Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откриха единствения самолетоносач на нацистка Германия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Доколкото си спомням става дума точно за управляема по жица бомба с телевизионна камера. Имало е редица разработки на управляеми бомби и ракети, но само 1-2 модела са стигнали до серийно производство.

    Страхотно сайтче:
    Technical Report APA-TR-2011-0302; Title: Dawn of the Smart Bomb; Abstract: The earliest origins of guided bomb technology fall into the immediate pre-WW2 period and early years of the war, when US and German researchers independently pursued their own research. It is notable that many experimental or prototype designs were built both in the US and Germany, but of these only a handful of designs were operationally deployed and used in combat. These were the Luftwaffe's Henschel HS-293 rocket propelled glidebomb and Ruhrstahl PC 1400 X, the US Navy's ASM-N-2 Bat radar guided glide bomb and US Army Air Corp's VB-1 Azon radio controlled bomb.; Published: March 2011


    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      ПАрабелум, постовете ти са ОК. Но идеята е обсъждане на палубната, а не брегова авиация. Иначе японците имат къде, къде по-добри самолети от германците и пак - нищо. За управление на авиацията се иска и качествени радари и самолети които да "осветяват" що-годе приличен район.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        von Danitz написа
        И Кондорите, също са имали торпеда, само да вметна
        Кондорите са били предназначени да носят 4 торпеда, но те са стигнали до стадий прототип-два самолета са били преоборудвани, но немците се отказват от проекта
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          Имах предвид, че е имало нападения от тяхна страна с торпеда срещу кораби, не знам дали са можели с четири, но са пускали, с парашути и то от доста далеч

          Comment


            von Danitz написа
            Имах предвид, че е имало нападения от тяхна страна с торпеда срещу кораби, не знам дали са можели с четири, но са пускали, с парашути и то от доста далеч
            Грешиш
            Те са използвали най-обикновенни бомби. Имам статистика, която утре ще сложа тук на всички кораби на съюзниците които са потопени с Торпеда.Никъде не е упоменато, за Фв-200 при тези атаки. :rock:
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              Торпедата се казват LT S5, под крилата, както и планиращи бомби, но може да бъркам атаката с едното, с атака с другото, Хеншел 293 като прочета, не знам веднага торпедо ли е, ракета ли, или и двете

              Comment

              Working...
              X