада.
                              Отделно имам вътрешни войски от гарнизони,милиция и полицейски части.
                              При авиацията групирам така:
                              -1 корпус стратегическа авиация-2-3 стратегически бомбардировача с прикритие от 3-4 изтребителни звена.
                              -2 корпуса за въздушно превъзходство-5-6 изтребителни звена
                              -2 корпуса за тактически удари-3 dive bombers,2 tactical bombers,2 interceptors.
                              Toва при положение,че играя с България. С другите държави може би ще ги групирам по различен начин
                              С флотата съм зле(имам главно подводници и леки крайцери),щото се насочих към развитие предимно на сухопътните сили и частично на авиацията,но ще ми трябва за атака срещу британците в Африка(на север са мои съюзници и там не мога да пипам )

                              Comment


                                #90
                                ъъъ, мод да си приведете в ред униформите


                                пак се почват вманиачаванията

                                unit icons: \gfx\interface\models

                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_0_0.bmp
                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_0_2.bmp
                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_0_3.bmp
                                + Kronoss 1.1.4 GER_model_10_0.bmp
                                + Kronoss 1.1.4 GER_model_10_1.bmp
                                + Kronoss 1.1.4 GER_model_10_2.bmp
                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_6_0.bmp
                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_6_1.bmp
                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_6_2.bmp
                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_7_3.bmp
                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_8_0.bmp
                                u Kronoss 1.1.4 GER_model_8_2.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_22_0.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_22_1.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_22_2.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_22_3.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_22_4.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_22_5.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_22_6.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_22_7.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_23_0.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_23_1.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_23_2.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_23_3.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_23_4.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_23_5.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_23_6.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_24_0.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_24_1.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_24_2.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_24_3.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_24_4.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_24_5.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_24_6.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_25_0.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_25_1.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_25_2.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_25_3.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_25_4.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_25_5.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_25_6.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_26_0.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_26_1.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_26_2.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_26_3.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_26_4.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_26_5.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_26_6.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_0.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_1.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_2.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_3.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_4.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_5.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_6.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_7.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_27_8.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_28_0.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_28_1.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_28_2.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_28_3.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_28_4.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_28_5.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_28_6.bmp
                                + Vger 1.1.4 GER_model_29_0.bmp
                                ...

                                Comment

                                Working...
                                X