Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    1) Щом си обявил свободата на словото за най-важна, значи трябва да я защитаваш на всяка цена. В противен случай явно има нещо по-важно от нея.

    2) Как собствено се опита Егуо да унищожи свободата на словото?
    Ми да, човешкият живот е по-важен, разбира се. Не можеш да проповядваш насилие. Значи ти действително виждаш нещата така. Аз си мислех, че може просто да тролстваш, и исках да проверя. За мен пък нищо не е абсолютно. Моралността не е черно-бяла, а петниста. И ако залиташ в някоя крайност, може да станеш фанатик.

    Comment


      Zalmoxis написа Виж мнение
      Ми да, човешкият живот е по-важен, разбира се. Не можеш да проповядваш насилие.
      Еми чудесно, значи според теб свободата на словото не е най-важна. Правилните проповеди са с предимство

      Zalmoxis написа Виж мнение
      Значи ти действително виждаш нещата така.
      Ъъ, как ги виждам?

      Zalmoxis написа Виж мнение
      За мен пък нищо не е абсолютно. Моралността не е черно-бяла, а петниста. И ако залиташ в някоя крайност, може да станеш фанатик.
      Морала може да бъде "петнист" само при едно условие - че си осъзнал в дълбочина изворите, историческото развитие и изобщо същността му. Всяка друга проява на "петнист морал" я считаме за аморална

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Морала може да бъде "петнист" само при едно условие - че си осъзнал в дълбочина изворите, историческото развитие и изобщо същността му. Всяка друга проява на "петнист морал" я считаме за аморална
        Добре, осъзнал съм всичко, печелиш

        Comment


          А дай Боже

          Comment


            Пичове, прекалено много форумно пространство изхабихте да се занимавате с един човек, който беше изгонен за това, че злорадстваше и от терористичните действия на ислямистите.
            Здравият разум показва, че човек трябва дебил да е толерантен към хора проповядващи идеологии проповядващи унищожение на всички, които не ги изповядват. Става въпрос за комунисти, националсоциалисти и ислямисти. На такива не трябва да им се дава никаква възможност да се изказват, тъй като в момента, в който вземат властта унищожават всички инакомислещи. Справка - Германия през 30-те г. Не давам за пример комунистическите режими, тъй като за разлика от националсоциалистите в Германия, те навсякъде в Европа дойдоха на власт благодарение не на демократични избори, а бяха донесени от дулата съветските танкове.

            Comment


              -----------------------------
              Last edited by Thorn; 13-06-2016, 21:27.

              Comment


                -----------------------
                Last edited by Thorn; 13-06-2016, 21:28.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  ------------------------
                  Last edited by Thorn; 13-06-2016, 21:28.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    нарушаването на свободата е нарушаване на свободата
                    Че каква свобода е нарушена, нали се е изказал!?? Щото правим разлика `га банват за изказване (кат оня нещастник наскоро от завода за риба в Сибир, дет се оплакал на пряката линия, че не вземат заплати) и кога - за това с КАКъВ деец си изразил съпричастие (напр.като одобрение), което например може да прерасне в намерение и ти да направиш така. ТОва е състава на закононарушението, на свободата на словото нищо не й е.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Съгласен съм с Кухулин по този въпрос (затова и репликата ми към Торн за дисонанса: не можеш едновременно да бъдеш защитник на свободата на словото и да бъдеш цензор; ако се опиташ, ще ти се наложи да си затвориш едното око и да увърташ): ако постановим свободата на словото като основан ценност, никой не може да страда заради мнение, коте о е изказал - всеки има право на мнение. Но това никога не е била основна ценност във форума - иначе щеше да залегне в основата на правилата му, а не е. Имаме изрично правило по този въпрос: 1.3. То ясно показва към какъв вариант на "свобода на словото" сме избрали да се придържаме. Видно е, че не сме в съгласие с Волтер по този въпрос.

                      За Вшталий нещата са ясни - някои го познаваме, така че ни е ясно, че цялата работа с "платеното писане" е смешка. То е видно и без да го познаваш, но всичко зависи от това колко си предубеден поначало (или защо въобще пишеш във форума).
                      За изгонването му всичко е ясно: ако домакинът сметне, че не иска повече да те пуска в дома си, това е. Не е "злорадствал" тогава (така и написах), просто това е начинът, по който той възприема нещата. Въпрос на култура, лично мнение и прочее неща. Впрочем, и тези неща след няколко десетилетия ще са обект на исторически интерес. Нормални неща, различните общества имат различна култура и ценности, нищо изненадващо няма в това, освен ако не решиш, че някакви ценности или морал са универсални.

                      Това изчерпва въпроса, поне за мен.

                      Comment


                        Това може и да се знае, но понеже горкият Волтер се споменава вече за трети път, този цитат идва от книгата "Приятелите на Волтер", написана от Евелин Хол, а не от самия Волтер.

                        Comment


                          Благодаря, Залмоксис, това не го знаех (май не рядко известните мисли се оказват приписани впоследствие за ефект). Но това едва ли ще промени нещо, защото самият израз не случайно се ползва за знаме.

                          Comment


                            pnp5q написа Виж мнение
                            Че каква свобода е нарушена, нали се е изказал!?? Щото правим разлика `га банват за изказване (кат оня нещастник наскоро от завода за риба в Сибир, дет се оплакал на пряката линия, че не вземат заплати) и кога - за това с КАКъВ деец си изразил съпричастие (напр.като одобрение), което например може да прерасне в намерение и ти да направиш така. ТОва е състава на закононарушението, на свободата на словото нищо не й е.
                            Представих си за момент как средностатистическия руски бизнесмен нарамва калашника и тръгва да стреля френски гейове Гледката ми хареса

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Представих си за момент как средностатистическия руски бизнесмен нарамва калашника и тръгва да стреля френски гейове Гледката ми хареса
                              Тоз в Орландо баш по такъви модел ще излезе май... Другата му опция бил Дисни центъра...
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                gollum написа Виж мнение
                                А, ти за това ли? Да, "клуб" (споменах го, просто защото кало нещо изказваше някакви претенции към употребата на "форум" и я замени с "клуб") дотолкова, доколкото има пенсионерски квартални клубове или дори кръчми, които някои наричат с подобно име. Т.е. такъв, ако щеш, соц-клуб .
                                Иначе някога имаше идеи за "клуб" в пълния смисъл на думата, но никога не са стигали по-далеч от общи пожелания - дори не се е действало за осъществяването им. Ако има "нещо-като-клуб", то това са "Лакърдийки" - по идея. Но осъществяването му само можеш да го видиш.
                                Извинете Голъм, но нещо не е съвсем така. "Форум", поне за мен, предполага публичност, достъпност. "Клуб" разбира се, е нещо много по-различно, но когато в заглавието е въведено "форум", когато с молбата за регистрация приемаш някакви общи (именно общи) правила, и те приемат без никакъв обявен ценз, то се предполага, че си/сте в едно публично пространство, макар и предплатено/резервирано/запазено от един частен субект. Давам пример: отивате на хотел, и изведнъж цялата нощ в събота срещу неделя някакви бесни субекти пляскат в басейна (който според правилата работи до 20:00 часа вечерта), крещят и беснеят и като ви писне и се обадите на рецепцията ви казват: "Ами съжаляваме, но те са приятели на собственика." Не казвам, че ситуацията е точно такава, това е само пример, и то не по повод на прецедента "Динаин". Ако някой иска това да е клуб, нека премахне общото впечатление за публичност, общодостъпност, па макар и за тези, които са се съгласили да спазват правилата, за да влязат вътре. Защото, смея да твърдя, и аз съм ги приел тези правила, когато съм се регистрирал тук, но "обслужването", което сме получили напоследък, за едни е едно, а за други е от типа "свърши ни българската водка, вече предлагаме само вносните". Не ме разбирайте погрешно (т.е. буквално), аз не съм тук за да търся някакво "обслужване", но възприемам форума като място за изява с определени правила, а сега в нарушение на същите тези правила възможността ми за изява е ограничена. За да ме разберете по-добре, приканвам ви Вас, Петя, Динаин, и повечето привилегировани, например да се лишите от писане в любимите ви раздели да речем за месец. Може би тогава ще разберете по-добре какво имам предвид. А за този, който диктува правилата тук (макар и да е написал и приел едни, а на практика да прилага и допълнителни), за да ме разбере по-добре, ще му предложа, ако се организира форумна сбирка, аз да избера мястото. И ако реши да поръча нещо на персонала, да му казват че съжаляват, но това ястие или питие се полага само на редовни клиенти. Сигурен съм, че даже и на него няма да му е приятно такова отношение. Особено ако го получи, без предварително да е подготвен.
                                Така че предлагам: или сменяйте табелата от "форум" на "клуб" и оставайте едно затворено и самодостатъчно общество, обречено на естествено самозадушаване и отмиране, или приемете възможността тук да има хора, които не познавате, не сте сядали заедно на маса и не ви оказват внимание като на привилегирован елит.
                                Всичко това не е за мен причина да ви мразя, завиждам, или да се опитвам да ви го върна за повече или по-малко привилегирования статут. Само че уважението се печели по друг начин.
                                И, впрочем, спестете си бележките от типа "Ами като не ти харесва, ходи си на село!" - ако ще е на този принцип, то тогава трябваше още на входа да сте ме предупредили. А аз вече съм вътре в ресторанта, поръчал съм си, а нещо поръчката се бави, и имам право да съм недоволен, защото никъде не пише, че навреме се обслужват само част от клиентите.
                                Нейсе, не знам дали се изразих достатъчно добре, затова ще продължа само с още един пример: поне два пъти се опитвам да изпратя лично съобщение до модератор, и в момента, в който го изпратя, то изчезва все едно не съм го писал. Т.е., извинете за примера (не ви възприемам за обслужващ персонал), но все едно едни клиенти да ги чуват и да им приемат поръчките, а други просто да не ги "снимат".
                                П. С. Видях (може би със закъснение) мнението на Голъм за домакина и дома му. Само че ако има "дом" в Интернет, той се казва "блог" или нещо друго подобно, а не точно "форум". И не се оставя отворена врата пред място за много посетители. Иначе стават недоразумения като в настоящата ситуация тук.
                                Last edited by vassiln; 13-06-2016, 23:42.

                                Comment

                                Working...
                                X