Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали Калашников дупчи релси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Thorn написа Виж мнение
    Значи няма нищо общо с Калашников. Правилното е "Мосин с бронебоен куршум дупчи релса". Калашников не я дупчи.
    Именно, освен това не ни е известна и дължината на цевта на тази винтовка - пушка или карабина ...

    Comment


      Освен това не я продупчи дори със 7.62х54...За такива яки джелеза си трябва 12мм и нагоре
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment




        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Неееее, кво похабяване на 6-чки. Макар че 6 плюс е цял телевизор. Кощунство е тва.

          Comment


            Само за това стават тия скапани айфони
            Аз съм фен на Моторола, а горното клипче ме подсеща - дали наистина може да спре куршум? Предишния ми телефон беше с кевлар на гърба



            В старите филми беше часовник, тефтерче или джобна манерка...
            Last edited by Dinain; 30-06-2015, 16:54.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              В старите филми беше часовник, тефтерче или джобна манерка...
              На мен телефона ми е часовник. Много съм доволен.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Оф-топик - в едно криминале срещнах твърдение, че "дясната ръка на свободния свят" може да бие Калашников. Нищо не разбирам, но ми стана любопитно - има ли истина в това твърдение?
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  В какъв смисъл да го бие? Иначе по принцип патронът е по-мощен, цевта е дълга, може и да "дупчи релси" по-добре.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    Ами питам най-вече в смисъл на надеждност и боепригодност. Предполагам, че всичкото НАТО, освен САЩ, трябва да значи нещо. Иначе книжката се казва "Бандити" - от един, дето е писал "3.10 за Юма", "Ромов пунш"/"Джаки Браун" и още бая. Там, в магазин, дето разпродават оръжие и униформи на старо, ветеран от Виетнам разправя как гледали да гепнат на някой местен калашника, щото "нищо не може да му стъпи на малкия пръст, освен може би FAL".
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Е, леко преувеличено, все пак германската пушка също е била разпространена. Иначе белгийската пушка си е имала както и предимства, така и недостатъци - много дълга, относително тежка, неуправляема при автоматична стрелба.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Thorn написа Виж мнение
                        неуправляема при автоматична стрелба.
                        То пък Калашника 'щото е много управляем.

                        Comment


                          Всичко е относително. В сравнение с FN FAL - да.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            pnp5q написа Виж мнение
                            Оф-топик - в едно криминале срещнах твърдение, че "дясната ръка на свободния свят" може да бие Калашников. Нищо не разбирам, но ми стана любопитно - има ли истина в това твърдение?
                            Не. Не е истина. FN-FAL е ловна пушка, АК е универсален боен автомат. Ако те преследва гладна гризли - FN-FAL, ако те преследва мургав, брадясал, космат, намирисващ индивид крещящ "Алах Аккбар" - тогава АК е по-добре.
                            Торн го е обяснил, аз да допълня защо се е случило така:
                            Вината не е на белгийците от FN а на САЩ. FAL е разработен като автомат(assault rifle) за междинен боеприпас. И като такъв може би е щял да бъде добър. Обаче САЩ обавяват че ще приемат на въоръжение ФН само ако е под .308, който става известният 7.62х51 НАТО. ФН преработват ФАЛ за много по-тежкият боеприпас и получават вместо автомат - автоматична пушка (battle rifle). С въпросната пушка автоматичната стрелба е безмислена. До степен че UK за своята армия премахват автоматичната стрелба на ФАЛ. В различни конфликти по света, войниците по трудният начин научават, че ФАЛ трябва да се ползва по същият начин като пушка с болтов затвор. Един добре премерен изстрел.
                            АК е доста по-гъвкав. А САЩ виждат какво са забъркали и приемат на въоръжение М-14, която е доста по-пригодена за .308 от ФН-ФАЛ.

                            Ако наиситна търсим добро оръжие от FN пригодено за тежък патрон (battle rifle) това е FN SCAR-H (H-heavy). Той вече е контролируем при автоматична стрелба и подобно на дядо си FN-FAL е исключително точен на единична, до степен да го използват и за снайпер. Според мнения на някой оръжейни маняци, FN SCAR-H е най-доброто оръжие произвеждано някога. И той е създаден на база уроците от недостатъците на FN-FAL.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Като индивидуално автоматично оръжие FN-FAL не може да се мери с АК. А сравнението на полуавтоматична FN-FAL с АК не е много правомерно по доста причини. Появата и широкото разпространение на FN-FAL се дължи на една уникална конюнктура, когато всички искат индивидуално автоматично оръжие, но наложеният боеприпас е един, .308, като по това време има само няколко отработени конструкции, FN-FAL, М14 и G3 (CETME). Аз лично намирам H&K G3 за по-добро оръжие от FN-FAL и М14.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                pnp5q написа Виж мнение
                                Ами питам най-вече в смисъл на надеждност и боепригодност. ...ветеран от Виетнам разправя как гледали да гепнат на някой местен калашника, щото "нищо не може да му стъпи на малкия пръст, ".
                                Сравняването на надежностите на АК и М-ки е чепкано дълго и никак не е в полза на АК-то ... Боепригодността е различна за специфичните условия - 7.62х39 е с доста по-праволинейна траектория от 5.56 в джунгловата растителност и по-слаб от 7.62 НАТО. В голите пространства, изпънатата балистика на 5.56 бие и двете по-горни категории - средностатистическият войник може да поразява по-уверено малки цели на по-големи дистанции, без да се налага да прави корекции на мерника или мерната точка .
                                В градски условия АК е фаворит в комбинацията откъм пробивно действие, контрол на авт. режим и габарити ...

                                ПП
                                "Джаки Браун" беше кадърно написана, тези бандити в книжарската мрежа ли са ?

                                Comment

                                Working...
                                X