Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китайския 'таен' самолетоносач, наближава завършване

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Сун Дзъ написа Виж мнение
    Това същество жена ли е ?
    Мда, този въпрос е актуален по форумите. Според разбирачи, в PLAN такава дължина на косата е разрешена само на жените.

    Иначе, не ми се вярва моряците в открито море да са кой знае колко капризни

    Comment


      #92
      Duque de Caixas написа Виж мнение
      А това, което аз съм чел е, че WS-10 има сериозни конструктивни проблеми и поне в следващите две години (ако въобще), няма да влезе в серийно производство.
      Тъй като никой от нас не е професионалист, а и инфото не е реално може само да гадаем.

      Може ли да ми простите един офф ...
      Преди 8-10 години Китай започна да произвежда в големи мащаби едни турбини с тегло около 200 грама, въртящи се с 350-400 000 оборота в минута (това е част от мой бизнес). Тогава на пазара бяха наложени немски и руски турбини с по-голямо тегло и с около 50-100 000 оборота по-малко. Но преди 10 години всеки уважаващ себе си специалист по-скоро щеше да се самоубие вместо да работи с "китайски боклук - еднодневка". ..... Годините минаха и в момента над 90% от световното производство е от Китай и качеството е убийствено, в Германия бече нищо не се произвежда - идва от Китай с лого на немеца и т.н. ...
      Сега вече се чака ново поколение, което ще има 800 000 - 1 000 000 оборота, а руските "железни машинки" останаха на ниво от преди четвърт век...
      Надявам се, че разбирате какво намеквам.

      Вярно, че едно е да въртиш 100 грама, друго един тон, но дръпнатите са уникални. След някоя друга година двигателите им ще са стандарт.

      Comment


        #93
        Сун Дзъ написа Виж мнение
        Тъй като никой от нас не е професионалист, а и инфото не е реално може само да гадаем.
        A, това е повече от ясно. Мисълта ми е, че в затворена еднопартийна система няма как да знаем дори дали информацията от официалните канали е достоверна. Само че двигател, който преди беше проблемен, в серийно производство е от по-малко от две години, което значи, че е в редовна експлоатация от година или дори по-кратко време да се качи на палубен изтребител, с всички произтичащи от това допълнителни натоварвания за него ми звучи доста съмнително. Не казвам, че не е възможно, но ако е така, то тогава китайците ще са направили нещо изключително.

        Comment


          #94
          Duque de Caixas написа Виж мнение
          A, това е повече от ясно. Мисълта ми е, че в затворена еднопартийна система няма как да знаем дори дали информацията от официалните канали е достоверна.
          Така е, но всяка власт има някаква медийна политика. Китайците общо-взето пазят секретност по военните въпроси и официалната информация всъщност е със значителна давност. Ако кажат, че нещо се използва в момента, значи са почнали да го използват няколко години по-рано. По принцип не лъжат, но всичките им изявления трябва да се тълкуват от запознати, защото медийния им език е увъртян.

          Ето едно мнение от май миналата година за двигателите на J-15:



          Now, we also see some interesting stuff coming out of naval aviation. It appears that we have finally spotted a J-15 in naval aviation colour that is equipped with 2 WS-10A. The earlier prototype J-15s were installed with AL-31F. One can compare the two J-15 photos with that of a naval J-11BS (3rd photo) to see that they are both using WS-10A engines here. This is obviously an important sign, since Russia will not be supplying China with AL-31F for new Chinese flankers (whether J-11B or J-15). So, J-15 would not be able to join service until it finishes testing with WS-10A.

          Yesterday was just one of the crazy days for Chinese military bbs. A bunch of new photos came out that indicated different things. So, let...


          За съжаление аз не мога да различа един двигател от друг, та може и да лъже.

          Comment


            #95
            Това определено прилича на WS-10. Въпросът е - ако това е истински самолет, а не пълномащабен макет, защо тогава вътешните страни на соплата са зелени?

            Comment


              #96
              Duque de Caixas написа Виж мнение
              Това определено прилича на WS-10. Въпросът е - ако това е истински самолет, а не пълномащабен макет, защо тогава вътешните страни на соплата са зелени?
              Ахаха, уби ме с тоя въпрос Нямам идея. Но пък ако е макет, защо ще ги правят зелени? Хм. Може да е някаква игра на светлината, а може... просто да са си зелени...

              Comment


                #97
                Да те довърша със следващия. Игра на светлината не е. Ясно се вижда, че това си е наситено зелено. Да си виждал сопла, чиято вътрешна страна е зелена?

                Comment


                  #98
                  Е май не съм. Ама и да съм виждал, едва ли бих обърнал внимание Лично на мен това със зеления цвят не ми изглежда сериозен аргумент, да ти кажа честно. Може би защото не разбирам.

                  Comment


                    #99
                    Значи няма да ти представлява проблем да намериш снимка на зелени сопла. Защото съм виждал сиви, черни, бледо-кремави, с естествен метален цвят, ако двигателят е излязъл от КВР, но зелени...

                    Comment


                      Duque de Caixas написа Виж мнение
                      Значи няма да ти представлява проблем да намериш снимка на зелени сопла.
                      Ще ми коства неясно какви усилия, а няма смисъл да ги полагам. С тая зелена трева отдолу не виждам проблем цвета да се отрази в метала. Например ако по принцип са с "естествен метален цвят", както казваш. Или пък нещо лещите на апарата да са се бъгнали. Във всеки случай най-малко вероятно ми се вижда китайците да са ги боядисали зелени.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        С тая зелена трева отдолу не виждам проблем цвета да се отрази в метала. Например ако по принцип са с "естествен метален цвят", както казваш.
                        Тревата да се отрази в какво, в керосинов нагар и от какво, от бетонната полоса? Естественият метален цвят изчезва още след първия полет. Естествено ако това е макет на двигател, а не действащ двигател, тогава не е задължително да е от метал, нали?
                        Ето, това вече сигурно са реални двигатели, но няма гаранция, че не са прототипни, а ние спорим относно това, дали WS-10 е в серийно производство. И ако зелените са серийни, а тези са произведени по-късно, защо тези не са зелени?

                        Comment


                          Кухулин написа
                          С тая зелена трева отдолу не виждам проблем цвета да се отрази в метала. Например ако по принцип са с "естествен метален цвят", както казваш. Или пък нещо лещите на апарата да са се бъгнали.
                          Не, Кухулин, повярвай ми (общо взето, подобни неща са част от работата ми) - това зелено е различно от тревата, самата снимка определено не е "залитнала" в тази посока (почти неутрална е), т.е. единствената възможност е това да е реално зелено (дори частта в сянката близо до яркото зелено е зелена).
                          Дали е възможно това да е някакво защитно покритие (т.е. допускам двигателят все още да не е бил използван)?

                          Comment


                            Окей, щом казваш, значи е реално зелено. Какво е, що е, нямам идея, но ми се ще да прочета някоя разумна хипотеза. Макет от разни зелени пластмаси не ми звучи добре.

                            Comment


                              Kaто гледам на снимката това е редова авиобаза. Самолетът все някак трябва да е долетял до там.
                              Кухулин написа Виж мнение
                              Окей, щом казваш, значи е реално зелено. Какво е, що е, нямам идея, но ми се ще да прочета някоя разумна хипотеза. Макет от разни зелени пластмаси не ми звучи добре.
                              И понеже не ти звучи добре, не е достатъчно готино, затова не е разумна хипотеза?

                              За мен достатъчно достoверна индикация, че програмата WS-10 не върви на добре е, че продължават доставките на двигатели АЛ-31ФН за J-10, при условие, че първоначално китайците бяха заявили, че лекият им изтребител ще бъде задвижван от WS-10.

                              Comment


                                Duque de Caixas написа Виж мнение
                                И понеже не ти звучи добре, не е достатъчно готино, затова не е разумна хипотеза?
                                Е, признавам си, от моя гледна точка нещата изглеждат горе-долу така. Нека да изчакаме и друго мнение, аз също ще потърся по-късно инфо за тая снимка, може и да греша.

                                Comment

                                Working...
                                X