Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ник, стрелял ли си с това преносимо оръдие? И ако си, как го понесе здравната ти осигуровка (фиксирам наместването обратно на раменната ти става).
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Не, с такива старини не стрелям, имам достатъчно модерни оръжия за тази цел. Уважение към възрастта! (И към очите си, само две са ми...)
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Nick написа Виж мнение
        Колт получи от Морската Пехота поръчка за 12,000 пистолета М1911: http://www.foxnews.com/us/2012/07/28...Colt_.45_M1911

        Ретроградни морски пехотинци, връщат се обратно към 101-годишна конструкция
        При тестове, тези колтове чупят рами на около 12000 изстрела, което е много лошо! Американците се чудят защо Колт е избран за официален производител?! Един Глок 21 би им свършил по-добра работа. Или пък ХК Марк23 или Тактикъл;
        Между другото това не е новина; Пистолета се води М45; От 2000-ната година е произвежан за американските спецчасти от MEUSOC, след това известно време е бил доставян за армията от Kimber, имало е поръчки и към Springfield и сега Колт е взел голямата поръчка.
        Last edited by DDD; 27-09-2012, 22:31.

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          ... модерен пистолет с повече патрони би бил по-подходящ. Но - традиция.
          Традиции, вместимост на магазина и т.н. С кой от показаните пистолети постигате най-висок душевен комфорт?
          Attached Files
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Хм, определено CZ75, макар че не се сещам от какъв контекст е изваден цитата.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Лично мнение, но в тази компания голямото ЧЗ нещо ми изглежда най-красиво и универсално. Освен това е единственото от сниманите което съм пипал и за голямата ми ръка се чувства най-удобно.

              П.П: С Динайн сме писали едновременно.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                .. голямото ЧЗ нещо ми изглежда най-красиво и универсално...
                Аз нямам какво да компенсирам , така че малкият H&K P7 ми носи най-висок душевен комфорт по отношение на показателя "сигурност"; той е и оптималното съчетание на мощност на патрона, вместимост на магазина и компактност. В естетично отношение Mannlicher 1905 най-добре отговаря на личното ми възприятие за хармония и единство на форма и функция.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Зиг-а.

                  Comment


                    Nick написа Виж мнение
                    Аз нямам какво да компенсирам , така че малкият H&K P7 ми носи най-висок душевен комфорт по отношение на показателя "сигурност"; той е и оптималното съчетание на мощност на патрона, вместимост на магазина и компактност. В естетично отношение Mannlicher 1905 най-добре отговаря на личното ми възприятие за хармония и единство на форма и функция.
                    Guilty as charged. Може би за това си закупих Barnett C5:

                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      High capacity? Single or double action?
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        beri_cd написа Виж мнение
                        Половината мнения са изтрити (самоцензурирани?), но се говореше по едно време за Берета Пх4 Сторм, та да споделя личните си, непрофесионални впечатления. Направих си мое си сравнение между Глок 17, Глок 22 (.40), Берета Пх4 Сторм (която преди това не бях пипал) и добрия стар Макаровец. При непосредствено сравнение между Глок 17 и Берета-та определено всички точки отиват за италиянеца. Ергономиката е убийствена (субективно), откатът е осезаемо по-малък (колко е важно за оръжие за лична самоотбрана е друг въпрос). Точността (също не сред първостепенните фактори за дадената цел) - също леко по-висока, имайки предвид, че стрелецът (аз ), боеприпасите, средата и всичко друго беше константа. Наличието на открито петле също само по себе си е плюс (според мен и за целта). За всички фенове на Глок, които твърдят, че всичко друго е боклук и че Глок са безотказни - не, не са .
                        За Макаров какво да кажа - всичко си го знаем, хаха. Освен, че след една кутийка "патрони ме заболя ръката...

                        Пред двата Глок-а бих избрал 22, само и единствено заради боеприпаса, който по принцип повече харесвам. Класацията :
                        1. Берета Пх4 Сторм
                        2. Глок 22
                        3. Глок 17
                        4. Макаров (ако беше Топ 10 щеше да е на 10-то място)

                        Това е моя, лична, нищонезначеща, непрофесионална класация и то само от 4 пистолета (тъй или иначе съм стреля с всичко на всичко петнайсетина модела през живота си). Нямам възможност да си правя сравнение с 100 модела на 10 фирми, нито да стрелям в балистичен гел (затова си има литература, пък и интернет - http://www.youtube.com/watch?v=e_g0a-O0Lw0, разгледайте целия канал). Но ако трябва да избирам КНО за лична самоохрана - определено Берета-та е сред първенците.
                        Тaкa вярно е, че Щормa е супер ергономичен но потдръжкaтa е мъкa и си искa оръжейникa при глок тaкъв проблем нямa. Aз кaто собственик нa две къси цеви могa дa кaжa , че нямa по добри пистолети от 1911 и Глок. Първото го нямaм но имaм Aркус , a второто е 17 4 ген и могa фa кaжa сaмо суперлaтиви.

                        Comment


                          Kramer написа Виж мнение
                          Зиг-а.
                          +1 ! От изложените на снимката Зиг-а най-става; Напоследък ресурса на ЧЗ-тата е много малък, изработката им куца, това вече не е старата фирма ЧЗ.
                          Иначе си предпочитам Глок-а твърдо!

                          Comment


                            Какво определя избора ви? Ергономичност, вместимост на магазина, патрон, надеждност, цена, други съображения?
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              tconiotconev написа Виж мнение
                              Тaкa вярно е, че Щормa е супер ергономичен но потдръжкaтa е мъкa...
                              Px4 Storm е развитие на М.7 Roth-Krnka и М.12 Steyr (показах ги по-горе неслучайно) - имам предвид заключването чрез въртяща се цев. Защо да е проблем поддръжката?
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Nick написа Виж мнение
                                Подобни играчки давам на децата си:

                                Този револвер не беше ли на фирмата норт американ ?

                                Comment

                                Working...
                                X