Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въртим се в кръг. Мисля, че позициите на всеки са ясни, да въртим и да сучем още - няма смисъл. Аз ще се включвам ако има нещо по същество, а не предъвкване на вчерашни манджи.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Явно не може да прежалиш загубата на този основен столжер на просъветската и пропутинска пропаганда.
      Ако зарежеш комсомолското мислене в стил средата на 70-те, би било твърде по-плодотворно за форума. Плюс, да вземеш да се въздържаш от лични обиди. Не е възпитано, просто, макар че сигурно искам твърде много. Рипортвам те, защото си успял в две изречения два пъти да нарушиш правилника тук.
      Last edited by кало; 13-06-2016, 16:04.

      Comment


        [ШГ]
        Dinain написа Виж мнение
        Значи аз съм зелен орк/Шрек.
        Ха! Таман сега след един филм има ренесансово разнообразие на аватарите... Тъкмо ще бъдеш актуален - ето ти няколко идейки: нещо кат украински, нещо кат капиталистически, прабългарин!, изтърван от Дивия Запад и просто изтърван; и за баланс - две женски - една така и една инак. [/ШГ]
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Не че се изненадвам де, как беше там приказката за крадеца...
          Ако смяташ че съм "платен писач" е редно да се аргументираш.Ето аз смятам че Виталий и проктолога са такива и се аргументирах по-горе защо смятам така.
          Между другото няма и как да съм-защото във полит-раздела аз достъп за писане нямам.Всеки от модераторите ще ти каже че и никога не съм подавал молба че искам да имам.Сирийската тема я не следя от някъде декември месец-просто много бълвоч и политиканстване стана там и зрънцето истина се губи сред каруци плява.
          Конкретно въпроса са Виталий го зачоплих защото се присетих понеже вие по-горе го споменахте.Целта не ми е била да претопляме вчерашни манджи,човека от отдавна не пише във форума(а дали!?).Целта ми е била просто да се разчопли въпроса,както и да се замислим-ако въпросния е участвал наистина с някакъв "заден" умисъл във форума,то единствения такъв ли е!?Защото тук мисля че е закопан ключа за бараката за да има толкоз много дрязги във форума.
          Просто съм бил доста дълго време модератор по разни форуми и имам доста наблюдения по въпроса и смятам че хората които ползват интернет форумите за някакви злоумишлени причини не са изобщо един и двама.Отделно че не е и нужно да са много де-те няколко стигат,особено ако са дейни и имат много превъплащения...
          Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

          Comment


            Въпросният имаше много по смислени и полезни постове от теб.
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              Хайде оставете го на мира Виталий. Човека не е тук, за да се защити от нелепи нападки. И ако някоя организация реши (защо?) да влияе на този малък форум, то няма да е чрез човек дето едва говори бъларски и/или е с руски аватар. Напротив - това ще е някой с автентичен български и местоположение примерно в Балкана.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                кало написа Виж мнение
                Не е възпитано, просто, макар че сигурно искам твърде много.
                Не спираш да обиждаш интелекта и преценката на събеседниците си, а държиш сметка на модераторите. Нагло!

                mechoka написа Виж мнение
                ...
                Защо мислиш, че всички русофили трябва да са платени, като ти сам излагаш русофобите безплатно? Първо си виж своите постове и се запитай не може ли просто хората да си защитават мнението, колкото и безумно да изглежда. Говориш за Окам и тръгваш да развиваш конспиративни теории...

                Кухулин написа Виж мнение
                ...
                Според мен си напълно способен да направиш разликата между свободата на словото в публичното пространство и в "Бойна Слава" и също между това да убиеш една дузина хора заради мнението им и да попречиш на този, който е защитил убийците, да пише във някакъв сайт. Няма никаква база за сравнение... И какво значение има дали е форум, клуб, или нещо друго? Опитваш ли се да докажеш нещо или просто тролстваш?

                Comment


                  Не съм останал с това впечатление,но както и да е...
                  Никога не съм имал претенциите че постовете ми са най-полезните и информативни на света.Като не ти харесват-ето аз не съм модератор,не съм и преображението на световното неунищожимо зло във вид на Динаин-винаги можеш да ме игнорираш.
                  За мен поне тва копче важи.Е за него не щат да го направят.Тва е.Ще се примирите. А дотогава ще карате всеки 3дни на вахта някой да повдига темата...Динаин та Динаин...Динаин та Динаин...Най-лошият,най-черният,най-страшният,най-злият...
                  Не е лошо обаче останалите да се замислят че тук е форум на хуманитарна наука(сиреч наука в която невинаги има еднозначнен отговор на един въпрос).И съответно като във всеки форум на неточна наука би трябвало хората които защитават дадена различна теза да бъдат приветствани.Особено ако такъв е напрактика само един...
                  Противното говори лошо.Много лошо,Седларов...
                  Ето аз например бих се радвал,ако се яви такова правило-всеки който на тридневния сменен принцип повдигне темата "ама що да не можем да игнорнем Динаин" да получава двуседмичен бан.Така или иначе форумната управа вече си каза мнението.Рома локута,кауза финита...
                  Или някакъв скрипт в темата да се пусне-като се види че е писано неговото име-да трие поста или да банва.Или да пуска 380V трифазно към сървъра на форума и да изгърми и да се свършва вече тая мъка че аман и бактън с тоя Динаин.И след 3 дена пак ще е същото...
                  Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                  Comment


                    Чакам някой полезен пост да се появи, ама мечо писател...
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      И ако някоя организация реши (защо?) да влияе на този малък форум
                      Брадви,секири,манарчета и прочие сайтове какво са?И кой им плаща масрафа.Такива сайтове има над 300 към настоящия момент със съответните екипи които ги поддържат.
                      И все с .bg-домейни бре...Аз имам над 10сайта и нито един не е с .bg-домейн.Скъпо ми е,въпреки че са онлайн магазини.Сиреч места от които се предполага че ще се изкарват пари.От един новинарски сайт кво ще изкараш-ще пуснеш някоя тъпа реклама дето ще чакаш някой да боцне на нея та да вземеш жълти стинки...
                      Ето ти един сайт http://a-specto.bg/.Тва списание да си го виждал по реповете-не си нали?Масрафа на въпросния сайт е няколко хиляди на година.Хостинги,домейни,поддръжка,заплата на редактори и списвачи и прочие...
                      Издръжката е с едно каренце на Агрополихим.Абе аз как ги не мога тия работи бре мамка му...Дайте ми и на мене един Агрополихим...
                      За сметка на това ораторите са познати.Мира Баджева,Чирков,Иво Христов,Волгин...
                      А сега се замисли секирата ли има по-голяма посещаемост,аспектото ли или БойнаСлава!?
                      И защо за там да се отделят пари,а за тук да не!?При положение че е виден статута за това че БС е най-елитарното и ерудирано място за дискусии на историческа тематика...
                      Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                      Comment


                        Zalmoxis написа Виж мнение
                        Според мен си напълно способен да направиш разликата между свободата на словото в публичното пространство и в "Бойна Слава"
                        Не само според теб, а обективно съм способен понеже по-горе съм направил разликата - нарушаването на свободата в единия случай е законно, в другия е незаконно. Тоест, в единия случай насилието е легитимно, а в другия не е. Само че това не е принципна разлика, а конюнктурна. В Русия примерно свободата на словото се нарушава съвсем легитимно, по същия начин като в БС. Дали това е хубаво или лошо - отделен въпрос, но оценката има съвсем опосредствена връзка със законността.

                        Zalmoxis написа Виж мнение
                        също между това да убиеш една дузина хора заради мнението им и да попречиш на този, който е защитил убийците, да пише във някакъв сайт
                        Я сега да видим, ти можеш ли да направиш разлика между:

                        1) Убийството на някакви хора;
                        2) Споделянето на мнение по това убийство.

                        Ето, ИД изби маса народ в Орландо. Какво е твоето мнение - оправдаваш ли деянието с оглед на факта, че между САЩ и ИД се води война? Мм?

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Не само според теб, а обективно съм способен
                          Знам, затова и се учудих, че приравняваш двете неща. Защото така излезе - ти обвини Торн в лицемерие, че е баннал този, който е защитил убийците, все едно че двете еднакво нарушават свободата на словото. А аз мисля, че постъпката на Торн беше напълно обоснована. Аз съм върл привърженик на свободата на словото, но когато се стига до физически заплахи, в които включвам и това да кажеш, че някой е заслужавал да умре само заради мнението си, то тогава границата е премината. Един вид, за да има резистивност едно свободно общество, то трябва да е нетолерантно към нетолерантността. Знам, че обяснявам като на идиот, но просто не искам да се измъкваш с разни семантични аргументи. А може и да не съм те разбрал и да си искал да кажеш нещо друго. Защото последния ти пост изобщо не го разбрах.

                          Не бих оправдал клането в Орландо при никакви обстоятелства, а връзката с ИДИЛ е съвсем маргинална.

                          Comment


                            Залмоксис, нарушаването на свободата е нарушаване на свободата - няма тука еднакво нееднакво. Когато си обявил свободата на словото за най-важна ценност, глупаво е да я нарушаваш заради нечие мнение, по какъвто и да било въпрос. Още по-глупаво е да цитираш Волтер. Аз се присмивам на глупостта, не на конкретните ценности. При това се присмивам редовно, защото глупостта се проявява редовно. Взе да ми става навик.

                            Колкото до ценностите по същество, според мен свободата на словото далеч не е толкова значима, нито е водеща в западнохристиянските ценности. Но въпроса беше съвсем друг.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Залмоксис, нарушаването на свободата е нарушаване на свободата - няма тука еднакво нееднакво. Когато си обявил свободата на словото за най-важна ценност, глупаво е да я нарушаваш заради нечие мнение, по какъвто и да било въпрос. Още по-глупаво е да цитираш Волтер. Аз се присмивам на глупостта, не на конкретните ценности. При това се присмивам редовно, защото глупостта се проявява редовно. Взе да ми става навик.
                              Т.е. за да защитим свободата на словото, трябва да толерираме и тези, които се опитват да я унищожат?

                              Кухулин написа Виж мнение
                              Колкото до ценностите по същество, според мен свободата на словото далеч не е толкова значима, нито е водеща в западнохристиянските ценности. Но въпроса беше съвсем друг.
                              То това е ясно. В днешно време свободата на словото минава тотално на заден план. За мен лично е значима и водеща. Казах го, за да докажа, че съм квалифициран да говоря по темата

                              Comment


                                Zalmoxis написа Виж мнение
                                Т.е. за да защитим свободата на словото, трябва да толерираме и тези, които се опитват да я унищожат?
                                1) Щом си обявил свободата на словото за най-важна, значи трябва да я защитаваш на всяка цена. В противен случай явно има нещо по-важно от нея.

                                2) Как собствено се опита Егуо да унищожи свободата на словото?

                                Comment

                                Working...
                                X