Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    messire Woland написа Виж мнение
    Всъщност можем ако искате от утре - за една седмица - да пробваме какво значи модераторски произвол, та поне да има за какво да се реве Като нищо и да стане.
    Бравус!

    п.п. Ако тфа щи реши проблемите и комплексите, ще гласувам за с 2 ръце.

    Comment


      mechoka написа Виж мнение
      Отсега казвам че като модератор първата ми работа ще е да пратя Кало,Дядо Крим и сродните им люде на място злачно и покойно,при Отца и Сина за Вовеки Веков.Айде Янакиев ще го запазя за цвят,но ще види кон боб яде ли,как се в джамия пръцка и как се на оджа пезевенк вика.
      Още един!

      mechoka написа Виж мнение
      Между другото да налея малко безгин у печката-Стане,като си тръгнал да ги питаш за чеченците,па питай ги и за могъщите корпуси,гвардии и пълчища доброволци от персийски войни,които аха-аха потегляха и щяха да сложат край на войната в Сирия бъзо,акоуратно и окончателно...

      Comment


        Stan написа Виж мнение
        Днес - пълен цирк. Една камара хора се държат като ощипани госпожици и нападат един единствен човек. Мъже! Ами това поведение на ........ на малки деца в детската градина - ама другарко, ама той Гошко.... Е бъдете малко мъже. Да речем, не сте били в казармата, ама пак поне малко мъжко поведение трябва да се очаква. А то какво - цял ден 10 човека се жалват от един модератор!
        Когато поведението на бивш модератор определено не е мъжко, какво поведение да се очаква от юзерите? Според теб, ан-Нусра бунтовници ли са или част (клон) на ал-Кайда, дето целият "цивилизован" свят пищеше от нея, и я заклейми така, както Синедриона не е успял толкоз да заклейми Йешуа навремето? Защото според "по-умните" и "по-информираните", джихадистите са на път да станат и революционери дори... След това се чудим, аджеба, откъде все по българско ги избива на пейоративен академизъм, демек защо гърците били лукави, пък евреите - мошеници!?

        Gaden Gogi написа Виж мнение
        Пусни ме да я модерирам тая Сирия за една седмица.Ама пълни права, всяко триене или бан (ще напиша критерий за такъв) ще посочвам по коя точка от правилника е заслужен
        Дано да те пуснат да модерираш, ама ще пращаш ли в банята за по седмица време тези, които съвсем целенасочено приравниха джихадистите с... бунтовниците (т.е. с истинската опозиция, колкото и ефимерна да е тя от 2011 г. насам)?

        Виж какво е драснала нашата дама:

        pnp5q

        Но в руските медии има един номер, дето ги задължиха по закон, като споменават лошите, всеки път да посочват, че са лоши. Мисля, че е добре приложим тъкмо в ситуациите, от които се оплаквате - когато Динайн пише за напредъка на терористите. Ами вие като пишете, можете да споменете ан-Нусра примерно - но непременно с добавка в скоби (крило на ал-Кайда, които са признати за терористи от ООН)...

        Comment


          mechoka написа Виж мнение
          Ми,там са си и в тия раздели.Просто в момента тук-там е по света има активни бойни действия,рънгат калашници и е по-интересно да се говори за това...
          Иначе в разделите които упоменаваш вярвам не си забравил че имаше 6месечни люти мораториуми на една определена конкретна тематика,банове се раздаваха също и прочие...
          Раздела за ВСВ-отделно колко банове е генерирал пък навремето-то нямаше ни чет ни брой...
          Българина е такова животно че от всичко може да направи скандал...Ако се затвори целия форум и оставим само темата за палео-новините и фосилите-и тя ще генерира напрежение...
          Мораториумите (за произхода на прабългарите) си изиграха перфектно ролята. Някои потребители (като Маготин), които водеха кръстоносни походи, отлетяха с бан. И се миряса. Нямам спомен от колко години никой не е получавал перма-бан заради теми от разделите за средновековието. Същото и за ВСВ. Просто няма дразнители там.
          По темата за Сирия - ужасно много би помогнало ако има възможност да се игнорва всеки. Някой може би ще каже, че така не става дискусия. Е, но се намаляват конфликтите и най-важното, отнема се смисъла на това да се троли. Ако половината "воюващи" из темата се игорнат взаимно, кое му е лошото ? Не си представям обаче някой да игнорне потребител като Райнхард (да ме извинява, че го намесвам, с добро е). Вижте как поднася информацията си, анализите и т.н. Няма и капка арогантност. В темата такива мнения са малцинство, за жалост. Така че винаги има начин, въпросът е до воля.
          Quae fuerant vitia, mores sunt.

          Comment


            Ще се опитам да обясня по простичко че да бъда разбран.
            В която и да е организация, фирма или каквото и да е друго нещо свързано с управление на хора основната отговорност за развитието носи Управленският екип.Той определя правилата, той проверява за спазването им, той определя насоките и т.н и т.н
            Съответно сполуките или несполуките са резултат от неговата работа.Дали ще смени някое неработещо звено,дали ще поощри някое което се развива добре.Съответно дали ще закрие друго за което е сметнато че е безпереспективно и так дале...
            За да е още по просто - ще дам още по прост пример.Ако нещо в колата ти през малък период от време ти дава откази - кое е виновен че не решаваш проблема? Ти че иначе тази бензинова помпа е много ти харесва на вид и че си я сложил преди 10 г. мила ти е на сърце, и ти е болно да я смениш.Свикнал си с нея, въпреки че на месец се разваля и води до спиране на цялата кола.Или автомонтьора който ти казва да я смениш?

            Comment


              Здравейте,

              В една такава дискусия са важни всички мнения, за това ще си позволя да напиша своето. Макар и много рядко да пиша, чета редовно писанията тук и използвам форума като средство за добра информираност. В тази връзка прекалената модерираност на "Модерна Епоха и Съвремение" от доста време вече НЕ СА средство за осведомяване за мен. Липсва ми дискусията, липсват ми двете гледни точки - за и против.

              Моето скромно предложение е подфорума да бъде освободен от всякакви правила, като модерирането да бъде прилагано на принципа на директни обиди и откровен спам. Темите в подфорума са горещи и водещи към специализираните раздели за оръжия и не толкова директно към историческите. Като гледам светът върви към начало на Нова Студена Война и дискусиите могат само да помагат добрата ни информираност, напук на силно едностранчивите ни медии.

              Също така глас в полза на модераторството на Кухулин. Мисля, че ще се получи великолепен модератор с чувство за хумор и диктаторски наклонности
              Analog man...

              Comment


                Добре, щом една тема или раздел, се превърнат в причина за раздор между съфорумците, а общността в този форум е на едно високо интелектуално ниво, не е ли по-добре да се заключи/ат за определено време, за да се 'охладят' страстите? Или пък, понеже е форум на историческа тематика, да се изчака да отмине войната, и да се разгледа през историографска призма? Духът от бутилката е изпуснат, не можем да върнем времето назад, но могат да се намалят щетите. Щом една тема е повод за низки страсти е по-добре да я няма.

                Comment


                  Sula написа Виж мнение
                  А форумния правилник прочетохте ли?

                  Ако не сте съгласни с него, го променете (Ваша привилегия е), а не се сърдете, че хората Ви питат защо не го спазвате.
                  Аз само ще цитирам едно мнение от преди 6 години.
                  Тогава Сула води същия разговор и задава същите въпроси.
                  Отговорите към него пак са същите
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    Аз лично не виждам темата за войната в Сирия да причинява някакъв раздор!Това,че от време на време се спори или се повишава тон,не е причина темата да се заключва!Лично аз мисля,че темата за Сирия е ВОДЕЩА в целият форум,и не мога да разбера воплите на някои хора които се сърдят,че в темата за Сирия се пишело много,а примерно в Античност имало 10 поста на месец.Ми това е реалноста.Повечето се интересуват от събитията в Сирия от колкото от античноста!Що се отнася да предложението Кухулин да стане модератор то аз напълно го подкрепям,обаче не знам защо Кухулин спря да пише в раздела Модерна Епоха и Съвремие.Призовавам и Thorn да преусмисли решението си и да продължи да модерира в Модерна Епоха и Съвремие.
                    Last edited by iasen ianakiev; 28-05-2016, 09:44.

                    Comment


                      Mazzini написа Виж мнение
                      Или пък, понеже е форум на историческа тематика, да се изчака да отмине войната, и да се разгледа през историографска призма?
                      Тя тази война може да продължи още 30 години. Дори и ИДИЛ да бъде унищожена, ще продължат да се бият различните сирийски фракции както помежду си, така и с кюрдите. Въобще понякога да имаш природни богатства, в случая нефт, си е живо проклятие за местните. Затова аз искрено се надявам в България да не се открие нито нефт, нито газ.

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Идеално - точно този род "интерес", според мен, е добре да избегнем, щото се отразява нездраво на форума, според мен. В крайна сметка - форуми за политически дискусии из Интернет - бол. А ако човек проявява интерес, има откъде да се информира (не говоря за новинарските емисии). Ето, колегите от Клуб "Военна история" си имат списание баш за тези неща и се справят чудесно, според мен. Мисля че тази форма е по-добра.
                        Под интерес имах предвид личния ми интерес за този на масовия потребител не ми пука особено. Но също така и този на "ветераните" тук ако няма активност и нищо ново във форума губят интерес към него, спират да влизат и всичко запада. То и така се виждаме зорлем веднъж-два пъти в годината с тоя-оня, пък ако закриете форума и остане само базата данни хептен ще замре всичко.
                        Но определено адмирирам идеята да зарежете модерирането и да впрегнете енергията от свободното време в разработване на нова ролева игра, отдавна не е имало!
                        За целта може да вербуваме някои от "новобранците" за модератори на съвременния раздел откъдето идват раздорите
                        (\_/)
                        (°_°)
                        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                        Comment


                          Warlord написа Виж мнение
                          Под интерес имах предвид личния ми интерес за този на масовия потребител не ми пука особено. Но също така и този на "ветераните" тук ако няма активност и нищо ново във форума губят интерес към него, спират да влизат и всичко запада. То и така се виждаме зорлем веднъж-два пъти в годината с тоя-оня, пък ако закриете форума и остане само базата данни хептен ще замре всичко.
                          Но определено адмирирам идеята да зарежете модерирането и да впрегнете енергията от свободното време в разработване на нова ролева игра, отдавна не е имало!
                          За целта може да вербуваме някои от "новобранците" за модератори на съвременния раздел откъдето идват раздорите
                          Ще видим за ролева. Аз от известно време съм минал изцяло на разработка на настолни игри и съответно форумните, които се провеждаха преди си остават без продължение.

                          Колкото до модерирането - това тепърва ще се решава. Нямаме време просто и съответно нещата стават бавно.
                          Предложените тук в тази тема модератори мен лично не ме устройват, като съдя по форумните им изяви.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Настолни - трудно след като ще изискват физическото присъствие на участниците, по-добре форумни.

                            А новите модератори трябва да бъдат подбрани сред средите на незаинтересованите, дори може да е някой новобранец, който още няма право да пише в раздела. От време на време ще се инспектира и ако се справя добре може да получи за награда някакви привилегии - разрешение да пише в разделя или в скрития форум или достъп до форумни срещи и игри не е кой знае колко примамливо, ама с това разполагаме.
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              iasen ianakiev написа Виж мнение
                              Лично аз мисля,че темата за Сирия е ВОДЕЩА в целият форум,и не мога да разбера воплите на някои хора които се сърдят,че в темата за Сирия се пишело много,а примерно в Античност имало 10 поста на месец.Ми това е реалноста.Повечето се интересуват от събитията в Сирия от колкото от античноста!
                              Дано направят някой раздел със снимки и обсъждане на голи каки че тогава ще видиш как бърже ще ти отиде у ряката посещаемостта на сирийската тема...
                              Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                              Comment


                                Ама каките, предвид спецификата на форума, не трябва да са съвсем голи - трябва да имат я фуражка, а кубинки или да държат някой патлак.

                                Comment

                                Working...
                                X