Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Nick написа Виж мнение
    Какво определя избора ви? Ергономичност, вместимост на магазина, патрон, надеждност, цена, други съображения?
    Критериите са много: калибър, надеждност на системата/оръжието, ресурс на оръжието (различно е от надеждност), простота на системата, простота и бързина при боравенето, разбира се и вместимост на магазина; Размер и удобство за скрито носене, но не за сметка на бойните качества; Цената винаги е от значение: много скъпите, както и много ефтините модели трябва да се избягват;

    Comment


      tconiotconev написа Виж мнение
      Този револвер не беше ли на фирмата норт американ ?
      NAA (North American Arms) .22LR, но вече изкласиха, стрелят с малко по-големи играчки.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        DDD написа Виж мнение
        Критериите са много: калибър, надеждност на системата/оръжието, ресурс на оръжието (различно е от надеждност), простота на системата, простота и бързина при боравенето, разбира се и вместимост на магазина; Размер и удобство за скрито носене, но не за сметка на бойните качества; Цената винаги е от значение: много скъпите, както и много ефтините модели трябва да се избягват;
        H&K P7, CZ-75 & SIG 226 са с един и същи патрон, т.е. са равни по този параметър.

        H&K P7 отстъпва по вместимост на магазина, но пък е безспорен лидер по размер и удобство за скрито носене (практически е с габаритите на Макаров). Скритото носене едва ли е възможно при другите два модела; дори компактните варианти на Глок са дебели тухли с лоша ергономичност... мразя го този прехвален пистолет.

        Простота и бързина в боравенето - H&K P7 е абсолютно ненадминат.

        Ресурс - H&K P7 с полигоналната си цев ще ме надживее със сигурност, SIG 226 също е с доказан висок ресурс, CZ-75... хм.

        Цена - H&K P7 и SIG 226 са доста скъпи (нов H&K P7 е над $1К, а SIG 226 малко под $1К). Цената на CZ-75 падна значително за последните 15 години и е 1/2 от тази на другите два, но според мен падна и качеството им.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          От пистолетите на снимката - SIG 226. Аз имам SIG 228 и нямам забележки към машинката.

          Comment


            А къде слагаш "Айрбега" пич? Он,че ме пази...
            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

            Comment


              Beretta държи фронта !

              4 600 от поръчаните 100 000 са готови . Продължавам да не мога да разбера , какво толкоз му е хубавото на този "желязен" пистолет ... май това , че много добре се възприемал от новобранци ? http://infobrodcast.blogspot.com/201...r-beretta.html

              Comment


                Todor Pavlov написа Виж мнение
                ..Продължавам да не мога да разбера , какво толкоз му е хубавото на този "желязен" пистолет ...
                Кой е оптималният калибър, кой е оптималният... Много просто - 9x23 Steyr. А пистолетът към него е направо супер! Железен, т.е. стоманен!





                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Nick написа Виж мнение
                  Какво определя избора ви? Ергономичност, вместимост на магазина, патрон, надеждност, цена, други съображения?
                  Ергономичност, удобство в боравенето, цена - в този ред. Поради тая причина разглеждайки три екземпляра(разбирай така някъде след около 1500 произведени гилзи and counting) - HK P-30, Cz-75 SP-01 и Глог-17(от най-простия, не SET вариант, генерация 3) в крайна сметка се спрях на последния. Р-30 отпадна почти веднага(след третата кутия 9х19 кажи речи) щото ако не е L варианта малко ми се губи в кьопавицата, а L варианта е на по-дебела с към 350 лева цена, SP-01 поради ниския си затворен блок и тлъстата цена(1500+ лева, за изцяло металния) също отече и тия дни като взема заветния папир от КОС ще профукам пълнежа на порцелановото прасенце за един Глог-17
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    ГлоК



                    Глог



                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      За мене са 9- пара и 38- специалкойто е малко силен, но става. С такива заменям магнум 357 на револвера, понеже са прекалено силни.

                      Comment


                        .38 Spl е "малко силен"? В сравнение с какво е силен? И въобще чужденците в Италия имат ли право на оръжие?
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Силен ... май за ръката , а Мишок ? То там и 9 пара го няма в гражданството

                          Comment


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            Ергономичност, удобство в боравенето...
                            Че то не е ли едно и също? Има ли ергономичен пистолет, който не е удобен за боравене и обратно?

                            Цената е фактор, спор няма. Обаче е извън темата... Къде остана основната теза - калибърът и неговият оптимум? (по Хегел, нали се сещаш - теза, антитеза, синтез...)
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Nick написа Виж мнение
                              .38 Spl е "малко силен"? В сравнение с какво е силен? И въобще чужденците в Италия имат ли право на оръжие?
                              Еми 38 дава откат, но не е като отката на 357 от който ме боли ръката. Абе добър е. Между другото има един пистолет 7,65 дето е направо страшно точен, ама пък не достатъчно мощен.
                              Ник аз съм живял доста години в България и по едно време се бях вманиачил на тема стрелба, та имам известен опит. Например "Макаров" ме впечатли с невероятната си неточност.
                              Иначе де да знам разрешено ли е на чужденци тука да имат оръжие? Не ми е трябвало и не съм се интересувал.

                              Comment


                                Mishok написа Виж мнение
                                Ник аз съм живял доста години в България и по едно време се бях вманиачил на тема стрелба, та имам известен опит. Например "Макаров" ме впечатли с невероятната си неточност.
                                Не знам какво според теб значи "ИЗВЕСТЕН" опит, но от собствения ми скромен опит твърдя, че Макаров е много точен за класа си пистолет. Могат да му се намерят много недостатъци, но точността изобщо не е между тях.

                                Comment

                                Working...
                                X