Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение: каталог щикове

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А каква е маркировката от другата страна на острието и на куката на канията?

    Comment


      Прилича на ръкописно М, а на куката FGGY
      събрани заедно данните показват:
      австрийски герб, унгарска кания=австро-унгарски

      Comment


        valo написа
        Благодаря за ценната информация. Сега ще се почне едно преравяне на щикове...
        И наистина се почна....
        Излезна още една интересна маркировка. Щика е за М88. Надписа е частично повреден и ми е нужна помощ за разчитането.

        WEY_ _B_ _
        KIRSCHBAU
        & Cie
        solingen



        За съжаление в момента не мога да покажа снимка, но обещавам за утре...

        Comment


          valo написа
          И наистина се почна....
          Излезна още една интересна маркировка. Щика е за М88. Надписа е частично повреден и ми е нужна помощ за разчитането.

          WEY_ _B_ _
          KIRSCHBAU
          & Cie
          solingen



          За съжаление в момента не мога да покажа снимка, но обещавам за утре...
          Пълният надпис е:

          WEYERSBERG, KIRSCHBAUM & Cie
          SOLINGEN

          Производителят е WEYERSBERG, KIRSCHBAUM & Cie, направени са в Золинген, Германия.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Nick написа
            Пълният надпис е:

            WEYERSBERG, KIRSCHBAUM & Cie
            SOLINGEN

            Производителят е WEYERSBERG, KIRSCHBAUM & Cie, направени са в Золинген, Германия.
            Е, много пиене ти се насъбра. :tup: /дето ще почерпя, защото вече ме е срам да минавам само с едно голо "благодаря"/ :mhehe:

            Comment


              valo написа
              Е, много пиене ти се насъбра. :tup: /дето ще почерпя, защото вече ме е срам да минавам само с едно голо "благодаря"/ :mhehe:
              Еее, пиенето е лесно; мезето може да е проблем...

              В обедната си почивка прескочих до къщи за да щракна един от моите щикове произведени от KIRSCHBAUM. Показан е щик за аржентински Маузер Modelo 1909 с цел илюстрация на надписа на производителя (още 100 грама, Вал!)
              Attached Files
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Nick написа
                Еее, пиенето е лесно; мезето може да е проблем...
                (още 100 грама, Вал!)
                Ако кажеш и няколко думи за фирмата-производител, веднага ще се сетя за една кокошка от родното село на жена ми, която от известно време все ме ядосва./кокошката, де.../
                Забелязвам разликата - "Co" вместо "Cie"
                Last edited by ; 17-06-2005, 21:32.

                Comment


                  valo написа
                  Ако кажеш и няколко думи за фирмата-производител, веднага ще се сетя за една кокошка от родното село на жена ми, която от известно време все ме ядосва./кокошката, де.../
                  Забелязвам разликата - "Co" вместо "Cie"
                  Сбит преразказ на информацията от уеб-сайта на компанията (http://www.saebel.de/katana/history.html)

                  Золинген е център на производството на хладни оръжия от древни времена. През 1573 Вилхелм Вайерсберг, прародител на WKC (Weyersberg Kirschbaum & Cie.) става кмет на Золинген. Един от Вайерсбергите, Фриц, изобретява нова технология на коване с валци, което многократно увеличава производителността. През 1883 друг известен род, Киршбаум, се присъединява и така е основана фирмата WKC (Weyersberg Kirschbaum & Cie.).

                  WKC е бил най-големият производител на хладно оръжие в Германия. По настоящем произвежда 15 000 единици хладно оръжие годишно.

                  Де е кокошката?
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    Евала.... :rock:
                    Nick написа
                    Де е кокошката?
                    Вече оформям юридически присъдата.
                    Да ти я изпратя в USA, или ще дойдеш тук да я хапнеш?

                    Comment


                      Задръж засега, пък като дойда, ще опитаме рецептата "кокошка на щик"
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Nick написа
                        Задръж засега, пък като дойда, ще опитаме рецептата "кокошка на щик"
                        Като гледам как върви мохабета, сигурно ще го докараме до "теле на пика" :mhehe:

                        Comment


                          Важното е да присъстват хладни оръжия, че то инак ще бъде едно просто ядене и пиене. И да цитирам пак любимия си Козьма Прутков:

                          "Бросая в воду камешки, смотри на круги, ими образуемые; иначе такое бросание будет пустою забавою"

                          Как само го е казал!
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Ник, ти имаш ли щика за Аржентинският Маузер обр.1890 година?Много е интересен!В интерес на истината немците правят много по-добри и интересни щикове за износ, отколкото за собствената си армия! Защо така се получава?
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              Parabellum написа
                              Ник, ти имаш ли щика за Аржентинският Маузер обр.1890 година?Много е интересен!В интерес на истината немците правят много по-добри и интересни щикове за износ, отколкото за собствената си армия! Защо така се получава?
                              Има нещо такова, поне при латиноамериканските оръжия. Аз си го обяснявам със склоността на тези нации към фрапантни униформи, пищни паради и др. показност, наследство от Майка Испания (или Португалия ако става дума за Бразилия).

                              За Аржентина имаш предвид обр. 1891, нали? (обр. 1889 е белгийски, 1890 е турски, 1891 е аржентински). Аз имам аржентинска карабина Маузер обр. 1891 за инженерни войски, правена в Берлин от DWM. Щикът за нея е действително интересен и рядък; преработен е от щик за Remington Rolling Block. Отдавна търся щик да й прави компания, но не съм намерил, не и на прилична цена.

                              Щикът за арж. пехотна пушка 1891 е съвършенно различен и не е толкова рядък. Кавалерийската карабина обр. 1891 няма приспособление за слагане на щик - по разбираеми причини.

                              Ето го щик за пушка и карабини (кавалерийска и инженерна) обр. 1909 в "цял ръст":
                              Attached Files
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Ето нещо и от мен Форум за щикове.Има какво да се види.
                                ФОРУМ

                                Comment

                                Working...
                                X