
двигател на F-16 пада в каравана след сблъсък на изтребителя с Чесна, пилота и пасажер на Чесната загиват, пилота на изтребителя катапултира благополучно
А британците им дали съдове, които хем не са първа младост, хем самите те не можели да ползват поради недодтиг на екипажи (макар че това последното не знам колко е вярно). От друга страна, те са ги приели всичките тези "бежанци", вкл. евакуирани от Дюнкерк, които, ако са останели в Полша или в окупирана Франция, едва ли ги е чакало нещо хубаво.
Leave a comment: