Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали Калашников дупчи релси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Куршум на забавен кадър

    Не виждам нищо нестабилно в полета на куршума...

    Comment


      #77
      Ето и дълги артилерийски снаряди на забавен кадър:



      Comment


        #78
        Nick написа Виж мнение
        Куршумът не е напълно стабилизиран през първите няколко десетки метра (прецесията не е напълно установена), което води до различна пробиваемост; не че има повече енергия на 100 м, отколкото на 2 м от цевта.
        AYB написа Виж мнение
        Е, ако е така след това как става пълното стабилизиране? Гледал съм клип на сниман на забавен кадър излитащ от цев куршум. Вижда ми се идеално стабилизиран.
        Nick написа Виж мнение
        Какво искаш да кажеш, че това, което съм писал не е вярно, защото си гледал някакъв клип ли?
        Аз го казвам Ник. Това в синьото не е вярно. Наясно ли си какво е прецесия?...е ти твърдиш, че като настъпи истинска прецесия куршума е по-стабилен отколкото на 5м от дулният срез???
        Прецесията напълно стабилизира кършума така ли? Е са това във вицове ли да го пратя или ни проверяваш бдителността???

        За какво говорите изобщо??? Четете ли статията???

        Ясно казват, че при стрелба от 5м при стъпка 320мм кършумът губи усточивост по направление на летенето в точката на контакта и се отплесва...при стъпка 240мм и равни други условия - уверено пробива почти два сантима стомана.
        Та скоростта на въртене на проектила се оказва решаваща по отношение на пробиваемост при равни други условия - това е извода от статията и признавам си новост за мен!!!

        п.п.За протокола - в друг форум по същата тема смятах ъгловата скорост на този калибър при стъпка 320мм е 155000об/мин и куршума Б32 се отплесва от релсата...при стъпка 240мм проектила се върти със скорост 207000об/мин и уверено пробива релсата...просто е като боб! А прецесията звучи много изискано, като понятие, но в тази тема (стрелба от 5м) няма нищо общо!!!
        Last edited by Fil; 26-08-2008, 14:30.

        Comment


          #79
          Fil написа Виж мнение
          Аз го казвам Ник. Това в синьото не е вярно. Наясно ли си какво е прецесия?...е ти твърдиш, че като настъпи истинска прецесия куршума е по-стабилен отколкото на 5м от дулният срез???
          Прецесията напълно стабилизира кършума така ли? Е са това във вицове ли да го пратя или ни проверяваш бдителността???

          За какво говорите изобщо??? Четете ли статията???
          Първо чети, какво съм написал, после изказвай мнение. Тези глупости горе никога не съм ги писал, това са твои творения.

          Я ми обясни какво означава терминът "истинска прецесия", с който боравиш? А какво в такъв случай е "неистинска прецесия"? Това са твои бисери, ти ги обясни. Физик...
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #80
            Жалко, че потребителят Qucar не се включва в дискусиите. Щеше да даде яснота по въпроса.

            Comment


              #81
              Nick написа Виж мнение
              Първо чети, какво съм написал, после изказвай мнение. Тези глупости горе никога не съм ги писал, това са твои творения.

              Я ми обясни какво означава терминът "истинска прецесия", с който боравиш? А какво в такъв случай е "неистинска прецесия"? Това са твои бисери, ти ги обясни. Физик...
              Написал си това Ник:
              Куршумът не е напълно стабилизиран през първите няколко десетки метра (прецесията не е напълно установена)

              Как да го разбирам?! Аз разбирам следното : Според Ник, като се установи напълно прецесията проектила се стабилизира...
              Ако означава друго моля поясни...

              А термина, който ползвам аз "истинска прецесия" означава буквално осезаемото осцилиране на остта на проектила около центъра на масата му описващ два конуса с общ връх! Е те такова нещо няма на растояния 5 или 10 метра т.е. липсва прецесия по понятни причини... а като се появи след извстна дистанция НЕ стабилизира или дестабилизира куршума по никой начин...просто така си лети костилката...такава е Природата, Ник...
              Но куршум в стабилна прецесия да речем въпросният калибър на дистансия 400м ще е много по-нестабилен при контакт в преграда отколкото на 5 м когато прецесията липсва практически...

              п.п. В заключение, Ник важно е какво се казва, а не 'авторитетният' тон с който се прави...
              Поздрави!

              Comment


                #82
                Защо не откриете отделна тема за балистика на проектила?
                Тази тема е за друго!

                Comment


                  #83
                  Нямам намерение да чепкам вълна за природата и новоизмислени термини. Показвам две снимки, илюстриращи различно проникване на един и същи куршум, иазстрелян от различни разстояния. При по-малкото разстояние (50 фута) проникването е по-малко, отколкото при по-голямото (200 ярда = 600 фута).

                  Не било вярно това за пробивната способност, имало "истинска" и "неистинска" прецесия.... Вземи напиши писмо до редакцията, издала книгите на генерал Хатчер и им обясни, как те нищо не разбират. Природата, мили деца...
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #84
                    Двама инструктори по стрелба ( Бил Пуллъм и Франк Хайненкрат ) провели опити относно влиянието на вятъра върху патрон 22дп. При вятър на дистанция 0-18м пред стрелеца, отклонението на куршума е най-осезаемо. Отклонението при вятър в зоните 18-36м и 36-54м прогресивно намалява.
                    Куршумът е по-нестабилен в първите (десетки) метри от своя полет.

                    Comment


                      #85
                      :-)))))))

                      [QUOTE=AYB;227230]Има обикновени патрони с мек стоманен сърдечник, предназначени за поразяване на живата сила на противника и патрони със закален сърдечник от инструментална стомана за поразяване на лекобронирана техника на противника.



                      Друже,приемам , че това са обяснения насочени не към мен , а към широката аудитория ,която ,за разлика от моята особа , не се е занимавала професионално с боеприпаси. Ще поясня,че става въпрос само за патрони с "мек" стоманен сърдечник. Другите (т.н. "бронебойни" също няколко вида) просто не се използват за учебния процес , а се съхраняват в складовете като военновременен запас.....

                      Comment


                        #86
                        Nick написа Виж мнение
                        Нямам намерение да чепкам вълна за природата и новоизмислени термини. Показвам две снимки, илюстриращи различно проникване на един и същи куршум, иазстрелян от различни разстояния. При по-малкото разстояние (50 фута) проникването е по-малко, отколкото при по-голямото (200 ярда = 600 фута).

                        Не било вярно това за пробивната способност, имало "истинска" и "неистинска" прецесия.... Вземи напиши писмо до редакцията, издала книгите на генерал Хатчер и им обясни, как те нищо не разбират. Природата, мили деца...
                        Не се докачай, Ник...прецесия липсва на близки дистанции...след това се "установява напълно" както ти казваш и просто проектила лети с това явление...Това е положението, а какво отношение има това към парадоксалните твърдения на Генерало не ми е ясно и ше те помоля да изясниш...Щото по тази логика на 1800 ярда вече проникването ше е тотално-максимално...
                        Та ако приемем редакцията, генерала и книгите му за чиста монета требва да си обясним парадоксите в тях...Все пак ако Хатчер напише, че лети свободно...е така се рее в облаците...няма ли да потърсим обяснение как аджеба...преодолява гравитацията...

                        п.п.Баш в темата сме Узи...кое колко и как и защо пробива...

                        Comment


                          #87
                          Днес буквално преди няколко часа премерих дебелината на релсата в тънката и част - точно 14mm! За бронебоен патрон приемам, че ще я пробие, но за обикновен пак е много...

                          Comment


                            #88
                            За спорът с нестабилността на куршума; ами в youtube.com не може да няма клипове за изстрелването на куршуми на забавен кадър. Ако някъде проличи такова нещо - приемам, иначе - не.

                            Comment


                              #89
                              Fil написа Виж мнение
                              ..парадоксалните твърдения на Генерало...
                              Виж по-горе съветите на Вазов. Съмненията ти не ме интересуват никак, аз поднесох снимки от експерименти, потвърждаващи писаното от мен. Това, че ти продължаваш да оспорваш очевидното, се изучава от друг раздел на науката.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                #90
                                Nick написа Виж мнение
                                Виж по-горе съветите на Вазов. Съмненията ти не ме интересуват никак, аз поднесох снимки от експерименти, потвърждаващи писаното от мен. Това, че ти продължаваш да оспорваш очевидното, се изучава от друг раздел на науката.
                                Това, което твърдиш, явно си го прочел някъде. Сканирай няколко странички от книгата (най-важното по въпроса) и ги качи тука във форума, защото, както разбираш, сме жадни за знания.

                                Comment

                                Working...
                                X