Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бас ловя че участието ти там е прекратено от един конкретен човек.За съжаление за пореден път се убеждавам че природата не търпи празни пространства.След двама модератори чието модериране да го наречем примерно че не беше съвсем уместно и причини общонародни брожения си направиха самоотвод-се появи трети който тръгна баш по техните стъпки...
    Казвам го не с цел критикарстване и оплюване,а защото виждам че е свестен и начетен човек и още не е нагазил нацяло в реката.
    Аз не смятам да се оплаквам,"тарикат момче не писка",викат македонците.Но все пак оставя неприятен привкус политкоректната цензура и раздаване на наказания за неспазване на новговора.
    Да,хората от хм "афроамерикански" произход имат:
    -по-мургава кожа.
    -по-широк нос.
    -по широки и обърнати устни.
    Всичкото това не е "расистка шега",а проста анатомия...
    На вкус и цвет товарищи няма,но все пак човешката история малко по малко е създала някакви универсални разбирания за женската красота.В които за добро или за лошо влизат в основни линии жените от казвказки тип.Плюс част от азиатските и латино-мешавиците...Идеала за женска красота включва колкото се може жената да е по-бела...Факт!
    Затова и неслучайно от Клеопатра до Майкъл Джексън винаги е имало опити за избелване на кожата,от вани с мляко до кво ли не.Което според мене е тъпо-родил си се такъв какъвто си-чер,бял,лошо няма,койт не те харесва-прав му път.Но е факт...

    Триенето пък на думи като "циганин" неказани в някакъв обиждащ контекст,а просто споменати е странно.Да,продадох въпросния уред на един човек от въпросния етнос.
    Думата "циганин" не е обидна за хората от въпросния етнос.Нека правим разлики спрямо думи като "мангал","кюмюр","сапун","негер","бургуджия","черн илка","вакса" и прочие,които наистина съдържат обиден заряд.Между другото думи минаващи спокойно през цедката и намиращи се и тук без да се трият,като "орк",тъмнозелен","римлянин" и прочие-със сигурност са далеч по-обидни за хората от въпросния етнос от думичката "цигани".
    Както и да е де-да трие каквото иска-негова си работа.Не ми пречи.Но ограничавайки свободата на писане с такива дребни и безобидни неща самия форум почва да губи от богатството на изказа в него...Отделно на моменти се губи и логическата последователност...Четеш,четеш и оп "цензуред"...
    Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

    Comment


      Идеала за женска красота включва колкото се може жената да е по-бела...Факт!
      Затова и неслучайно от Клеопатра до Майкъл Джексън винаги е имало опити за избелване на кожата,от вани с мляко до кво ли не.Което според мене е тъпо-родил си се такъв какъвто си-чер,бял,лошо няма,койт не те харесва-прав му път.Но е факт...
      Ъъъ, някой друг път е "факт". Митологичните бани с мляко са за подмладяване, а не за избелване - щото млякото го свързвали с раждане, младост, детство, такива неща. Какъв закоравял расист се оказа.


      Това са тайландски работници в Израел. Страничният наблюдател недоумява защо са увити като нинджи, докато работят на къра при 35-40 градуса жега - защото не знае, че при тях загарът се приема за знак на селячество, именно че си работил на къра. Знатните дами и благородници винаги са се стараели да са по-бледолики, защото това символизира статуса им (живеят в дворец със сянка). Та тайландските гастарбайтери (не всички, де), прибягват до такива мерки от срам - пък после като се върнат в Тайланд може и да разправят, че са бачкали в IT сектора, де да знам. А те и поначало хич не са особено светли, та е малко смешно за чуждата гледна точка.


      A това са норвежки, твърдо решени да станат по-тъмни.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Сещам се за момент от мемоарите на Чърчил. Когато е в Египет през 1942ра, той вижда английски войници, които се пекат на слънце и се учудва, защото по негово време се е смятало същото, което при тайландците в поста на Динаин - трябва да са бели, за да се отличават от останалите. Което явно се е променило за този четвърт век, който е минал между войните.

        Сега относно поста на Мечока: тук сме имали всякакви тролове. Не се превръщай в един от тях.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Без да цитирам Дибо, така и така темата е на тоя хал, нека да си позволя едно отклонение. Мечо, защо си решил да пишеш във форум за история, като нямаш никакъв интерес към историята? Даже последният ти пост, който е маргинално свързан с историята, е пълен с фактически грешки. Имаш ли един пост по-надолу от "Общи"? Всичките ти мнения могат да се разделят на две групи: политически и битово-злободневни. Мислиш ли, че е адекватно точно ти да се предлагаш за модератор и след това да се заканваш, че ще банваш наред всички русофили (facepalm)? Умението ти винаги да можеш да кажеш нещо не по темата не спира да изумява. Как стигаш до заключението, че ще е добра идея да напишеш и че на другите ще им е интересно да прочетат какво си видял в болницата в Пловдив през 1994-та и какво си продал на някакъв турчин през 2001-ва? Несъзнателно ли го правиш или действително си трол? Питам от чисто любопитство

          Comment


            Сред циганки и по-мургави туркини (демек хорохане-рома) съм чувал че практикуват бани с мляко именно с цел ИЗБЕЛВАНЕ.Познавам няколко жени които са ми казвали че самите те са практикували въпросните процедури.
            Доколко имат ефект е отделен въпрос.Някъде пишат че имало:
            Прясното и киселото мляко са известни с широкото си приложение в избелващите и освежаващи лицето процедури. 2 с.л. кисело мляко се смесват с 1 с.л. пшенични трици или брашно. Получената каша се нанася върху лицето и се оставя не повече от 20 минути. Изчиства се с памуче, напоено в топла вода. Маската е подходяща за всеки тип кожа.
            Между другото Майкъл Джексън си правеше точно процедури за избелване,макар и с други методи,а не мляко.
            Имаме изградили се някакви критерии за женска красота и за красота на човешкото тяло-къде покрай древногръцко творчество,къде покрай ренесансови творци и те са факт.Ако и да са претърпели развитие и модификация във времето.
            Ся друг е въпроса доколко красота може да се мери,но е факт-мери се.Както и са направили някакви точки с които примерно се мери едно изпълнение по художествена гимнастика.Ми то може да бъде много красиво и грациозно и без да бъдат изпълнени точно стандартните детайли(Аксел-и,Салхов-и и прочие...).Мерят се филми,мерят се песни,мери се кво ли не...
            Мислиш ли, че е адекватно точно ти да се предлагаш за модератор и след това да се заканваш, че ще банваш наред всички русофили (facepalm)?
            Убаво е някои неща да се приема че може и да има заложено ирония в тях.

            Получил съм дълго лично съобщение от Торн с обяснения защо се цензурира по новговорски в някои случаи и с част от доводите му не съм съгласен,с други-съм съгласен.
            Както и да е-лошо няма-кат нещо прецени че е за триене-да трие.Но ако все пак се допусне малко повече свобода в изказа-от това няма да стане по-кофти,а напротив...Повече свобода винаги е по-добре от по-малко свобода!
            И раси и етноси и еротика и нестандартни сексуални ориентации и куп други неща са част от бита и културата и зачерквайки ги в човешкото общуване-то само го осакатяваме...Стига да са свързани по някакъв начин с историческа дискусия-лошо няма.Иначе става тъпо-с цел да не засегнем някой приемаме че всички са еднакви-красиви,умни и безполови.
            Е вчера беше Спасовден-преданието с което е свързан този ден е пак част от т.нар. "блажен фолклор".Сега един бай Захари Стоянов,който си е пуритан в изказа,па и той споменава за номера със "зелената паница" и кой на кого целувал "гювеча"...
            Така че гледайте по принцип поне доколкото е възможно да се минава без политкоректни и новговорски цензури и да се трият думи само защото можело да обидят евентуално някой...Поне за мен де.Виж ако ги пише Кало съм силно "ЗА"-цензура,бан и 100тояги!
            Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

            Comment


              Като си получил съобщение, вземи му отговори.


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Тръгнах да ти отговарям още одеве преди да отговоря тук.Ама то бая за писане се отвори и на лично и тук и бая фермани изпонаписах и се забавих.Както и да е-отговорил съм ти и на личното.Прави ти чест че питаш какво не ми харесва в модерирането ти конкретно.Ако искаш може да постнеш и отговора ми в темата(включително и за циганката,не ми пречи),защото едно на ръка че дебата стана много шизофреничен-едновременно се говори за едни и същи неща на две места.И друго че там съм писал бая неща защо един форум трябва да бъде възможно по-либерален като правила.Да,тук редовно се споменава и другата теза-че трябва да е "умерена диктатура",но аз поне съм дал доводи защо не трябва.От моите си разбирания де,които не е задължително да са непременно най-вярните.
                Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                Comment


                  Времето се стопли, масите навън отдавна са изкарани. Дайте нещо с пиене на бира да направим, за да се успокоят страстите
                  Пък като се разгорещим, ще се решава в пряко мерене на ..... коя страна е по права
                  През някой уикенд, че да може мечока да слезе от гората
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    Мечока работата му е такава че сам си е шеф(щот не мой да търпи началници над главата) и сиреч е свободен по сяко време стане ли дума за йедене и пиене.Даже преди време предлагах ходене на една хижа на която от време на време се явявам помощник-хижар.Разбира се може и в София,може и по Витоша,може по други планини,може и на милион други места.Нямам претенции къде и кога...
                    Но иначе не отричам че не ми хареса случилото се,не за моите глупости за цигани и мангали че ги изтрили-тях кучета ги яли,а заради това че НДрагостинов не може да пише.Не смятам поведението му във въпросния раздел за деградивно,даже напротив.Особено темата за Иран от времето на Шаха.Смятам че е един от малкото останали хора тук който пише трезво преценяйки нещата и стегнато (без излишни блябля като мене).
                    Доколкот разбирам обаче от Торн-не той му е скастирил правата.Така че думите от по-горе си ги вземам назад.
                    Но бива там който модератор го е спрогонил-да си каже.Пък ако се и аргументира-още по-добре.
                    Не че ще се съгласим с аргументите му,а все пак сбирка ще се организира,трябва да знаем кой щe бием.
                    Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      A това са норвежки, твърдо решени да станат по-тъмни.
                      Познавам само една норвежка, Сири, която е тъмна и спокойно може да мине за българка. Учих с пет-шест шведки и всички бяха доста тъмни. Почнах да мисля, че русите скандинавки са мит... Наскоро гледах отличния филм "The Man from U.N.C.L.E.", където актрисата в главната роля е шведка (Алисия Викандер) - черна като мексиканка.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Ами разходи се на север от Гданск и ще видиш, че не са мит.


                        Черна като мексиканка, поглъща светлината...
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Искам да попитам и настоявам за сериозен отговор от модератор - ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА ВАЖАТ ЛИ ЗА УЧАСТНИКА Dinain? Защото ЦЯЛАТА практика на форума досега показва, че не важат. В такъв случай да питам - тия правила защо са ни?

                          ПП - Ще поясня - ако има и един участник, за когото правилата не важат, това вече не е форум. И няма никакво право да се нарича така. частен клуб, сбирка на хора с определено мнение и интереси и прочее - ОК. Но не и форум.

                          Comment


                            кало написа
                            Ще поясня - ако има и един участник, за когото правилата не важат, това вече не е форум. И няма никакво право да се нарича така. частен клуб, сбирка на хора с определено мнение и интереси и прочее - ОК. Но не и форум.
                            Това поначало е частен клуб, мисля че е споменавано толкова пъти, че е трудно да се изброят (както от човека, който плаща за хоста и е създал това място, така и от други). Това не го пиша, за да оправдая неспазването на правилата за някого, а просто за да е ясно. Т.е. има ограничено количество хора, които го управляват както решат / сметнат за добре измислят правила за приемливо поведение и как да се налага спазването им, включително дали са нарушени или не. А именно защото е частно място, то собствениците му решават как да се нарича. Аз ен разбирам какво неясно има тук?
                            Да цитирам какво следва да сте прочели, когато сте се регистрирали тук:
                            Всички сайтове на Бойна Слава, вкл. форумите, се финансират, изграждат и поддържат в Интернет на частни, ентусиастки начала. Юридически Интернет пространството на Бойна Слава представлява частна собственост, съответно управата на сайтовете и форумите има пълни права за определяне на правилата и ограниченията при ползването им.

                            Тъй като “Бойна Слава” е сравнително младо образувание с амбициозни цели, за сега управата не смята да се придържа към твърде строги рамки на дискутираните на форумите теми. Настоящият правилник следва да се разглежда като общи насоки за управлението и съответно ползването и участието във форумите, който служи като интерпретативна база за взимането на решения от страна на Форумния Съвет. Това НЕ означава, че потребителите не са задължени да спазват правилника, съвсем напротив, всякакви експерименти в търсене на пролуки в “закона” ще бъдат санкционирани. Форумният Съвет си запазва всички права по вземането на решения касаещи форумните потребители и тяхното поведение, без да е задължена да дава каквато и да е информация освен каквото сам прецени.
                            Така че какво е неясно тук?
                            И не че защитавам Динаин - напротив (честно казано, дреме ми, ако можех, така или иначе щеше да ми е в игнор-листа). Но ако ще го атакуваш, няма как да е на база "това форум ли е или частен клуб?", защото отговорът е ясен и е написан преди повече от десет години публично.

                            Comment


                              Така и така си започнал да споделяш информация, пък преди няколко седмици беше казано, че случаят ще се разгледа...
                              Гледа ли се изобщо или както винаги - кучетата си лаят, а керванът си върви?!
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                Няма планове Динайн да получава бан. Динайн е ценен участник, старо куче и т. н. Има пълното право на собствено убеждение, че FSA са по-добрата алтернатива в сирийския конфлкт и че Асад е значително по-лошата алтернатива. Не е ислямист, гарантирам го. Нямам идея какво точно искате от модераторите и от него, но ако е идея да се банне, няма да стане, ако идеята е редовно да се трие - имате го, трие се. Дори от ваша гледна точка си струва да го търпите поне в името на това да получавате и информацията на другата страна. Ако смятате, че тази информация е пропаганда - да често е така, но такава е и информацията от противниците им. Информацията ще може да я пресеем едва след години, а в момента да четем пропагандата на всички страни е единственият начин да се доближим поне малко към обективната истина.

                                Колкото до троленето, всички тролим повече или по-малко. И аз не съм без този грях, и вие не сте. Няма смисъл да се държите като ощипани госпожици, ау другарко, Иванчо ми каза еди кво си. Не мога да ви разбера - на вас това което наистина става в Сирия ( и не само това, той все пак не само там пише)ли ви интересува или да се пее в хор за победата на отбора, който сте си избрали. Ако ви интересува истината, ще цените информацията от всеки източник, ако ли не - тогава защо въобще ги четете тези теми? Стегнете се и престанете Динайн, та Динайн.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X