Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Любопитно
Collapse
X
-
Аз пък не знаех, че през войната поляците в състава на британския флот са управлявали цели 2 крайцера, 11 разрушителя, 5 подводници и други по-малки съдове. Повечето от това харизано британско, но все пак. Знаех само за трите полски разришителя, които бягат в Британия през 1939 г. Хората са искали да се бият, това не може да им се отрече.
-
Преди няколко дни имаше добър обзорен материал за полските летци но се споменават и останалите им сили по темата на "Уоргеймър". това, което на мен ми бе неизвестно е, че на практика си плащат за всичко, включително за "привилегията" да воюват в състава на британските въоръжени сили. След войната всичките разходи за самолети, поддръжка (гориво, резервни части, провизии) се вземат от полските златни резерви. В известен смисъл те са и най-прецаканите в края на войната, а воюват най-дълго от всички (в Европа) - от самото начало до края.
Leave a comment:
-
Мерси за информацията, за поляци в армиите на съюзниците, знаех, но нямах престава, че са участвали и в другите 2 рода войски.
Leave a comment:
-
Че тя далеч не е единствената полска ескадрила в RAF. Поляци се сражават и във Франция, и в Британия, и в Близкия Изток, Италия - практически навсякъде по западните фронтове. В битката за Британия поляците са от най-опитните пилоти, летяли преди това в кампаниите в Полша и във Франция.
Поляци има и в трите рода войски, имат си и правителство в изгнание. Има дори полски контингент в Иран, освобождаващ съветски войски за източния фронт. Общо към 200,000 са поляците, сражаващи се в армиите на съюзниците към края на войната.
Leave a comment:
-
Нещо изключително любопитно относно Битката за Англия и ескадрила 303 съставена от..... поляци. Въобще не знаех, че са участвали в Кралските ВВС
Leave a comment:
-
-
Document: Pentagon’s 30-Year Aviation Plan
April 27, 2015 8:03 PM
The following is the Annual Aviation Inventory and Funding Plan issued to Congress as part of the Fiscal Year 2016 Department of Defense budget submission and issued on April 22, 2015.
Leave a comment:
-
Б-1 се връщат там, където бяха.
"В состав американских сил глобального удара вернется сверхзвуковой бомбардировщик B-1B"
Leave a comment:
-
Във връзка с предното:
"Согласно отчету генерала Кларка в Косове авиация НАТО вывела из строя 93 танка, 155 бронетранспортеров и 389 артиллерийских орудий. Данные базировались на видеозаписях ударов и рапортах экипажей самолетов. Миротворцам удалось обнаружить в Косове всего-навсего 14 разбитых танков. 18 бронетранспортеров, 20 орудий и минометов."
Leave a comment:
-
Даже 43-та, макар че тогава го осъзнават само сражаващите се в Северна Африка. През 44-та го разбират в по-широк кръг, 45-та вече е ясно за всички. То от това тръгна разговорът - Динаин посочи "даването на отговор", което бе коментирано с "резултатите от войната на НАТО срещу Сърбия". И оттам тръгна спор.На това трябва да е даден отговор още 1945...
А при днешните технологии дори решенията от ВСВ (движение през нощта) не вършат работа.
Leave a comment:
-
На това трябва да е даден отговор още 1945...Dinain написа Виж мнениеЪм, малко по-общо - разговорът тръгна от това можеш ли да атакуваш или дори да местиш танкови сили при въздушно господство на противника. Или можеш само да ги криеш.
Leave a comment:


Leave a comment: