Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откриха единствения самолетоносач на нацистка Германия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Dinain написа
    Няма кавички. Въпроса си заслужава да се обсъди сериозно. Навремето бях чел статия по темата, цената на Фау-1 мисля беше 5000 марки, а беше пресметнато че на цената на един Ланкастър+бомбите+екипажа Хитлер е можел да метне около 1000 ракети по Лондон. Отново, доколкото си спомням, обсега на Фау-1 е недостатъчен (160км?) и бойната глава малка (70кг?), а Фау-2 - крайно неточна, но с по-сериозна бойна глава (200кг). Поентата е, че при повече и по-скорошни инвестиции, немските ракетни войски вероятно са можели да съборят Британия на колене.
    А щях да забравя - ОФТОПИК

    ПП Поздрави от Варна, представителите на нежния пол са зашеметяващи.
    Цената трябва да се провери, бойната глава е от порядъка на 800-1000 кг , съответно Ф-1 и Ф-2, въпросът е че единицата с напънки може да оцели град,ако
    1. не падне сама по пътя
    2. не я бутне нещо лошо по пътя
    3. нещо още по-лошо не изравни стартоват аи площадка със земята
    като и трите варианта за често случвало се явление.
    А Ф-2 на база логика е абсурдно да е евтина, отделно иксплоатацианноте друдности.
    Иначе Молякът ще каже как Ф-1 бива бутнато докато се тътрузи над канала.

    Comment


      #92
      Гоги, хич не забравям никого (или никоя, все пак думичката "държава" е от нежиня род ) - това само влошава нещата. Т.е. Германия в тогавашното й състояние може да се надява да има евентуално малко по-силен от френския флот (по-силен, защото Франция е пирнудена от обсотятелствата да дели морските си сили на поне три части). Но няма никакви надежди на повече от това и вървежа по пътечката на конкуренцията в морските въоръжения е безсмислен (както въобще за континентална държава, така и още повече за държава в позицията на Германия тогава).

      Японците не че са "изращенци", по-скоро страдат от страшна липса на ресурси и достатъчно развита икономика. В това отношения са горе-долу на нивото на Италия. Което налага множество компромиси.

      Динайн, не мисля че сриването на Лондон или дори на повечето големи градове на острова би поставило Великобритания "на колене".

      Comment


        #93
        Всъщност ФАУ-1 не я бива каквото и да си говорим. Хората я свалят дори без да стрелят. За Спитфайрите след Vb не е проблем да се настанят пред нея така, че спътната им струя да обърка жироскопа на ракетата и последната да си падне сама. Правят и опити да я кандилнат с натискане върху крилото, но ефекта е че обикновено края на крилото на Спитфайъра трябва да се сменя след такава среща. V-2 има беозбразно кръгово веоятно отклонение, и не се знае дали ако целите Бъкингамския дворец няма да падне в устието на Темза. А за решаване на тия проблеми се изискват много сериозни инвестиции и технологии неналични по това време никъде
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          #94
          Sailor_Malan написа
          Офтопик
          Поздрави колега току що открихте топлата вода
          Също Офтоп
          Аз многообичам топлата вода.
          тя понякога изтива , ама като и подаръш пръстенче илиобички много бързо се затопля.

          gollum написа
          Японците не че са "изращенци", по-скоро страдат от страшна липса на ресурси и достатъчно развита икономика. В това отношения са горе-долу на нивото на Италия. Което налага множество компромиси.
          ".
          Съвсем са си извращенци, ваденео и ремонтът на корабите вПорт артур е излезнало доста солено, друг въпрос че част от тях после ги продават обратно на Русия,но пак начинанието е със съмнителна икономическа ефективност, особенно предивд ерата на дредноутите.

          Sailor_Malan написа
          А за решаване на тия проблеми се изискват много сериозни инвестиции и технологии неналични по това време никъде
          Не е вярно, японците са имали управляеми ракето по това време,с точност почти съпоставима със съвременните, при това с ИИ, ама истински, не като този на Гранитите.
          Last edited by Gaden Gogi; 16-08-2006, 17:01. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #95
            Не е вярно, японците са имали управляеми ракето по това време,с точност почти съпоставима със съвременните, при това с ИИ, ама истински, не като този на Гранитите.
            Абе така е, ама не помага (е, интелектът е бил естествен, пъки ракети не са били, движещия механизъм е друг). Пък и това пак е за авиационния форум. Виж по този - има ли са и управляемо торпедо, ама не разни там акустични или дурги подобни, обаче пак не е помогнало (но поне уцелваме раздела на форума).

            Comment


              #96
              Гоги, твоите 1,2,3 важат в пълна сила и за всеки самолет
              Отново повтарям - при навременни инвестиции тези проекти биха могли да се усъвършенстват и произвеждат в по-големи количества. Всичките приказки колко скапана била Фау-1 не значат много, ако е вярна сметката с цената. Нека пратим 1000 ракети, ако ще и половината да паднат в канала, останалите ще стигнат целта със сигурност, докато бомбардировача я стигне, я не (там всичкия този ресурс е събран в едно). Просто въпрос на статистика.

              Моряк, стига с тази тенденциозност. Спитфайърите се е наложило да прибягват до опасните трикове с крилото, след като се е оказало че взривяването на ракетата във въздуха е опасно за атакуващия самолет. Това не аргумент против, ами за ракетата. Срещу Фау-2 пък въобще няма начин за защита. Там проблема е точността, но неконвенционална бойна глава е друга работа. Мобилните установки скрити в горичките направо пък скриват шапката на съюзническата авиация. Накратко - я се опомнете! В днешно време няма действаща ПРО, а вие ще изкарате че през ВСВ е имало

              Голъм, не съм толкова убеден в устойчивостта на британците. Хора като хора. Евакуация на южна Британия нещо ми напомня "Война на световете".

              ОФТОПКА: Относно нежния пол - във Варна са по-хубави от другаде в България. Или по-разголени
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #97
                Голъм, не съм толкова убеден в устойчивостта на британците. Хора като хора. Евакуация на южна Британия нещо ми напомня "Война на световете".
                Трудно ми е да повярвам, че това по някакъв начин би променило политическия курс на ръководството на Великобиртания и по-специално на Чърчил. А по времето, когато тези ракети могат да бъдат оръжие, икономиката на Великобритания (а и волята й за съпортива) не са основната движеща сила на антихитлеристката коалиция. Т.е. няма как с това оръжие да се окаже кой знае колко съществен ефект.
                Впрочем, за това не е нужно далече да търсим аналогии - досаттъчно е да сравним с бомбардировките на съюзническата стартегическа авиация над Германия - въпреки че нанасят много по-големи разрушения, отколкото биха могли да нанесат 1000 или 2000 ракети-ФАУ, това не се отразява съществено на желанието на Германия да промени политическия си курс (а и не чак толкова на психологическото състояние на населението). СОбствено, дори и атомните бомбардировки над Япония (много по-мощно "супероръжие") сами по себе си не са достатъчни за това.

                Comment


                  #98
                  Dinain написа
                  Гоги, твоите 1,2,3 важат в пълна сила и за всеки самолет
                  Хич даже не: самолетът маневрира, самолетът стреля срещу врага, самолетът вижда къде си пуска бомбите, самолетът обикновенно не се разбива самичък
                  Dinain написа
                  ако е вярна сметката с цената.
                  АКО цапа гащи, първо да потвърдим цената пък после ще смятаме сметки

                  Dinain написа
                  . Мобилните установки скрити в горичките направо пък скриват шапката на съюзническата авиация. ОФТОПКА: Относно нежния пол - във Варна са по-хубави от другаде в България. Или по-разголени
                  Какви какви установки? И като почнем да смятам колко врем е отнемала предстартовата подготовка, там зареждане на разни нещица дето принципно се дишат и са в газообразно състояние.
                  Абе вие "там" жени нямате ли си? Като го слушам моряка как въздиша от врем на врем би трябвало и там да се намират.

                  Comment


                    #99
                    Абе вие "там" жени нямате ли си? Като го слушам моряка как въздиша от врем на врем би трябвало и там да се намират.
                    Moряка не знам по какво въздиша, на корабите е малко самотно по принцип. А "там" жени няма, всички са заминали на фронта.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Dinain написа
                      Moряка не знам по какво въздиша, на корабите е малко самотно по принцип. А "там" жени няма, всички са заминали на фронта.
                      Eeee тукашният моряк има мпредид.Това за фронта вярно ли . Известният на всички потребител Елемаг ако чуе веднага ще се запише доброволец, ако и май да е с противоположни убеждения.

                      Comment


                        Какви какви установки?
                        Мобилните, Гоги, мобилните установки. Не знам друг да има подобно нещо по това време, а недостатъците не им пречат да вършат работа. Напротив, оттам могат само да се подобряват
                        Няма перфектни неща, нали?
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа
                          Мобилните, Гоги, мобилните установки. Не знам друг да има подобно нещо по това време, а недостатъците не им пречат да вършат работа. Напротив, оттам могат само да се подобряват
                          Няма перфектни неща, нали?
                          мобилни установки на Ф-2:sm186: :sm186: :sm186:

                          Comment


                            ПП Майтап бе. Ама повечето изглеждат все едно са се върнали от фронта. Не знам защо Елемаг е станал толкова популярен в последно време, във всяка втора тема го споменават. Хамас, иранската армия и Хизбула вървят в крак с времето, еманципацията се изразява навсякъде.

                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Gaden Gogi написа
                              ако изключим японците които са извращенци) са само два: след ПСВ разни изпаднали държави използват некой леки германски и АВ кораби, след ВСВ пак изпаднали държави използват
                              Ам...брей...ами немските подводници воюващи в кралския флот? А и американците какво са пленили толкова, че да го ползват? В СССр трофейните кораби са зачислени като учебни до изтичане на ресурса и неподлежащи на ремонт, в САЩ са мишени.
                              А извращенците натриха носа на старата госпожа с един замах :beatdeadh
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Odzava написа
                                А и американците какво са пленили толкова, че да го ползват?
                                ami i pyrwat ai wtorata swetowna si пленават линкори
                                Odzava написа
                                А извращенците натриха носа на старата госпожа с един замах :beatdeadh
                                'щото са извращенци и налитат на стари госпожи:clown:
                                а ди колкото си спомянм в Токийската бухат когато извращенците се предават е имало кораби и на госпожата.

                                Dinain написа
                                ПП Майтап бе. Ама повечето изглеждат все едно са се върнали от фронта.
                                Ами защото не се грижите добре за тях,аз моята как я водя в 4 звездни курорти насам натам?
                                Пък и хич не е лесни да катериш стръмн аписта когато си се нахамели с обилен обяд за двама ,постелки, книжки и други тежки глезотии, и за капак 2 кила ананас за десерт, хубаво чене съм слаботелесен.
                                Идеята беше че жените ви ще изглеждат според както се грижите за тях.
                                и за да не е пъленофтоп поста: това на картинката повече ми прилича на транспортна количка
                                Last edited by Gaden Gogi; 16-08-2006, 19:23. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X