Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Hearts of Iron 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Карате ме да я тегля
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #17
      На мен сраженията ми харесаха. Едно, че са доста по-информативни от преди, второ, някак си нещата са по-подредени. Сега има и един показател, от който може да се съди кой печели сражението.
      Авиацията: задават се мисии, върху цяла област, за определено време, като може да се зададе дали мисиите да са дневни, нощни или 24-часови.
      Аз се пуснах с България и през 1940 година нападнах Югославия, тъй като не искаха да ми отстъпят Македония. Авиацията ми се състоеше от три звена: две - изтребители за поддръжка на пехотата (има и други видове, но аз не ги бях развил) и едно - тактически бомбардировачи. Зададох им мисия за атака на пехотните части на противника само за през деня и в рамките на този месец те успяха да участват в почти всяко сражение на сухопътните ми сили, а през останалото време атакуваха и деморализираха пехотата на югославяните.
      В сухопътните сражения има една новост: когато задам атака към конкретна провинция, сражението започва почти веднага, един вид още от границата й. Съответно, когато кавалерийско-танковите ми части атакуваха Ниш, то сръбските части бяха разбити още в рамките на първия ден, но ми трябваха още няколко, докато превзема изцяло изоставената от тях провинция.
      Друга новост: партизаните. След като свършиха бойните действия и анексирах Югославия (стана бързо и големите държави нямаше как да реагират, аз започнах войната веднага след нападението на Германия над Холандия и Белгия), започнаха да се появяват партизани, но само далеч от районите, където имаше мое бойни части. Даже в една провинция започна въстание (аз очаквах намеса отвън и войските ми седяха далеч от крайморските провинции). Видях, че може да се задава действие за борба с паритзаните и сложих няколко части да пазят, като освен своята, те пазят и съседните провинции. След това реших да направя "гарнизонни" дивизии с допълнителни полицейски бригади, за да пазя територията. Май така е по-добре, но след като гарнизонната дивизия се сложи някъде, няма начин да бъде преместена.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        Качих си я и минах туториала. Много хитро е решено получаването на пари - от излишъка на стоки Обаче не са ли технологиите малко по-опростени от необходимото?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Всъщност, технологиите наистина са по-малко сякаш от преди, но пък са по-абстрактно решени. Инак зад всяка технология стоят средно по 5 "малки" технологии. На практика, все още е много опростен социалния модел, но може би за подобна игра не е нужно повече.

          Comment


            #20
            Е, може би технологиите (големите технологии) са станали по-малко и поради това се е развалил синхронът на технологичното развитие и хода на играта. А и времето е твърде малко - от 1936 до 1948 година. Може би ако имаше вариант за по-произволни сценарии, не толкова свързанис текущата реалност и не толкова затворени във времето ...
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              Пуснах си с немците да поцъкам, взех Полша, ама французите взеха да дращят по западния фронт и сега ще събирам там сили. А тия 10 фортификации по Мажино много ли са силни? Бих предпочел да не нарушавам неутралитета на Белгия и Холандия, да съм добър, даже си хабя политическите точки да местя режима в посока демокрация

              А, също така си качих пач 1.1.

              И сега обаче основния ми проблем е непрозрачността на сраженията - бум-бам там пуцат се обаче въобще не се разбира какво всъщност става и така просто не знам коя част в какво е добра...
              Last edited by Imperial; 26-01-2005, 12:49.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #22
                принципно това със сраженията е един голям проблем в играта. Но в тази версия има малко повече "прозрачност" - има там едно бутонче, от което можеш да разглеждаш меню за всяко протичащо сражение. Там виждаш как се движи битката (като една линийка в два цвята е индикатора) и основните показатели на участващите съединения. Но основен показател е нивото на организация, защото от него и от бонясите атака/отбрана, зависи ефективността на съединението в сражение. А на това меню можеш да получиш представа за ефективността на всяко от съединенията си.

                Comment


                  #23
                  messire Woland написа
                  . А и времето е твърде малко - от 1936 до 1948 година. .
                  А това не може ли да се модне? То и на Тотал War имаше ограничение по време, ама много лесно се махаше и можеше да се играе на воля.

                  Comment


                    #24
                    Gaden Gogi написа
                    А това не може ли да се модне? То и на Тотал War имаше ограничение по време, ама много лесно се махаше и можеше да се играе на воля.
                    Може разбира се - навремето правехме The Great War (WW1) и Modern Day Scenario модове за HOI 1.
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      #25
                      Ако правилно си спомням, всичките данни в играта са в текстови формат, така че модването не би трябвало да изисква никакви специализирани инструменти. Но вероятно за да стане що-годе прилично ще трябва да се отдели ммнооого свободно време .

                      Comment


                        #26
                        А и играта е още нова и тепърва ще излизат пачове за баланс. Например прехващачите са безмислени в момента.

                        Интересно е решението с полевите командири и ранговете им. Само че ми се искаше да има и трето, армейско ниво. Т.е. то може да се симулира, но на ръка...
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #27
                          Ама то годините се бъзикаха без пачови и други такива, просто се отваря ресурсният текстов файл и се бъзиква стартовата година, това в Тотал War.

                          Comment


                            #28
                            Абе бива ли я тази игра, не съм я играл. Любимите ми игри са на тема ВСВ (най-вече Блитцкриг) ама тази ми се струва повече икономика и развитие на териториите.

                            Comment


                              #29
                              RAPTOR написа
                              повече икономика и развитие на териториите.
                              какво по-интересно от това?
                              аз, за съжаление, още я нямам играта...
                              По моя преценка съм обективен.

                              Comment


                                #30
                                lzl написа
                                какво по-интересно от това?
                                Еми аз за това питам щото не съм я играл.

                                Comment

                                Working...
                                X