Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение: каталог щикове

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Nick написа
    Werndl - еднозарядна пушка с черен барут
    Тази пушка можеш да я видиш в моята галерия.

    Само дето си няма щик, сиромашката....

    Comment


      #62
      Werndl

      Ааа, видял съм я отдавна и съм и сложил оценка! Чудна ти е колекцията, особено ми харесва Roberts. Въобще това, което имаш струва много, много зелени тук в САЩ (най-евтината ти пушка е от 1000 пари нагоре)

      Аз дори и не се опитвам да колекционирам оръжие от периода на ранните хартиени и метални унитарни патрони, цените са много високи. Имах само една от тази ера, 1874-88 Beaumont-Vitali, но я продадох. Не е много колекционерска (не е воювала) и не е голяма рядкост тук. Големи количества Beaumont-Vitali са внесени в САЩ преди ПСВ и продавани като евтино ловно оръжие. Патронът е почти идентичен с .43 Egyptian Remington, който е бил много евтин и разпространен по това време в САЩ. Купих я за $200, едвам я продадох за същата сума 5 години по-късно. Оригинална пачка (дървена, с две метални ламели и с връвчица за издърпване) и 4 патрона струва кажи-речи колкото самата пушка.
      Attached Files
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #63
        E, и аз много работи продадох, но само от по-новите. Старите повече ми харесват. А и напоследък намаляха и цените им скочиха много. В смисъл, че ако продам нещо старо, после я го намеря, я не. Пък и ще ми съдерат девет кожи...

        Comment


          #64
          Nick написа
          Това е доста вярно, плюс прословутото "Имал си бол пари - платил си".

          Ето няколко снимки от колекцията на John Sheehan. Показани са ерзац-щикове за Манлихер. Този със спиралата е за Werndl - еднозарядна пушка с черен барут, но използувана от Австро-Унгария през ПСВ (така както и всичко що е могло да стреля - зор!)
          От този модел ерзац щикове за малинхер съм срещал и тук в България аз също притежавам един такъв и цената му небеше хиляди долари а малко левчета :fire:

          valo написа
          Тази пушка можеш да я видиш в моята галерия.
          http://www.boinaslava.net/coppermine...s.php?album=55
          Само дето си няма щик, сиромашката....
          Ами ходи по често до борсата в Търново там сам виждал няколко пъти нож за за тази пушка и даже си купих един . А на А.Невски в София веднъш видях цев с цевната кутия и затвор от тази пушка .:mhehe: Аз пък нямам пушката :cry: .
          Last edited by opalcenec; 10-05-2005, 12:42. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #65
            opalcenec написа
            Ами ходи по често до борсата в Търново там сам виждал няколко пъти нож за за тази пушка и даже си купих един . А на А.Невски в София веднъш видях цев с цевната кутия и затвор от тази пушка .:mhehe: Аз пък нямам пушката :cry: .
            Винаги става така, че в събота излиза някяква непредвидена работа и не мога да отида до ВТ.
            Можеш ли да постнеш снимка на този щик?

            Comment


              #66
              Opalcenec, цевта с кутията и затвора за Верндл, дето си ги гледал на Ал. Невски, ги купих аз, но те са за по-стария модел карабина, 1867г., с външно петле. Купих ги, понеже имам за същия модел перфектен механизъм, без чукчето, с маркировка OE WG - щаерски, а един приятел я има цялата и ще ползвам приклада му за модел.

              Comment


                #67
                Mauser написа
                Opalcenec, цевта с кутията и затвора за Верндл, дето си ги гледал на Ал. Невски, ги купих аз, но те са за по-стария модел карабина, 1867г., с външно петле. Купих ги, понеже имам за същия модел перфектен механизъм, без чукчето, с маркировка OE WG - щаерски, а един приятел я има цялата и ще ползвам приклада му за модел.
                Е честито човече когато я събереш цялата надявамсе да ния покажеш .

                Comment


                  #68
                  Стискай палци да стане в близките 5 години, наистина ще е трудно, но аз съм оптимист, при това търпелив. Навремето, през 1998 г. си купих седемлинейна руска капсулна винтовка обр. 1854 г. без механизъм и първата и третата гривна. Попадна ми месец по-късно механизъм за същата, при това с година - 1854... А последната, предната гривна, я "щракнах" на пушката миналата пролет. И сега си имам цяла винтовка. Досега съм събрал от части поне пет железа, но е въпрос на голямо търсене и късмет. А снимка на Верндъла, ако го събера, задължително ще пусна.

                  Comment


                    #69
                    :mike: На са точно щикове, но са били на въоръжение в армията. Втория, впрочем, е преработка от щик за Маузер.
                    Attached Files

                    Comment


                      #70
                      Първият е наряден нож, на въоръжение в Българската армия и в момента. Обикновено имат сериен петцифрен номер на кръстачката. Има и вариант с метална кания, същата като на втория на снимките, като парадните са никелирани изцяло.

                      Comment


                        #71
                        Някой знае ли кога, приблизително, са преработвани маузеровите щикове на "нарядни" /или "караулни"/ ножове? И защо? Толкова ли е нямало други....

                        Comment


                          #72
                          valo написа
                          Някой знае ли кога, приблизително, са преработвани маузеровите щикове на "нарядни" /или "караулни"/ ножове? И защо? Толкова ли е нямало други....
                          Вал, защо "караулни"? По мое време такива ножове ги даваха само на дневалните, които не носеха автомати като караула. Освен това такива или много подобни ножове носеха морските (нали съм служил край Бургас и Варна, та знам ) Или пък техните са други? Сигурно съм забравил, това беше толкова отдавна...Помня само, че струваха 9 лева като го счупиш или загубиш.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            #73
                            Nick написа
                            Вал, защо "караулни"? По мое време такова ножове ги даваха само на дневалните, които не носеха автомати като караула. Освен това такива или много подобни ножове носеха морските (нали съм служил край Бургас и Варна, та знам ) Или пък техните са други? Сигурно съм забравил, това беше толкова отдавна...Помня само, че струваха 9 лева като го счупиш или загубиш.
                            Здравей Ник !
                            И аз не зная. Този израз съм го чувал при някои дискусии, но нямам представа от къде произлиза. Може да е нещо като жаргон.
                            Last edited by ; 11-05-2005, 20:27.

                            Comment


                              #74
                              valo написа
                              Винаги става така, че в събота излиза някяква непредвидена работа и не мога да отида до ВТ.
                              Можеш ли да постнеш снимка на този щик?
                              За сега няма да мога да пусна снимка но при първа възможнос ще го направя :shrug: .

                              Comment


                                #75
                                Mauser написа
                                Стискай палци да стане в близките 5 години, наистина ще е трудно, но аз съм оптимист, при това търпелив. Навремето, през 1998 г. си купих седемлинейна руска капсулна винтовка обр. 1854 г. без механизъм и първата и третата гривна. Попадна ми месец по-късно механизъм за същата, при това с година - 1854... А последната, предната гривна, я "щракнах" на пушката миналата пролет. И сега си имам цяла винтовка. Досега съм събрал от части поне пет железа, но е въпрос на голямо търсене и късмет. А снимка на Верндъла, ако го събера, задължително ще пусна.
                                Тази тръпка ми е доста позната Mauser :1087: и аз съм събрал доста нещица от нищото даже и в момента сабирам няколко пушчици . Търпение му е маиката :tup:

                                Comment

                                Working...
                                X