Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    vassiln, примерите ви не работят по една проста причина - всички те засягат отношения между клиент и обслужващ персонал, предполагащи заплащане на някаква услуга. Ако сте решили, че това е нещо от сорта, т.е. хотел, ресторант или нещо подобно (не знам защо ще решите подобно нещо, но не се наемам да съдя), то - заблудили сте се, т.е. приели сте нещо свое си желано за действително. Не, това е частен форум, до него се получава достъп след регистрация и по преценка на хората, които го уреждат, можете да загубите това си правило. Просто, ясно и описано в правилника: никой дори не е длъжен да ви обяснява защо сте го загубили (изрично е написано). И, между другото, приемайки условията при регистрация сте се съгласили с това.
    Така че за мен тази метафора не работи, а доколкото познавам и домакина, същото важи и за него. Съжалявам, ако сте се заблудили, но никой не Ви принуждава да стоите тук, нали? Нито сте си платили за престой, нито нищо, т.е. никой не Ви дължи нищо.
    що се отнася до етикета "форум" - ако ще се хващаме за него, както вече обясних, той предполага "достъпно място за обсъждане". Настоящото е точно това: има места за обсъждане, има и достъп. Това е. Но е място за обсъждане на определени теми и, заедно, с това, общност от хора с определени общи интереси. Тук започват проблемите и то, отдавна. Но ще видим, възможно е и да се решат скоро.
    Аз не случайно призовавам да се върне към каквото трябва да е: т.е. към тематиката си. И към смисъла си (общност на хора с определен общ интерес).

    Comment


      Да, вярно е че не "плащам", и се опитах да отгранича ситуациите - съжалявам ако не ме разбрахте, а може би и наистина не съм прав. Но ако е място за обсъждане на определени теми, а и "общност на хора с определен общ интерес", то май излиза, че или интереса не е общ, или че не е точно общност (защото не е съвсем обща), или че "достъпа" не е ясно определен.
      Но нейсе, не Ви пожелавам да попадате от моята страна на ситуацията.
      Като казах, че не съм прав, се сетих за нещо, което наскоро Амазон ми писа - "Никога не изключвай възможността просто да си тъп". Та така....

      Comment


        Според мен и двамата не сте прави Поне не изцяло де. Някакво "заплащане" все пак има. Без това няма как да мине системата. Заплащането си изразява в създаване на съдържание (което няма директна корелация с броят мнения). Като различните "валути" са с различна стойност.

        Да речем общият раздел е Монголски Тугрици, съвременният е Руски Рубли, докато раздела за ВСВ е Евро. За това можем да приемем че през годините Голъм се е "изръсил" за най-скъпият апартамент и съответно получава достъп до басеина. vassiln от своя страна е сравнително нов потребител и засега плаща в рубли и няма достъп до басеина. Което вероятно ще се промени защото според мен vassiln пише разумно, не е конфликтен и вероятно някой добър модератор ще му даде достъп до раздела.

        Разбира се има и хора "платили" добри пари на хотела, но не ги пускат в басеина, щото крещят Булгар! Булгар! и правят "бомба" от куличката на спасителя. Има и такива които пикаят в басеина. Даже наскоро имаше предложение за две нива на досъп до разделите. Демек басеина да се раздели на коридори за пикаещи и коридори за непикаещи

        Итетака.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Thorn написа Виж мнение
          ОК, аз официално заявявам, че вече няма да модерирам Сирия, защото и на мен не са ми ясни критериите.
          Ремарки някакви ...

          Comment


            Форумът е средище не на една, а на поне няколко различни общности и групи. Това би трябвало да се вижда и отстрани доста добре. Има група, в която са тези, които са създали форума и са вложили най-много от себе си за развитието му - общо взето сме със сходни виждания, макар и да сме доста различни като хора. Има и различни групи и общности с различни интереси - едни ги вълнува повече античността, други - по-новите епохи и т.н. Има, разбира се също така и отделни индивиди, които влизат за да избиват комплекси или с някаква своя мисия - най-често те създават много работа на модераторския екип.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Амазон ми хареса с това създаване на съдържание. Доста точно определение за "ценен потребител".

              Вчера си мислех, за една аналогия, същото се наблюдава по торент сайтовете като Замунда.
              В един момент човек приема всичко за даденост и решава, че са му длъжни. Значи на абсолютно доброволни начала разни хора качват филми, които иначе струват 7-15 лв. да ги гледаш на кино. Други хора на абсолютно доброволни начала превеждат субтитри.

              Обаче в коментарите долу редовно се виждат подмятания " това няма ли да го изкарате в ХД вече", "кога най-сетне ще сложите бг субтитри" (8 часа след качването на торента), "тоя превод е много скапан" (те редовно са, но не това е въпросът) и т.н.

              Имаше една руска поговорка: помогни на някого веднъж и ще ти благодари; помогни му втори път и ще реши, че си му длъжен; откажи му помощ третия път и ще те обяви за предател и мерзавец.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Това със съдържанието хуу, но е неприятно, когато някой създава съдържание, а след него идват малоумните модератори и го рушат. И не си признават, ами обвиняват други в рушене на съдържанието. И после се чудят, що няма съдържание. И почват да разтягат локуми как по-добре да имало един пост месечно, вместо 1000

                В такава обстановка човек губи творчески ентусиазъм, така да се каже.

                Comment


                  vassiln написа Виж мнение
                  "Форум", поне за мен, предполага публичност, достъпност.
                  В нета има доста форуми, закрити за нерегистрирани потребители и степенуващи правата на регистрираните. Пък и в центъра на древногръцкия полис май не всеки можеше да се шматка.
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Образно казано, ако излезеш да се изходиш на форума, вероятно няма да те погледнат с добро око. Така че някакви правила има навсякъде, нищо че е публично пространство. А това тук дори не е "общо" в този смисъл (както изрично е посочено).

                    Работата е проста, аз отдавна бутам нещата (безуспешно) в съответната посока: мен ме интересува общността от хора, с които интересите ми съвпадат, с други думи: военна история, военни/псевдо-исторически игри. От хората, които пишат във форума тези с подобни интереси са не повече от 20% в момента, вероятно и по-малко. Има цял куп хора с други интереси, които са се нанесли и вече се смятат в правото си да ползват пространството за тези си интереси. Няма лошо, но според мен, следва да си направят собствено пространство за тези интереси. Ако интересите ни съвпадаха, проблемите щяха да са много по-малко и не би имало кой знае какво значение кой колко съдържание създава: един може само да чете и пита, друг да отговаря, трети и четвърти да спорят по някакъв въпрос. Докато се чувстват част от нещо, дори и да се карат, няма да има никакви проблеми. Но въпросната общност отдавна я няма. Затова и цялата работа е безсмислена.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Това със съдържанието хуу, но е неприятно, когато някой създава съдържание, а след него идват малоумните модератори и го рушат.
                      Пример? Защото е лесно да се хвърлят приказки на едро.
                      Вероятно сме станали твърде либерални като гледам тази тема.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        messire Woland написа Виж мнение
                        Пример? Защото е лесно да се хвърлят приказки на едро.
                        Вероятно сме станали твърде либерални като гледам тази тема.
                        Примери да искаш. Мораториума върху прабългарската тематика е най-яркия пример за дебилизъм и рушене на форумната атмосфера, имхо. А аз лично окончателно реших да сведа до минимум участието си по исторически теми след бана на проф. Добрев. Още един пример за дебилизъм. Пък вие продължавайте да пеете за твърда либералност

                        Comment


                          gollum написа Виж мнение
                          Работата е проста, аз отдавна бутам нещата (безуспешно) в съответната посока: мен ме интересува общността от хора, с които интересите ми съвпадат, с други думи: военна история, военни/псевдо-исторически игри. От хората, които пишат във форума тези с подобни интереси са не повече от 20% в момента, вероятно и по-малко. Има цял куп хора с други интереси, които са се нанесли и вече се смятат в правото си да ползват пространството за тези си интереси.
                          Железарията и нея ли я отписваш?
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Амазон написа
                            Железарията и нея ли я отписваш?
                            На мен ми е интересно да чета и гледам за железария (какво се пише тук, следя няколко канала в ютюб, като забравените оръжия, да речем), но самият аз не притежавам такава и нямам опит с нея, така че няма как да имам принос. А интересът ми не е продукт на самата "железария" (макар че, признавам, естетиката на механизмите и инструментите никак не ми е чужда ), а заради ролята, която играе във войните. В тази й категория "железарията" е част от историята, според мен.
                            Що се отнася до разговорите по космически и прочее неща, те са ми страничен интерес, така че са ми интересни, но е ясно, че не са по тематиката на форума. Но не мисля, че пречат, де, не съм забелязал да пораждат проблеми досега. Да не говорим, че са му страст на Империал.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              На мен ми е интересно да чета и гледам за железария (какво се пише тук, следя няколко канала в ютюб, като забравените оръжия, да речем), но самият аз не притежавам такава и нямам опит с нея, така че няма как да имам принос.
                              Е то никой от нас няма кораб или изстребител Май не ме разбра, под "железария" имам предвид долните три раздела. Който са общо взето една от най-жизнените и интересни части на форума. Независимо дали иде реч за ветроходи, или ракети. И без които както и ти признаваш, военно-историческата част би била безсолна манджа.
                              Стори ми се че някак незаслужено ги пренебреваш и за това попитах.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Примери да искаш. Мораториума върху прабългарската тематика е най-яркия пример за дебилизъм и рушене на форумната атмосфера, имхо. А аз лично окончателно реших да сведа до минимум участието си по исторически теми след бана на проф. Добрев. Още един пример за дебилизъм. Пък вие продължавайте да пеете за твърда либералност
                                А това, че никой от участниците там не спазваше правилата, сипеха се обиди и т.н. и този раздел се превръщаше във филиал на дир.бг форумите не те ли притесняваше? Както неведнъж беше казано: когато се участва в някакъв форум, трябва да се спазват правилата в него. Правилата на общуване. Важни са. Когато някой не иска да ги зачита и плюе на тях - да не се изненадва какво следва.
                                Затова форумът се е запазил като тихо и спокойно място, защото някои модератори са жертвали от времето си за това. Хората, които не го разбират и презират форумните правила - моля навън, форуми има колкото искаш.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X