Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of tanks

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ultramarine написа Виж мнение
    Някой друг има ли подобни наблюдения ?
    Разработчиците многократно са казвали, че ММ игнорира напълно уменията на екипажа и оборудването на танка. Няма значение дали танка ти е стоков или напълно оборудван, дали екипажът ти е на 50% или на 100% с четири умения.
    ММ трябва да е напълно случаен и поради това чат-пат се появяват разни странности, като например със скаут М5 цяла вечер ме пуска в тиър 4 - 5 игри, а на следващата вечер виждам само тиър 8.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      1951 написа Виж мнение
      Разработчиците многократно са казвали, че ММ игнорира напълно уменията на екипажа и оборудването на танка. Няма значение дали танка ти е стоков или напълно оборудван, дали екипажът ти е на 50% или на 100% с четири умения.
      ММ трябва да е напълно случаен и поради това чат-пат се появяват разни странности, като например със скаут М5 цяла вечер ме пуска в тиър 4 - 5 игри, а на следващата вечер виждам само тиър 8.
      Нямах предвид оборудване и екипаж.
      Нали всеки танк има собствен рейтинг, също така за всяка изиграна битка се генерира някакъв рейтинг.Да кажем, че в рамките на 1 час изиграеш 10 битки, с КВ-1 например, със среден рейтинг от десетте битки - 2100.
      Някъде из форума на EU сървъра четох, че поддържане на висок рейтинг в продължение на определен брой битки с даден танк, повишава леко тежеста в ММ-то, подобно на повишението в тежеста когато се играе във взвод.

      А добрия екипаж и обoрудван танк ги споменах като предпоставка за поддържане на добър рейтинг.
      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

      Comment


        Ultramarine, напълно съм съгласен с мнението ти. След серия от добри битки и мен започва да ме хвърля в горните нива, а като мина на друга машина /с която не съм играл този ден/, въпреки че е същия тиър не наблюдавам такова нещо

        Comment


          Според мен просто се променя популацията на сървъра, ако играете достатъчно продължително.
          War, war never changes..

          Comment


            MM-a отчита няколко неща - тежестта на всяка машина, обхватът на битките, в които може да влезе, ограниченията на картите и взводовете. Това е, друго не се отчита.
            Тежестта на танковете е фиксирана и зависи от вида и тиъра. Тук има съвсем малко изключения.
            Никой не отчита индивидуалните умения, резултати и прочие.

            Ето тук по-подробно:
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              Всъщност се оказа, че има истина в по-горните изявления...


              " Работа балансировщика "случайных бо¸в" базируется на следующих принципах:

              1.Любая боевая машина может попасть в бои только своего уровня (см. таблицу), за исключением взводов;
              2.Место машины в списке команды определяется е¸ балансным весом;
              3.Составы команд подбираются на основе статистики за прошедшие полчаса;
              4.Суммарный балансный вес двух противоборствующих команд различается не более, чем на 10%, за исключением особых случаев;
              5.Суммарный балансный вес арт-САУ двух противоборствующих команд различается не более, чем на 20%, количество - не более чем на 1, число арт-САУ на команду - не более 5;
              6.Чем больше конкретная машина жд¸т своей очереди, тем более высоким становится е¸ приоритет, а если ожидание превышает 1 минуту, балансировщик стремится отправить в бой именно е¸.
              7.Если обе уже собранные команды не удовлетворяют условиям баланса, они расформировываются и набираются заново."
              Източник : http://forum.worldoftanks.ru/index.p...#entry17577031
              У Штирлица было два танка он на них катался по очереди.
              Очередь возмущалась, но не расходилась.

              Comment


                stasun написа Виж мнение
                3.Составы команд подбираются на основе статистики за прошедшие полчаса;
                Въпрос:
                Хотелось бы поподробнее по пункту 3.Какой именно статистики за полчаса?
                Отговора на Storm:
                Статистика постановки в очередь по каждой единице техники за последние полчаса

                Comment


                  Което ще рече какво? Не го разбирам.
                  War, war never changes..

                  Comment


                    StrEagle написа Виж мнение
                    Което ще рече какво? Не го разбирам.
                    Ами и аз не съм съвсем сигурен какво значи, със сигурност обаче не вземат предвид статистиката на играчите (победи/загуби например), или поне така твърдят.

                    Comment


                      Може много да си говорим, какво пише или не пише. Истината която всички сме забелязали е, че след няколко хубави игри започва да те пуска с мозъчни донори или най отдоло (обикновено и двете наведнъж). За ЕСЛ то трябваше да играя с кънингам. Та вземам си танкчето правя му екипаж на 75 %, купувам му модули и даже и камуфлаж (уж на есл то да ме видят по трудно). Отначало ме пускаше само с 1 тиър и като ги подкарах с голямата лъжица, сипи, сипи. Много бой ядоха от мен. И като ме почна- боеве само с втори тиър и обикновено имаше само двама трима първи, а често бях и единствения. И пък едни мозъчни донори... победа не мога да взема.

                      Comment


                        Въпрос-зяпах руският гифт шоп, и изведнъж ми с еприиска да ис взема подаръчен едишън на играта, чудя се обаче дали нещата в него ще тръгната на евро сървъра? на нашият сайт няма такива неща..... а да имаш един от само 5000 (макар и виртуални) танак си е интересно.

                        Comment


                          За триене.
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            Господа офицери,
                            На 26 февруари се очаква миниатюрен ъпдейт на клиента. Официално се води като оптимизация на графичния енджин, но руснаците са открили (там този ъпдейт е станал вече факт), че всъщност се търси нелегални модове. Ето това е официално баннато за употребва, така че помислете дали искате да го имате от вторник нататък:

                            - "laser sights" (red line pointing from the barrel)
                            - defoliants (leaf removers)
                            - 3D hitskins (which make tanks transparent and show the modules inside) - please note regular hitskins are NOT banned
                            - tracer changes/hacks
                            - free camera mods
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment


                              Лошо, много лошо, голямо благодаря за предупреждението. Като изгорим ще е много лошо.

                              Comment


                                И как точно ще открият, че имам инсталирани съответните модове?
                                Освен ако не модифицират лаунчъра така, че при всяко стартиране да проверява папката с инсталирани модове за конкретни неща... но пък модърите просто ще моднат модовете минимално и пак няма да имат откриване.
                                Last edited by feersum; 25-02-2013, 09:47.
                                "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                                Comment

                                Working...
                                X