Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

  • Dinain
    replied
    Аз пък не знаех, че през войната поляците в състава на британския флот са управлявали цели 2 крайцера, 11 разрушителя, 5 подводници и други по-малки съдове. Повечето от това харизано британско, но все пак. Знаех само за трите полски разришителя, които бягат в Британия през 1939 г. Хората са искали да се бият, това не може да им се отрече.

    Leave a comment:


  • gollum
    replied
    Преди няколко дни имаше добър обзорен материал за полските летци но се споменават и останалите им сили по темата на "Уоргеймър". това, което на мен ми бе неизвестно е, че на практика си плащат за всичко, включително за "привилегията" да воюват в състава на британските въоръжени сили. След войната всичките разходи за самолети, поддръжка (гориво, резервни части, провизии) се вземат от полските златни резерви. В известен смисъл те са и най-прецаканите в края на войната, а воюват най-дълго от всички (в Европа) - от самото начало до края.

    Leave a comment:


  • Hawkeye
    replied
    Мерси за информацията, за поляци в армиите на съюзниците, знаех, но нямах престава, че са участвали и в другите 2 рода войски.

    Leave a comment:


  • Dinain
    replied
    Че тя далеч не е единствената полска ескадрила в RAF. Поляци се сражават и във Франция, и в Британия, и в Близкия Изток, Италия - практически навсякъде по западните фронтове. В битката за Британия поляците са от най-опитните пилоти, летяли преди това в кампаниите в Полша и във Франция.
    Поляци има и в трите рода войски, имат си и правителство в изгнание. Има дори полски контингент в Иран, освобождаващ съветски войски за източния фронт. Общо към 200,000 са поляците, сражаващи се в армиите на съюзниците към края на войната.

    Leave a comment:


  • Hawkeye
    replied
    Нещо изключително любопитно относно Битката за Англия и ескадрила 303 съставена от..... поляци. Въобще не знаех, че са участвали в Кралските ВВС

    Leave a comment:


  • Amazon
    replied
    Посрещане на китайският президент в Пакистан

    Leave a comment:


  • Amazon
    replied
    X-47B си презарежда:

    Leave a comment:


  • Imperial
    replied
    Страхотна снимка.

    Макар че F-35 си остава катастрофа.

    Leave a comment:


  • Amazon
    replied
    Светкавица едно и светкавица две

    Click image for larger version

Name:	oPX7qZS.jpg
Views:	1
Size:	116.3 КБ
ID:	547659

    От този ъгъл 35-цата хич не излежда грозен.

    Leave a comment:


  • Dinain
    replied
    Document: Pentagon’s 30-Year Aviation Plan
    April 27, 2015 8:03 PM

    The following is the Annual Aviation Inventory and Funding Plan issued to Congress as part of the Fiscal Year 2016 Department of Defense budget submission and issued on April 22, 2015.

    Leave a comment:


  • Super_Hornet
    replied
    Б-1 се връщат там, където бяха.

    "В состав американских сил глобального удара вернется сверхзвуковой бомбардировщик B-1B"

    Глобальное ударное командование ВВС США, которое контролирует воздушную и наземную часть американской ядерной триады, получит в свое распоряжение сверхзвуковые бомбардировщики B-1B «Лэнсер», которые в настоящий момент находятся в составе боевого авиационного командования, объединяющего силы

    Leave a comment:


  • Super_Hornet
    replied
    Във връзка с предното:

    "Согласно отчету генерала Кларка в Косове авиация НАТО вывела из строя 93 танка, 155 бронетранспортеров и 389 артиллерийских орудий. Данные базировались на видеозаписях ударов и рапортах экипажей самолетов. Миротворцам удалось обнаружить в Косове всего-навсего 14 разбитых танков. 18 бронетранспортеров, 20 орудий и минометов."

    Leave a comment:


  • piston
    replied

    Leave a comment:


  • gollum
    replied
    На това трябва да е даден отговор още 1945...
    Даже 43-та, макар че тогава го осъзнават само сражаващите се в Северна Африка. През 44-та го разбират в по-широк кръг, 45-та вече е ясно за всички. То от това тръгна разговорът - Динаин посочи "даването на отговор", което бе коментирано с "резултатите от войната на НАТО срещу Сърбия". И оттам тръгна спор.
    А при днешните технологии дори решенията от ВСВ (движение през нощта) не вършат работа.

    Leave a comment:


  • piston
    replied
    Dinain написа Виж мнение
    Ъм, малко по-общо - разговорът тръгна от това можеш ли да атакуваш или дори да местиш танкови сили при въздушно господство на противника. Или можеш само да ги криеш.
    На това трябва да е даден отговор още 1945...

    Leave a comment:

Working...
X