Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Type 96 (ZTZ96)





    Type 96G (ZTZ96G)






    Type 99











    Виждаш разните нещица по куполът на 99-ката (едното е прицел предполагам), които по-запознати могат да коментират.

    Comment


      Sharana написа Виж мнение
      .....Руснаците са пробвали с "Шилки" в Чечня, но като не е бронирана нещо не се е получило...
      Още в Афганистан...

      ЗСУ-23-4М2 — модернизация ЗСУ-23-4М1 для использования в горных условиях Афганистана. Из установки был исключен РПК, за счет чего увеличен боекомплект снарядов с 2000 до 3000 шт., введена аппаратура ночного видения для ведения стрельбы ночью по наземным целям.
      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
      И. В. Сталин

      Comment


        Иначе - Ще представят модернизиран вариант на БМПТ на Russian Arms Expo-2013 (края на септември) - обект 183 "БМПТ-72". Вероятно са наблегнали на възможностите за бой в града и планинината, май има и развитие по възможностите за борба с въздушни цели.

        Иначе, малко схемички на старата БМПТ





        Comment


          Кало, терминатора със същата дебелина на бронята като Т-72 ли е? Знам че е на същото шаси, но нищо не намирам за бронята. Иначе като огнева мощ не знам какво да кажа. Две 30мм оръдия същите като това на Ми-28 с огромен боекомплект. 7.62 мм картечница. Четири ПТУР. Два автоматични 30мм гранатомета отново с огромен боекомплект. Димни гранатомети. И всичко това управлявано от 5 човека екипаж.
          Ако и бронята е като на танк...а при тежест 47 тона, липса на купол и оръдие, подозирам че отделението е бронирано точно олкото Т-72 + ДЗ.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Красота

            Click image for larger version

Name:	yb6PL.jpg
Views:	1
Size:	283.6 КБ
ID:	537065

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Кало, терминатора със същата дебелина на бронята като Т-72 ли е? Знам че е на същото шаси, но нищо не намирам за бронята. Иначе като огнева мощ не знам какво да кажа. Две 30мм оръдия същите като това на Ми-28 с огромен боекомплект. 7.62 мм картечница. Четири ПТУР. Два автоматични 30мм гранатомета отново с огромен боекомплект. Димни гранатомети. И всичко това управлявано от 5 човека екипаж.
              Ако и бронята е като на танк...а при тежест 47 тона, липса на купол и оръдие, подозирам че отделението е бронирано точно олкото Т-72 + ДЗ.
              Мммм, като кой Т-72? Има огромни разлики между различните модификации, но като цяло БМПТ в настоящия му вариант е с броня, значително по-добра от тази на всички варианти на Т-72 - и като максимални х-ки, и като защитена площ (вероятна равна на Т-72 с Реликт в челните проекции). Със сигурност бордът, както се вижда и от схемата, е значително по-защитен от този на танковете, плюс ДЗ, плюс решетъчните екрани... Схемите показват и много сериозна защита на челната част на корпуса и на необитаемия купол, плюс ДЗ. Въпреки, че защита е диференцирана, то тя е по-близка до концепцията за 360-градусова от тази на нормалните ОБТ. Ако го сравним с българските Т-72 - М1 и А, то можем да кажем, че в ъглите на безопасно мавевриране БМПТ е средно 2-3 пъти по-добре защитена срещу кинетични боеприпаси и над 4 пъти по-добре срещу кумулативни. По бордовете - най-малко 4-5 пъти по-добре защитена.

              Comment


                Да, точно това питах. Благодаря. Универсална машина.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Универсална машина.
                  Не е универсална, а специализирана. Точно затова е малко вероятно нещо такова да замени ОБТ (то не е и замисляно така, де). Но в асиметрични конфликти ще е много по-добро от ОБТ, при (вероятно) близки експлоатационни разходи.

                  Comment


                    Не ви ли се струва, че в това БМПТ има прекалено много хора ? Тези двамата гранатометчици са напълно излишни - почти двоен екипаж. Присъствието им в машината ще се оправдае само ако е предвидено да излизат и да се сражават спешени.
                    Тези гранатомети или трябва да са дистанционни на позицията си, или да са на купола. Излишно разхищение на хора, полезен обем и т.н. - като в танк от ПСВ с по няколко оръдейни разчета вътре и с оръжие насложено навсякъде.
                    Ама може и да е търговски трик на производителя - така нафрашкано със стрелци изглежда по-впечатляващо и вероятно по-продаваемо.

                    Comment


                      Сун Дзъ написа
                      Ама може и да е търговски трик на производителя - така нафрашкано със стрелци изглежда по-впечатляващо и вероятно по-продаваемо.
                      Не ми се вярва да е това - пред политици и журналисти сигурно минава, но подобен род неща ще ги искат (или не) военните, така че пред тях трябва да "мине", а не ми се вярва да се получава само с "впечатляемост".

                      Сун Дзъ написа
                      Не ви ли се струва, че в това БМПТ има прекалено много хора ? Тези двамата гранатометчици са напълно излишни - почти двоен екипаж. Присъствието им в машината ще се оправдае само ако е предвидено да излизат и да се сражават спешени.
                      Може да се оправдае (поне на мен ми изглежда така) с друго - ако машината е предназначена да пази танкове от пехота и, особено, в градски бой, то повече "очи" означава по-голяма вероятност, че каквото трябва ще бъде забелязано и ще се организира огън срещу него. Разбира се, това ако всеки от огневите постове си има собствена система за наблюдение / (идеално - управление на огъня и самосотятелна огнева точка, но в случая не е това - но поне могат да покриват всеки собствен сектор на наблюдение): не знам дали това е така за двамата оператори на курсови АГ. При тази компоновка за моя съвсем лаишки поглед изглежда, че това е в някаква степен излишество. От друга страна, ако те нямат собствени системи за наблюдение на бойното поле и връзка с командира и оператора на въоръжението, то поне могат да се използват като пехотинци-автоматчици / разузнавачи или наблюдатели при необходимост. Това може и да е някакъв аргумент, не знам.

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Може да се оправдае (поне на мен ми изглежда така) с друго - ако машината е предназначена да пази танкове от пехота и, особено, в градски бой, то повече "очи" означава по-голяма вероятност, че каквото трябва ще бъде забелязано и ще се организира огън срещу него.
                        Tова споменава и представител на производителя в едно рекламно филмче, мога да го споделя тук, но чак довечера.... С други думи - Голъм е прав....
                        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                        И. В. Сталин

                        Comment


                          Сун Дзъ написа Виж мнение
                          Не ви ли се струва, че в това БМПТ има прекалено много хора ? Тези двамата гранатометчици са напълно излишни - почти двоен екипаж. Присъствието им в машината ще се оправдае само ако е предвидено да излизат и да се сражават спешени.
                          Тези гранатомети или трябва да са дистанционни на позицията си, или да са на купола. Излишно разхищение на хора, полезен обем и т.н. - като в танк от ПСВ с по няколко оръдейни разчета вътре и с оръжие насложено навсякъде.
                          Ама може и да е търговски трик на производителя - така нафрашкано със стрелци изглежда по-впечатляващо и вероятно по-продаваемо.
                          Не. Има достатъчно хора за изпълнение на основната й задача - откриване и поразяване/подавяне на танкоопасни цели, едновременен обстрел на три цели в различни направления. Трима души екипаж няма как да се справят с подобна задача, като машината става бая безсмислена. Гранатометите СА дистанционно управлявани. Нито е излишно, нито е разхищение, точно обратното.
                          Търговски трик съвсем не е.

                          Виж, напълно излишен е пълначът в сумати, считани за съвременни, танкове, но пък, в крайна сметка - не всеки може да се справи със задачата да конструира АЗ в зададен обем и маса...

                          Comment


                            кало написа
                            Виж, напълно излишен е пълначът в сумати, считани за съвременни, танкове, но пък, в крайна сметка - не всеки може да се справи със задачата да конструира АЗ в зададен обем и маса..
                            Кало, струва ми се, че можеш да минеш и без тази задявка (разбирам защо, но като сам слизаш на това ниво нещата не се подобряват, нали?). Знаеш защо не въвеждат АЗ и не става въпрос за техническа неспособност или неграмотност. Ако разговора се води на това ниво никой не печели, особено пък качеството на темата.

                            Comment


                              ПО ЦЕЛЯИТ СВЯТ белите хора конструират напълно функционални автомати за зареждане ДЕСЕТИЛЕТИЯ преди руснаците да сетят да скалъпят нещо. Но "белите" хора предпочитат да запазят пълнача, като във всяка читава книга надълго и на широко е обяснено защо. а руснаците залитат по идеята защото заради изостаналото си двигатело-строене масата на танковете се лимитира от наличният двигател (също факт описан във всяка читава книга, примерно "танковете на уралският завод" в частите им за Т-55/62/72). И за да ограничат масата се пристъпва към всякакви "хитрости", като изнасяне на горивото извън бронираният обем, намаляване височината на бойното отделени (като резултат ръстови ограничения за танкистите), въвеждане на автомат за да махнат единият член на екипажа и т.н.т....изобщо руснаците са много добри в докарването на таблични характеристики Много забавен е примерно момента с височината на танковете и това как "печелят" 10 санта височина като орязват клиренса, нищо че това се отразява на проходимостта.

                              За сведение на нормалните хора - първият функциониращ автомат за зареждане е монтиран в танк още през ВСВ. за 76 мм оръдие. на който му е интересно може да погугли, веднага ще му излезне на кой танк.
                              Last edited by gollum; 20-08-2013, 10:29.

                              Comment


                                piston написа Виж мнение
                                Tова споменава и представител на производителя в едно рекламно филмче, мога да го споделя тук, но чак довечера.... С други думи - Голъм е прав....


                                2:14
                                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                                И. В. Сталин

                                Comment

                                Working...
                                X