Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Hearts of Iron 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Погледни малко по-нагоре, писали сме това-онова около играта. Или задай по-конкретен въпрос

    Между другото, забелязах, че тежките танкове идват само като допълнения към дивизиите, като чак към края на развитието на средните май ще може да се прави дивизия с такива (ИС-3/Тигър). И също за първи път попаднах на ситуацията някой от противниците да предлага мир (по същия тертип като в Europa Universalis) и да дава част от териториите си.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #32
      Аз за проба си пуснах един много късен сценарий и мисля че няма да има дивизии с тежки танкове - те са само като допълнителна бригада към останалите съединения, което ми се вижда съвсем правилно. Определено този път бригадите са по-интересно решени, макар че като цяло можеха въобще да минат към модел, при който играчът сам да определя организационната схема на съединенията си.

      Comment


        #33
        Инсталирах си играта, обаче тепърва ще я разучавам.
        Между другото на официалния сайт на играта има тестче, с което можете да определите на кой командир от ВСВ приличате
        Paradox Interactive is a world leading PC games publisher known for games such as Cities: Skylines, Europa Universalis and Crusader Kings.

        Comment


          #34
          Забавно тестче, ама въпросите са много малко. Инак мен ме изкара Дьонитц .

          Comment


            #35
            Мен пък ме определи на Ymashita Tomoyuki-японски генералИнтересното за този пич е, че с 30 000 джапанци превзема "непревземаемия" Сингапур и пленява 80 000 съюзници и затова е наречен "Малайския тигър".Старшен е бил

            Comment


              #36
              И мен ме изкара Дьониц. Колко странно
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #37
                Аз пък си попълвам тестчето ама нещо после се скапва щото не ме опреличава на никой. Писах водка на последния въпрос после смених на вода и пак нищо. тц тц. Явно на компа му е ясно че Манщайн си е Манщайн и няма смисъл да попълва това .

                Comment


                  #38
                  За мен Нимиц....
                  Хмммз само първите три отговора имат значение...
                  Бтв Майнщайн отговори на първите въпроси 1 2 1 и виж какво ще се падне.
                  Last edited by faso; 27-01-2005, 12:48.
                  Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                  Page 97
                  "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                  Page 241
                  "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                  Page 262
                  Ender's Game

                  Comment


                    #39
                    ХАХАХАХАХ ОМГ изкара ме Манщайн

                    Erich v. Manstein (GER)

                    Erich von Manstein (November 24, 1887-June 10, 1973) was one of the most prominent commanders of German Armed Forces during World War II, attaining the rank of Field Marshal. Manstein was the mastermind behind Fall Gelb.

                    Your strategic mind makes you a leader that thrives in situation where this precise skill is requested. Admired by your followers and sometimes even by your enemies this can sometimes get to your head. You thrive in situations where you find yourself as the "underdog" and need to use your strengths to their full potential.



                    Е крайно време беше!

                    Comment


                      #40
                      За мен Omar Bradley
                      We don't see things as they are, we see them as we are
                      ---Anais Nin----

                      Comment


                        #41
                        Nimitz. Ама наистина малко въпроси.

                        А играта наистина е много забавна, първата не успя да ме грабне заради многото micromanagement, обаче сега е доста по "устремена" Макар че съвсем не е идеална. Науката е по-опростена от нужното. Няма възможност да се настройват характеристиките на частите (примерно предпочитам това за сметка на онова) или на организацията. Няма армейско ниво, трябва да се симулира. И ИИ все още куца (липсва).
                        Last edited by Imperial; 27-01-2005, 16:52.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #42
                          Нещо много лесно ми потръгна играта. С Германия взех Литва, Полша. Като анексирах Чехия ми обявиха войната Съюзниците. Последва превземане на Белгия, Франция ( до Виши), Англия, Унгария, Румъния, България, Югославия, Испания (между другото Републиканците биха националистите), Гърция.
                          Междувременно италианците се справиха с англичаните в Африка.
                          Познайте коя година е? Края на 1938 година. Нещо много лесно се получи.
                          Иначе след като имах бурно технологичноп развитие(Виши ме снабдиха с доста блупринтс), запецнах със следващите технологии. Не мога да схвана алгоритъма - някой ако има представа какъв е точно модел за развитие на технологиите нека сподели, че май сме доста хора, на които котките са им изяли ръководството.

                          Comment


                            #43
                            :sm186: Какво точно не ти е ясно?...
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #44
                              Не че имам време, ама между другото някой ще ми прати ли линк, откъде да я сваля, или само демота? не съм запознат, а като гледам как се вълнувате, имамчувството че пропускам нещо важно!

                              Comment


                                #45
                                Виж в арената или Bubu-то-там я има

                                Comment

                                Working...
                                X