Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    Срещо противотанкови не особено.
    Грешиш....
    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
    И. В. Сталин

    Comment


      أروع مقطع لتفجير دبابة الشبيحة في تاريخ الثورة في الغوطة الشرقية



      Епична гледка.

      Comment


        Уха. Ето това вече е взрив на целия БК за нула време (вероятно само ОФ снаряди). Куполът хвръкна на поне 30 метра височина. Като цяло при такова попадение няма какво да спаси танка (който и да е танк). Иначе - очевадна грешка на екипажа, плюс липса на бордова ДЗ, която в случая можеше и да ги спаси...

        Comment


          Хм, това дали не беше Малютка? Стори ми се че доста бавно лети, от пуска на 0:25 до попадението на 0:35 - 10 секунди * скоростта която дават е 130 м/с = стреляли са от 1300 м разстояние?
          Всъщност едва ли има начин да се разбере каква ПТРК е, може и Фагот (скорост 80-186 м/с) и какво ли не да е. Ръчен гранатомет със сигурност не е, прекалено дълго летя ракетата.

          Иначе - пропуск на екипажа наистина, имаха цели десет секунди да пуснат димна завеса, да маневрират или да стрелят по точката на пуска (където е операторът). Явно просто не са забелязали червената точка.

          Друг попилян танк:
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Явно просто не са забелязали червената точка.
            Трасерът е от към страната на оператора, не съм сигурен че от обратната се вижда така добре.

            Comment


              Очевидно очакваха заплаха от тази посока - куполът беше насочен, но пъс корпусът на танка беше с най-уязвимите си части (кърма и борд) именно към опасното направление.

              Comment


                Аз не мога да си обясня, защо спряха толкова за дълго на такова огромно открито пространство. И то без никакво прикритие от друг танк или пехота. Направо "ела вълчо, изяж ме"...

                Comment


                  Gaden Gogi написа Виж мнение
                  Трасерът е от към страната на оператора, не съм сигурен че от обратната се вижда така добре.
                  Ммм, със сигурност не толкова добре, но все нещо се вижда. Особено нощем. Иначе защитните процедури и маневри нямаше да имат никакъв смисъл.
                  Знаеш ли каква е защитната процедура при булдозерите? Видиш ли червена точка, завърташ лопатата в тази посока, изстрелваш всички димки и даваш заден до дупка. А ако видиш две червени точки от различни посоки, питал курсантът? Тогава пускаш чистачките и си казваш молитвите, казал инструкторът

                  Попадна ми това рекламно клипче на някакво сръбско чудо - с такива пламъци предполагам не е проблем да се забележи пуска:

                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Пише че танкът е на шабиха? От машинния превод. Това като че ли обяснява слабия професионализъм на екипажа.

                    Comment


                      piston написа Виж мнение
                      Грешиш....
                      Би ли се обосновал? Защото аз мога. Капачката на противотанковата мина е достатъчно здрава за да издържи лек автомобил без да се счупи (общо взето единственият начин да я детонираш). От друга страна една намотка детониращ шнур увит около клон на дърво, само бели кората. Не може да счупи клон с дебелината на човешка ръка. Така че или шнура трябва да падне директно върху мината (изключително малко вероятно), или нищо не правим. Ако приемем че този е по-мощен от стандартният хексогенов (ама приемаме на юнашко доверие) отново трябва да е на сантиметри от мината за да може детонацията да взриви ВВ което при ПТМ е мнооого стабилно. Ако не, пак отиваме към варианта да уцели капачката.
                      Та може и да греша, няма да ми е за пръв път, ама е хубаво да споделиш челен опит след като си толкова категоричен.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Съвременен танк със съвременни защити били оцелял при тази ситуация?

                        Comment


                          Съвременен танк със съвременни защити били оцелял при тази ситуация?
                          А какво разбираш под "съвременен танк" и "съвременна защита"? Щото има различни съвременни ОБТ, а и различни форми на защита. Не се знае и каква е ракетата. Но бих рискувал да предположа, че ако става въпрос за ОБТ с включена система за активна защита (а няма основания да не е - машината е сама, своя пехота наблизо няма), има доста добра вероятност да обстреля приближаващата ракета. А дори и да няма АЗ, а само пакети с ДЗ по бордовете, има не лоша вероятност да го спасят - те са най-ефективни срещу подобен род заплаха. Особено ако използваната система не е кой знае колко нова и без тандемна кумулативна част. НО истината е, че най-добрия "спасител" си остава грамотната тактика.

                          Comment


                            Дали ако боеприпаса беше в кулата, а не в корпуса щеше да се получи същият взрив ? Защото до колкото се вижда ракетата удари борда. И всъщност тогава екипажа или част от него щеше ли да има шанс ?
                            Веднага да вмъкна, че нямам в предвид руска или "западна" техника, а само типа на конструкцията.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Би ли се обосновал? Защото аз мога. Капачката на противотанковата мина е достатъчно здрава за да издържи лек автомобил без да се счупи (общо взето единственият начин да я детонираш). От друга страна една намотка детониращ шнур увит около клон на дърво, само бели кората. Не може да счупи клон с дебелината на човешка ръка. Така че или шнура трябва да падне директно върху мината (изключително малко вероятно), или нищо не правим. Ако приемем че този е по-мощен от стандартният хексогенов (ама приемаме на юнашко доверие) отново трябва да е на сантиметри от мината за да може детонацията да взриви ВВ което при ПТМ е мнооого стабилно. Ако не, пак отиваме към варианта да уцели капачката.
                              Та може и да греша, няма да ми е за пръв път, ама е хубаво да споделиш челен опит след като си толкова категоричен.
                              Доколкото знам, при експлозията на такова чудо, то освен че взривява мините, може и да ги "изрови" настраниллл

                              Иначе си прав за другото:

                              УР-77 способна проделывать ходы в противотанковых минных полях во время боя. Ширина прохода составляет около 6 метров, а длина от 80 до 90 метров. Несмотря на то, что УР-77 не предназначена для разминирования противопехотных мин, установка может расчищать противопехотные минные поля от американских мин нажимного действия М14, создавая проходы шириной до 14 метров[1].

                              Разминирование осуществляется пут¸м возникновения ударной волны от взрыва заряда, которая воздействует на взрыватель мины. Однако полное разминирование не гарантируется. Так например, могут остаться целыми мины имеющие взрыватели двукратного нажатия (мина ТМ-62 со взрывателем МВД-62 или Mk7 со взрывателем ¹ 5 Mk4), противопехотные мины натяжного действия. Не реагируют на взрывную волну магнитные, сейсмические и инфракрасные взрыватели[1].
                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                Танкът беше спрял и го удариха в най-слабо защитената проекция - в борда отзад. Нямаше екрани, нямаше динамична защита, за АЗ хептен.
                                Изкараха го от окопа и спряха, до там. "И все" - както казват руснаците.

                                Comment

                                Working...
                                X