Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Разбрах те, за мен имат смисъл като част от цялото, т.е. в историческия им контекст, защото са част от него и ти трябват, за да го разбереш, а не сами по себе си. Предполагам за всекиго е различно.

    Comment


      gollum написа Виж мнение
      Работата е проста, аз отдавна бутам нещата (безуспешно) в съответната посока: мен ме интересува общността от хора, с които интересите ми съвпадат, с други думи: военна история, военни/псевдо-исторически игри. От хората, които пишат във форума тези с подобни интереси са не повече от 20% в момента, вероятно и по-малко.
      Ами факт е че не се прави.На мене примерно игрите не ме кефят изобщо и не са ми никакъв интерес.
      Щи кажа в кво се е превърнал форума-в място в което се знае че хората са "по-от сой".И съответно ако ти трябва място на което да проведеш по-така интелигентна дискусия-идваш тука.
      Ако има нещо общо с историята-пишеш надолу,ако няма-пишеш в "говорилнята" и те така...Примерно оная картинка с мравките и червяка събра активност от няколко страници.Ако преброиш за същите дни в които беше гореща въпросната дискусия-историческите раздели не родиха толкова постове общо,колкото родиха мравките.Преброй да видиш.Изключвам сирийската тема,нали-там бливоча се лее денонощно и непрестанно...
      Казано с думи прости-форума е място за интелигентна дискусия.Нищо повече.Даже и за мачове може да се говори както виждаш,но нивото на дискусията тук се предполага че ще е по-високо отколкото примерно в Гонг или Спортал...
      На собствениците кат че ли тоя статус им харесва и затова и промени не виждам да има,дереджето си е така от години.Ако бяха на твоята-то отдавна всички щяха да са баннати и щяха да бъдат оставени само хората интересуващи се от игри и прочие-там трите които си изредил...
      Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

      Comment


        Не ми трябва да тълкувам или предполагам, когато знам. Империал е на същото мнение като мен ат доста време. Някакви промени ще има в сравнително близко бъдеще. Доста време минава, но нещата се вършат бавно при нас.

        Та, "Бойна слава" не е просто форум за обсъждане на всичко, никога идеята не е била такава. Ако не се интересуваш от военна история, а просто искаш "да си поговориш интелигентно за нещо си", вероятно не си улучил правилното място. Говорилни има колкото си пожелаеш - пълно е с тях. Интелигентни, неинтелигентни, всякакви.
        Last edited by gollum; 14-06-2016, 17:40.

        Comment


          А колкот до "свободата на словото"-тя е много относително и обтекаемо понятие.Според мене не трябва да се банват хора заради изказано мнение в подкрепа на дадена идея,кауза и т.н.Колкото и уродлива да се струва тя на мнозинството.Щото сме се убедили в човешката история че мнозинството невинаги е право...
          Тероризма избуява там където има някакви обществени или прочие проблеми,които не могат да бъдат решени по нормалния начин(сиреч-без насилие).Отделен е въпроса че тия проблеми може да не са чак кой знае колко големи и някоя външна страна да ги раздухва да се разгарят с по-голям пламък съвсем умишлено.
          Имайки претенции форума да е исторически,това значи и че трябва да спазва правилата на въпросната наука.А основното от тях е че трябва да е БЕЗПРИСТРАСТЕН.
          Сиреч-или не трябва да се изразява публична подкрепа за никой и нищо и никоя страна...Което е невъзможно щото сме човеци...Или тогава остава другия вариант-да е разрешено да се споделят всякакви тези и да се подкрепя всяко мнение/страна.
          Иначе става тъпо.Васил Левски от гледна точка на Османската държава си е точно и ясно-терорист,при това създал въоръжена терористична организация,с голям мащаб и т.н.Когато Левски пише писъмо на някой "да даде 150пари или ще го прати при черните души".Това е много хубаво.
          Когато го пише същото писъмо Джон Джихадиста-това е много лошо.
          Всички сме хора и нищо човешко не ни е чуждо,включая и пристрастията.Ако искаме да имаме ясна картина в тия мътни времена е редно да имаме всички гледни точки,сиреч-пълния набор от "фили".Само така един страничен наблюдател може вземайки всички гледни точки да си изведе "картина" за даден въпрос най-близка до действителността.
          Ейгое сега в правилата пише-никой няма право да пропагандира нацизъм,фашизъм и прочие...Понеже тук никой няма да тръгне да пропагандира(няма и смисъл)-то се счита за наказуемо по форумните правила напрактика и само да изкажеш симпатия към нацизма като идеология примерно.
          Ето обсъждаме си Сирия на 600страници.Всички в темата са или силни сирийски демократи или асадисти.Как па няма един дето да е фен на Нусра или на ИДИЛ.Как може да има ясен поглед върху дадена ситуация при положение че две от страните,при това най-големите-напрактика се на представени в дебата по никъв начин...
          А още по-лошото е че тук е форум.Но същите неща се случват и в живия живот.Правят се там някакви мирни преговори.Ми поканете ги и тия страни де-нали за това са преговори,да вземат участие всички страни от конфликта.Да ги видим тия от ИДИЛ-мое пък да не излезат толкоз черни,страшни и зли и току виж пък казали нещо смислено.Или поне да разберем-защо ги има,защото подобни широкомащабни терористични организации не възникват от нищото и не живеят без хранителна среда-има си някакви проблеми в арабския свят и въпросните терористи ги използват за хранителна среда.Мместо това предпочитаме да си запушим носа,да заровим главата в пясъка и да я покажем след 15години и с очудване да ахнем-"Иии,въх мър мале,ми те злите пак са тук,малко са се променили и с ново име,ама не са изчезнали,що така!?".
          Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Ако не се интересуваш от военна история, а просто искаш "да си поговориш интелигентно за нещо си", вероятно не си улучил правилното място.
            Не знам защо реши че АЗ КОНКРЕТНО смятам форума за такъв.Говоря по принцип за мнозинството,а не конкретно за мене.И ако не бях прав-дискусии като тази за червея или косм.кораби нямаше да имат такава активност.Във въпросната дискусия между другото нямам нито един пост,в тая за корабите-имах само един и той го и изтриха...
            Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

            Comment


              mechoka написа
              А колкот до "свободата на словото"-тя е много относително и обтекаемо понятие.Според мене не трябва да се банват хора заради изказано мнение в подкрепа на дадена идея,кауза и т.н.Колкото и уродлива да се струва тя на мнозинството.
              Зависи от каузата или идеята. Терористи не подкрепяме, опити за оправдаване на убийствата в Париж бяха причината Егуо да си замине. При сходна ситуация ще има и сходни последствия. Това е виждане на форумното ръководство.

              mechoka написа
              Имайки претенции форума да е исторически,това значи и че трябва да спазва правилата на въпросната наука.А основното от тях е че трябва да е БЕЗПРИСТРАСТЕН.
              Точно заради това се ограничават филите и фобите. Просто и ясно.
              Троловете, като теб, които се опитват всячески да очернят форума, имат една посока и тя е навън. Ако обичаш, изпрати се сам. Заедно с всички, които искат само и единствено да рушат тук.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Еееее Мечок казаха ти го в прав текст!Крайно време беше!

                Comment


                  Правилно, массови расстрели да има
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    mechoka написа Виж мнение
                    Щи кажа в кво се е превърнал форума....
                    Просто ме разби този проницателен звяр с регистрация от нова година тази година. как ни отвори очите на тези дето са тука от 10-15 години на тема "В какво се е превърнал форума" ха ха ха

                    Абе сигурно ли е че това не е тема за "Майтапи"? §)
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      Най - малко пък на mechoka иде да се изказва на какво се бил превърнал форума след ония пространни рецепти за кузунак, която се опита да пробута посред военно полевата кухня, да е жив и здрав. По - добре по - малко тролство, критики и възмущения и повече смислени коментари и публикации, които правят форума полезен и различен, което никак не е лесно.
                      "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                      Comment


                        Доколкото разбирам, последните 10-20 страници се въртят около въпроса кой и защо може или не може да пише в темата за Сирия. Аз съм от случайно прелитащите тук, въпреки че ако се гледа времето на регистриране, мога да мина за "старо куче", но като (вече бивш) модератор в един друг форум ще си позволя да попитам нещо. Толкова ли е технически невъзможно да настроите потребителските опции така, че който иска да пише, мненията му да излизат след преглед от модератор. Вярно, ще се поотвори работа на модерите, но пък така ще има контрол от една страна, а от друга няма да откажете хората изобщо да участват и няма да губите редовни участници, почувствали се обидени или дискриминирани. За последното нямам предвид себе си, аз не съм по военните въпроси, ако са сведени само до чисто военни аспекти.

                        И още нещо. Форумното политбюро не смятате ли за прекалено талибански акт да затворите цял раздел заради една тема? Аз например имах желание да напиша нещо в темата за икономическия ефект от Корейската война, но като видях, че трябва да се моля да модератор да ми позволи да напиша 5-10 изречения, се отказах.

                        Comment


                          @г-н Никой
                          Напълно е възможно технически и даже е правено преди няколко години, може би не си забелязал. Краткият отговор е: просто няма кой да се занимава с това. Както си тръгнаха много потребители, така и модераторите намаляха много. Преди бяха 5-6 човека, сега са 1-2.

                          А и оплакванията бяха повече като обем, доколкото си спомням: само че вместо "защо нямам достъп?", бяха "защо (още) не ми е одобрен поста?".
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            Краткият отговор е: просто няма кой да се занимава с това. Както си тръгнаха много потребители, така и модераторите намаляха много. Преди бяха 5-6 човека, сега са 1-2.
                            Политика на остеритет и тук значи.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Примери да искаш. Мораториума върху прабългарската тематика е най-яркия пример за дебилизъм и рушене на форумната атмосфера, имхо. А аз лично окончателно реших да сведа до минимум участието си по исторически теми след бана на проф. Добрев. Още един пример за дебилизъм. Пък вие продължавайте да пеете за твърда либералност
                              Не ми харесва просташкото "дебилизъм", но да, според мен и "мораториума" и бана на Добрев са грешки.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                Thorn написа Виж мнение
                                Не ми харесва просташкото "дебилизъм", но да, според мен и "мораториума" и бана на Добрев са грешки.
                                Айде стига моля ви се, голям акъллия беше Добрев, а по произхода на прабългарите такива глупости се изписаха, че не е истина, голямо страдание верно, че ги няма, направо не мога да спя нощем.

                                Аз собствено имам апел към стопанина, щото плаща хостинга (т.е. държи и ножа и хляба) и от време на време се прокрадва лафа, че му писнало вече от глупости и щял да закрива форума. Ако верно това време дойде, нека не закрива форума, ще се намери кой да плаща хостинга, че да го има.

                                Comment

                                Working...
                                X