Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

  • Лейн
    replied
    зависи от паруштната система - има и такива в двигател, който убива скоростта, има и такива без - като техниката е поставена на специални амортизиращи платформи. По принцип парашутното десантиране на техника в мирно време се прави без хора в нея. Когато има хора, то те наистина са в специални амортизационни кресла, и са по двама души в БМД, например.

    Leave a comment:


  • a_godumov
    replied
    Вчера след това клипче, точно за това говорихме с един приятел служил в съветската армия. Той каза, че са го правили и че се е случвало да има жертви. Обаче и това не е 100% защото той лично не е участввал а е "чувал".
    Чел съм, че в съветската и сега в руската армия, когато правят десант с техника и хора вътре, хората седят в същите специални седалки, в които седят космонавтите в Союз. Те са специално проектирани, да предпазят човека, при голяма сътресение, а такова има, дори и всички да е наред. От тези клипчета, които съм виждал непосредствено преди да кацнат, скоростта се убива с един заряд от ракетни двигатели с твърдо гориво. Въпреки това, сигурно е доста твърдо кацането.

    Leave a comment:


  • ValBo
    replied
    Търговски трик си е това

    Leave a comment:


  • Amazon
    replied
    Това е конструктора на стъклото
    Извън майтапа, впиюща идиотщина

    Leave a comment:


  • Юлиан Август
    replied
    Изпитания на бронезащитата на Ми 28 - с човек в кабината !

    Leave a comment:


  • ValBo
    replied
    Амазон, във всяко учение се допуска, че може да има жертви.
    Дори и при обикновен скок е възможно да се случи нещо с парашута, въпреки принудителното отваряне.
    Няма как да се избегне, все пак дейностите са рискови.

    Иначе - правят го. В момента доста редовно.
    Дали само те - не съм се ровил, но в 80те, когато е разработена системата, е била наистина безаналогова.

    Leave a comment:


  • Amazon
    replied
    Сун Дзъ написа Виж мнение
    Няма свобода на "медиите" в Русия, за да направим сравнение. Иначе сме гледали "документални" филмчета, които могат да са монтаж от различни снимачни екипи, така че изводи не може да се правят.
    Вчера след това клипче, точно за това говорихме с един приятел служил в съветската армия. Той каза, че са го правили и че се е случвало да има жертви. Обаче и това не е 100% защото той лично не е участввал а е "чувал".

    Leave a comment:


  • Сун Дзъ
    replied
    --------------------------
    Last edited by Thorn; 22-04-2016, 18:40.

    Leave a comment:


  • Сун Дзъ
    replied
    ValBo написа Виж мнение
    Това е огромен процент. И някой ще ходи на военен съд.
    Направо си е размазващо видеото и сигурно някой друг пагон е минал в постоянна пенсия.

    Leave a comment:


  • bigdragon
    replied
    ------------------
    Last edited by Thorn; 22-04-2016, 13:47.

    Leave a comment:


  • Dinain
    replied
    ------------------
    Last edited by Thorn; 22-04-2016, 13:47.

    Leave a comment:


  • ValBo
    replied
    bigdragon написа Виж мнение
    Така е и в нашата армия, че дори и в любимата ви руска....
    ЪЪЪ, в любимата ни руска имат възможност да ги пускат с екипажа и го правят. В нашата такава техника не е отработвана.
    В случая се обсъжда не коя армия какво може, а защо имам толкова гафове при пуска на техника.
    От 20-тина машини на 4 (толкова видях) им се откъсна парашута. Два се бяха оплели, вероятно и те не са стигнали читави
    Това е огромен процент. И някой ще ходи на военен съд.
    А празните приказки си ги остави за кръчмата

    Leave a comment:


  • Super_Hornet
    replied

    Leave a comment:


  • Super_Hornet
    replied
    bigdragon написа Виж мнение
    Не е случайно, че машините в армията се спускат без екипаж, за разлика от Холивуд.
    Така е и в нашата армия, че дори и в любимата ви руска....
    Още по-голям е разхода на техника при спускане от пределно малка височина.
    Нещо конкретно, или пак си решил да дращиш глупости?

    Leave a comment:


  • bigdragon
    replied
    От миналата година американската армия се обзавежда с Ошкош.
    Реакцията на снимащите е показателна.
    Хъмвита много и излишни.

    Не е случайно, че машините в армията се спускат без екипаж, за разлика от Холивуд.
    Така е и в нашата армия, че дори и в любимата ви руска....
    Още по-голям е разхода на техника при спускане от пределно малка височина.

    Leave a comment:

Working...
X