ВВС сваля почти еднакъв брой МиГ-21 и МиГ-17, а е ясно, че МиГ-17 е използван повече.
Това, което исках да кажа е, че МиГ-17 е бил слаб съперник за Ф-104 или Ф4, заразлика от МиГ-21 и във въздушен бой първия е имал пъти по-малък шанс да свали щаттски изтребител.
Това, което исках да кажа е, че МиГ-17 е бил слаб съперник за Ф-104 или Ф4, заразлика от МиГ-21 и във въздушен бой първия е имал пъти по-малък шанс да свали щаттски изтребител.
. Що се отнася до първото, то пак зависи от конкретните данни, защото Ф-4 е ползван и във ВВС, нали? Или греша?Обратното, каква е тежестта, която се пада съответно на флотската авиация и на ВВС (при САЩ)?
Мисълта ми, стояща зад тези постове е, че без конкретна информация е много трудно да се каже кой какъв противник е бил и защо точно се стига до данните, с които разполагаме (за свалени самолети).
Въпросът за качеството на пилотите, както и за съотношението в тактически аспект, също е от значение, защото може да предопредели нещата, без значение колко ефективна е дадена машина като технически параметри (спрямо друга).







Leave a comment: