зависи от паруштната система - има и такива в двигател, който убива скоростта, има и такива без - като техниката е поставена на специални амортизиращи платформи. По принцип парашутното десантиране на техника в мирно време се прави без хора в нея. Когато има хора, то те наистина са в специални амортизационни кресла, и са по двама души в БМД, например.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Любопитно
Collapse
X
-
Чел съм, че в съветската и сега в руската армия, когато правят десант с техника и хора вътре, хората седят в същите специални седалки, в които седят космонавтите в Союз. Те са специално проектирани, да предпазят човека, при голяма сътресение, а такова има, дори и всички да е наред. От тези клипчета, които съм виждал непосредствено преди да кацнат, скоростта се убива с един заряд от ракетни двигатели с твърдо гориво. Въпреки това, сигурно е доста твърдо кацането.Вчера след това клипче, точно за това говорихме с един приятел служил в съветската армия. Той каза, че са го правили и че се е случвало да има жертви. Обаче и това не е 100% защото той лично не е участввал а е "чувал".
Leave a comment:
-
Амазон, във всяко учение се допуска, че може да има жертви.
Дори и при обикновен скок е възможно да се случи нещо с парашута, въпреки принудителното отваряне.
Няма как да се избегне, все пак дейностите са рискови.
Иначе - правят го. В момента доста редовно.
Дали само те - не съм се ровил, но в 80те, когато е разработена системата, е била наистина безаналогова.
Leave a comment:
-
Вчера след това клипче, точно за това говорихме с един приятел служил в съветската армия. Той каза, че са го правили и че се е случвало да има жертви. Обаче и това не е 100% защото той лично не е участввал а е "чувал".Сун Дзъ написа Виж мнениеНяма свобода на "медиите" в Русия, за да направим сравнение. Иначе сме гледали "документални" филмчета, които могат да са монтаж от различни снимачни екипи, така че изводи не може да се правят.
Leave a comment:
-
Направо си е размазващо видеото и сигурно някой друг пагон е минал в постоянна пенсия.ValBo написа Виж мнениеТова е огромен процент. И някой ще ходи на военен съд.
Leave a comment:
-
ЪЪЪ, в любимата ни руска имат възможност да ги пускат с екипажа и го правят. В нашата такава техника не е отработвана.bigdragon написа Виж мнениеТака е и в нашата армия, че дори и в любимата ви руска....
В случая се обсъжда не коя армия какво може, а защо имам толкова гафове при пуска на техника.
От 20-тина машини на 4 (толкова видях) им се откъсна парашута. Два се бяха оплели, вероятно и те не са стигнали читави
Това е огромен процент. И някой ще ходи на военен съд.
А празните приказки си ги остави за кръчмата
Leave a comment:
-
Нещо конкретно, или пак си решил да дращиш глупости?bigdragon написа Виж мнениеНе е случайно, че машините в армията се спускат без екипаж, за разлика от Холивуд.
Така е и в нашата армия, че дори и в любимата ви руска....
Още по-голям е разхода на техника при спускане от пределно малка височина.
Leave a comment:
-
От миналата година американската армия се обзавежда с Ошкош.
Реакцията на снимащите е показателна.
Хъмвита много и излишни.
Не е случайно, че машините в армията се спускат без екипаж, за разлика от Холивуд.
Така е и в нашата армия, че дори и в любимата ви руска....
Още по-голям е разхода на техника при спускане от пределно малка височина.
Leave a comment:


Leave a comment: