Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Equo лично аз го махнах, защото одобряваше нападението в Шарли Ебдо. Независимо от това какво са писали и рисували тези безтактни простаци, това, че е съгласен ислямистите да определят кое е допустимо и кое не е, под заплаха от убийство е принципен въпрос. Свободата на словоте е най-важното условие за съществуване на съвременната цивилизация. Днес бих го баннал за същото без никакво колебание, въпреки че преди това много пъти съм го спасявал от бан.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Голямо реване, но без смисъл.

      Форумът е частен клуб, както вече стана ясно. Има правила и потребители, но някои са по-равни от други.

      На който не му харесва - не участва.

      Та така.

      Comment


        mechoka написа Виж мнение
        Да те светна нещо.Мислих цели 3 години над този дълбокофилософски казус,питах и в БАН за решение на този страшен проблем,пратих мейли до няколко професора от Харвард,опитах в спиритичен сеанс да се свържа с духа на Айнщайн да си каже и той мнението и стигнах до следното велико умозаключение:
        Когато някой пише по презумпция нещо което те дразни и не можеш да го игнорнеш има възможност ДА МУ ПОДМИНАВАШ ПОСТОВЕТЕ БЕЗ ДА ГИ ЧЕТЕШ!
        Бавно ти тече мисълта значи.
        Сънят е слаб заместител на кофеина!

        Comment


          Thorn написа Виж мнение
          Equo лично аз го махнах, защото одобряваше нападението в Шарли Ебдо. Независимо от това какво са писали и рисували тези безтактни простаци, това, че е съгласен ислямистите да определят кое е допустимо и кое не е, под заплаха от убийство е принципен въпрос. Свободата на словоте е най-важното условие за съществуване на съвременната цивилизация. Днес бих го баннал за същото без никакво колебание, въпреки че преди това много пъти съм го спасявал от бан.
          Пхаха, това е някаква комедия тука Уж свободата на словото е най-важна, а го махнал заради приказки

          Comment


            Пак не си разбрал. Мисълта на Волтер я помниш, нали? За онези, чието мнение ненавиждаш?Аз с такива хора на една маса не бих искал да сядам, не бих искал да ги подкрепям и финансирам, ще се стремя да ограничавам влиянието им по-всякакви законни способи и т. н., но не бих ги убивал. Но също така, не съм съгласен някой такъв да седи в "нашия" клуб. Да го гониш от него си е напълно законно и приемливо.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Thorn написа Виж мнение
              Пак не си разбрал. Мисълта на Волтер я помниш, нали? За онези, чието мнение ненавиждаш?Аз с такива хора на една маса не бих искал да сядам, не бих искал да ги подкрепям и финансирам, ще се стремя да ограничавам влиянието им по-всякакви законни способи и т. н., но не бих ги убивал. Но също така, не съм съгласен някой такъв да седи в "нашия" клуб. Да го гониш от него си е напълно законно и приемливо.
              Е като не си съгласен, що плещиш глупости за свобода на словото Маса модератори не са съгласни и сто пъти са подчертавали, че тука свобода на словото нема.

              Comment


                когнитивен дисонанс .

                Comment


                  Нека не се лъжем-най-вероятно участието на егуо във форума си беше 99% вероятност-"платено писачество".
                  Ще ползвам най-простичката и праволинейна логика да обясня някои неща.
                  Форума е български,нали така?По презумпция се счита че огромното мнозинство участници в него ще са българи,нали така?В тоя ред на мисли-ако дойде някой друг от чужда държава-то вероятно е имал причина да дойде-в смисъл живял е известно време в страната ни,студентствал е тук,има роднини тук и т.н.Сещам се за поне 2 руснаци,които пишат във форума макар и рядко и са точно такива.Нямам нищо впротив участието им тук.Мисля че случая с Динаин е също такъв-той живее и в БГ и в друга страна(или поне през определени периоди от живота си го е правил,негова си работа).
                  Какво би накарало обаче хора които нямат нищо общо със страната ни да се регистрират тук и да участват,при това доста масирано?Егуо под двата си ника има общо хиляди постове,не един или два да кажеш че спонтанно е попаднал тук заради някакво попадение на гугъл търсейки нещоси и го е коментирал.
                  Нека не забравяме и че българския език нито е лесен,нито лесно разбираем за чужденците.Включая и за руснаците-изпитвал съм го на гърба си многократно при комуникация с тях.
                  Оставям настрана и че т.нар. "международен раздел" на форума е доста слаб като посещаемост и активност,че да успее да привлече кой знае колко участници че да пропишат и по българоезичните раздели.
                  Оставям настрана и че Русия нито е кой знае колко близо географски,нито пък с нея имаме кой знае колко силни исторически връзки.Били сме през годините и противници и съратници с тая страна,видяли сме и добро и лошо от нея.
                  Я да си вдигнат ръчичките тук колко хора имат регистрация в някой естонски форум за история?Нито един,нали!?Изключвам ако има някой сайт на някой много гениален тесен специалист в някоя област естонец.Но тук случая не е такъв-БойнаСлава е хубави полезен сайт,но чак уникален и незаменим с световното интернет пространство-определено не е...
                  Я да си дигнат ръката и нигерийците във форума!?Щото тя като население е повече от Русия,би трябвало чисто статистически колкот руснаци има тук,толкоз да са и нигерийците...
                  Да вземе и една Румания-ми далеч по-близо е от Русия.Исторически сме били през дълги периоди и една територия.
                  В областите около Александрия масово говорят рудиментарно български по-възрастните хора.А по-младите-ако и да не говорят-поне разбират написаното.
                  Да попитам-колко румънци има тук регистрирани?И колко от участниците тук са регистрирани в някой румънски историческо форум?Пак ни един нали!?
                  В тоя ред на мисли-участието на егуо(както и на "диверсанта-проктолог" между другото) e по сека вероятност всичко друго но не и продиктувано от интерес към историята...
                  Не знам защо от модераторския екип с толкоз лека ръка се зачерква възможността че тук може да има хора пишещи срещу заплащане.
                  Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                  Comment


                    Егуо беше много интелигентен и приятен събеседник, което е, така да се каже, все по-голяма рядкост във форума. И беше такъв далеч преди Путин да изперка от власт. Но после дойде тоя момент, Путин изперка и Егуо си го подкрепяше. ИМХО, това е далеч по-основателна причина за бан - путинофилията, а не някакви глупости за свобода на словото. Подкрепяш Путин => бан.

                    Друг е въпроса, че човека е руснак и е съвсем разбираемо да подкрепя Путин. Както споменах, беше много интелигентен. А не като българските русофили, които в преобладаващото си мнозинство са сочни дебили.

                    Comment


                      mechoka написа Виж мнение
                      ...
                      Това е дотолкова срещу философията на форума, а и обидно и невярно спрямо участниците, че няма накъде. И въобще не става дума за Егуо. Тук има италианец, който има специфични интереси, пише извънредно рядко и повече чете - той какво, диверсант ли е?
                      Хората, които са извън страната - те какво са, идеологически врагове ли?

                      Извън това - не ни е цел да привличаме всякакви пишещи. По-скоро идеята е тук да има място на което хората да пишат за интересни за тях неща с поне някаква военно-историческа връзка. Ако ще и отдалечена да е. И не, не се гони съдържание, по-добре да има 1 пост на месец във форума, отколкото 1000, в които да има само различни нападки между потребителите.

                      Разбира се, понеже в момента атмосферата в страната ни е специфична, много от прииждащите по погрешка тук искат "свобода", която разбират като слободия да псуват на воля и да водят дискусии относно личността на опонента си, а не относно тезите му. Предвид това, което г-н Мечока пише, изглежда, че го интересуват единствено и само личностите на останалите във форума, а не това, което се дискутира - анатема за форума е да гоним хора, които са от определена държава или националност. Така че нека този пост е за информация относно какво и как се случва и как ще се случва във форума. Да няма изненадани.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Е като не си съгласен, що плещиш глупости за свобода на словото Маса модератори не са съгласни и сто пъти са подчертавали, че тука свобода на словото нема.
                        Продължавам да се учудвам на неразбирането ти. Тук, в БС, свободата на словото е в определени рамки, върху които сме се разбрали предварително и доброволно. Това не ограничава свободата на словото извън БС. В това е предимството на един частен форум. Извън БС всеки може да говори и пише каквото си иска, изборът е практически неограничен.

                        Надявам се, че вече е по-ясно.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          Продължавам да се учудвам на неразбирането ти. Тук, в БС, свободата на словото е в определени рамки, върху които сме се разбрали предварително и доброволно. Това не ограничава свободата на словото извън БС. В това е предимството на един частен форум. Извън БС всеки може да говори и пише каквото си иска, изборът е практически неограничен.

                          Надявам се, че вече е по-ясно.
                          Така бе, извън БС всеки може да говори каквото си иска, но рискува хедшот. Факт. По същия начин, както и вътре в БС - говориш на въпреки и гушваш банана А че едното било законно, а другото незаконно, това няма отношение към философската проблематика за свободите. Волтер например тебе би те заплюл

                          Comment


                            messire Woland написа Виж мнение
                            Тук има италианец, който има специфични интереси, пише извънредно рядко и повече чете - той какво, диверсант ли е?
                            Хората, които са извън страната - те какво са, идеологически врагове ли?
                            Прави разликата между човек който повече чете и има няколко поста тук и Виталий който имаше хиляди постове и беше от "постоянното присъствие" тук.Прави и другата разлика че италианската вътрешна политика за разлика от руската не се простира по целия свят.
                            Казвате че бил интелигентен.Това обаче не го прави в никакъв случай добронамерен,нали така!?
                            А и кой интелигентен човек ще си затрива личното време да пише в някакъв исторически форум на някаква забутана и малозначителна държавица,чиито език дори не може да говори,при това хиляди постове системно и ежедневно,след бан да се регистрира наново и т.н.!?Разбира се-може да има и някаква друга съвсем прозаична причина,но на мене бръснача на Окъм така ми говори...
                            На мене най-първите години около 2003та от форума ми се губят.Когато дойдох Виталий вече беше тук.Някой има ли спомен каква беше причината за появата му тук-в смисъл някой го е канил понеже заедно са участвали в някаква онлайн историческа игра ли що ли?Той доколкото си спомням не беше профи-историк,тоест-не е влязъл тук покрай някакъв "академичен научен обмен".
                            И моля,не се опитвай да намекнеш че имам нещо против участието на иностранци тук.Нямам нищо против такива хора.Имам против едни определени хора-"платените-писачи"(без значение българи или чужденци).Защото те са в разрез със самата концепция за един нормален дискусионен форум.
                            Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                            Comment


                              Значи аз съм зелен орк/Шрек.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Виталий го познавам, впрочем не само аз и Мечока се заблуждава много по отношение на него. Не че се изненадвам де, как беше там приказката за крадеца...

                                Comment

                                Working...
                                X