Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови Придобивки

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това, което Valo показа, ми прилича на нож за Верндл, или за щаерско производство на Гра, но поне със сигурност е австрийско. кръстачката обаче е много странна...

    Comment


      TVV написа
      Накрая си взех една камичка, защото беше евтина и защото отдавна исках такава. Сега ще си я чистя, чирените са от рог и украсата по тях е от нещо като кит, оцветен отгоре.
      Да ти е честита камичката, и аз искам такава ,
      която според мен е чирпанска кама съдейки по тази
      която имам аз.
      Attached Files

      Comment


        TVV написа
        Аз днес отидох до пазарчето пред Невски..........
        :mhehe: Там е най-големия открит базар на ментета и компилации. Но най-интересното е, че понякога излизат оригинални и непипани работи, и то на съвсем прилични цени. Явно не им калкулират разходи за украса... Заслужава си човек да хвърля едно око от време-навреме... :o
        П.П. Единия Клементински нож е точно от там.

        Comment


          Мда, то пред Невски открай време си е място за измишльотини и ментета, но за съжаление клементински нож не видях, даже и свестен манлихеров нож нямаше, защото тези, кито бяха читави, бяха украсени със свастики и орелчета по дръжките .
          Ред777, не знам дали този тип ками е типичен за Чирпан, но много от тях са произвеждани след Освобождението в ножарската фабрика в Габрово. Става дума за типа с дръжка, обкована с метал. Допускам, че и тази, с която се сдобих вчера е горе-долу от същото време, нищо че дръжката й е малко по-различен тип - липсва металният обков. На мен ми харесват и двата типа .

          Comment


            TVV написа
            Първата ми реакция беше щик за Гра, но има нещо в кръстачката, което силно ме смущава. То че е базирано на френския модел, ясно, ама къде е правено, не знам. Гърция?
            Mauser написа
            Това, което Valo показа, ми прилича на нож за Верндл, или за щаерско производство на Гра, но поне със сигурност е австрийско. кръстачката обаче е много странна...
            TVV и Mauser за малко да отмъкнат бозата, ама не успяха. :nod: Ще си я пия сам. Вече съжалявам, че не обещах каса бира... :1087:
            Това е ранен вариант на гръцки щик М1876-1903 за Манлихер-Шонауер. Представлява преработка на щаерския Гра М1874. Преработката се състои именно в смяната на гарда, който е с намален отвор за цевта и изменено междуосово разтояние.
            Last edited by ; 02-07-2005, 00:36.

            Comment


              Днес сис взех този Японски нож-щик за Arisaka - M1897-Тип 30
              (благодаря на valo и Parabellum за информацията), това ножле,
              една пееща брава и няколко ключета.
              Attached Files

              Comment


                Честито!
                Този щик вече минава към редките. Даже Парабелум се канеше да го внася....

                Comment


                  Лично аз в България съм виждал около 10 такива щика. Редичък е наистина и винаги се е търсел. Аз не се каня да внасям-аз ще си
                  внасям.Нека повече от нашите колекционери имат такива щикове.В интерес на истината аз все още нямам такъв!
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    Днес ми донесоха една кутийка за М88. В комбинация с една от бетонените тръби се заформя една интересна М88-90.
                    Двете копчета от балтона са налице. Остава другото..... :aaa: :nut: :tup:
                    Last edited by ; 04-07-2005, 22:41.

                    Comment


                      valo написа
                      Днес ми донесоха една кутийка за М88. В комбинация с една от бетонените тръби се заформя една интересна М88-90.
                      Двете копчета от балтона са налице. Остава другото..... :aaa: :nut: :tup:
                      Аз имам другото барабар с приклад който можеш да го използваш за модел, защото не ми се повтаря а ми е комплект. Така че мисли и ти по моите въпросченца .
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        Честито, Вал, бих казал по-скоро, че имаш вече балтон без ръкави и копчета. С търпение ще намериш и другото, гаранция. Утре ще излезе отнякъде някоя срязана М88 и готово. Успех!

                        Comment


                          Аз напоследък напразно обикалям София в търсене на оружия и все не мога да намеря нещо хубаво, което да е на по-реалистична цена. С нетърпение чакам сбирката в НВИМ тази събота. Но все пак има с какво да се похваля: бях си купил още преди да се върна една индийска сабя - тулвар и тя най-после е пристигнала, а жена ми ми изпрати снимките.
                          Малко има нужда от почистване, но иначе всичко й е ОК, даже и ножница има. Тулварът е типична индийска сабя, ползвана през 18-и и 19-и век еднакво често от мюсюлмани и сикхи. Моят екземпляр е семпъл и изцяло направен от стомана, какъвто е най-баналният вариант. Приятно острие със затъпен връх и назъбвания, без украса (и да е имало, е паднала отдавна): просто сабя, предназначена за битки, а не за украса.

                          Comment


                            Честито, не разбирам от индийски саби, но ми харесва това, че е оригинал, при това на доста годинки! А пък в София ще намериш интересни неща само с много късмет, не знам колко време ще останеш в България, но в Търново първата събота на всеки месец се провежда национална антикварна сбирка и може да си намериш нещо интересно, ако дойдеш на 06.08. Ако искаш пусни ми ЛС и ще ти обясня подробно.

                            Comment


                              С удоволствие бих дощъл, но на 6-и вече и жената ще е дошла и тогава нещата ще са малко по-сложни. Все пак, ако успея да я залъжа и някак си да се измъкна, дори и само за да зяпам и да се срещнем, може пак да опитам. В такъв случай ще ти пиша ЛС.

                              Comment


                                О. К., ако аз пък дотогава намеря време да отскоча до София, ще ти пиша предварително

                                Comment

                                Working...
                                X