Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Трябва да се види това =>цъкни<=

    Понеже може да е жена не трябва да е Desert Eagle - ето защо : =>цъкни<=
    О неразумни и юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш, и не говориш на своя език? Или българите не са имали царство и държава? Толкова години са царували и са били славни и прочути по цялата земя и много пъти са взимали данък от силни римляни и от мъдри гърци. И царе, и крале са им давали своите царски дъщери за съпруги, за да имат мир и любов с българските царе. От целия славянски род най-славни са били българите, първо те са се нарекли царе, първо те са имали патриарх, първо те са се кръстили, най-много земя те завладели. Така от целия славянски род били най-силни и най-почитани и първите славянски светци и просияли от българския род и език.

    Comment


      Я да драсна аз два реда. Като гледам много философстване ама малко по темата.Оптималния калибър е този който има максимален стопиращ ефект
      при максимално ниска цена на боеприса. За българските условия това са
      9х19 или 9х18 поради голямото наличие на въпросните боеприпаси. .22 е по евтин но и "капачка от буркан" трудно пробива. 9х17 и 7.62х25 в България трудно се намират(един колега си продаде беретата 9х17 поради тази причина а друг АП-то)Другото което трябва да се вземе в предвид е самото оръжие(например всички модели глок имат усилена бойна пружина и гърмят само с определини видове боеприпаси 9х19 чешко немско австрийско и американско производство. Бразилски Български или руски патрони забрави да стреляш на 1 пълнител 12 поредни засечки просто оръжието не може да екстрадира гилзата.(личен опит)
      Та да обобщя личното си мнение за България оптимален калибър за лично късо оръжие са 9х19 и 9х18 в взаимодействие с непретенциозен
      към боеприпасите пистолет(Cz 75 Cz 100 някой руски образци като викинг и тн.)по отношение на 9х18 то значи равно на макаров тук предимството е евтиния и разпространен боеприпас.Освен това има едни руски патрони със сърдечник от волфрамова стомана дето пробиват бронирана жилетка до 30 метра. Въпросът е да я улучиш с макаровеца на 30м де.
      Ако говорим по принцип за ефективност на боеприпасите глобално съотношението е долу горе същото. В щатите се налагат 10 auto и 40s&w
      сред полицията както и сред цивилния пазар.С най висока ефективнос поне по мое мнение е призведението на FN Herstal 5.7х 28 което по принцип представлява смален .223 ремингтон. Кевлара не го спира
      и няма така наречения ефект на свръх пробивност като някой 9х19 амониции(тук се има предвид като удариш звяра да не излезе прожектила и да трупясаш още някого). Толкова от мене

      Comment


        Според мен 9 или 7,65 пара при по голям калибър оръжието става голямо и тежко не поддящо за постоянно носене

        Comment


          реинджер

          9.19мм PARA, това е калибъра за самозащита

          Comment


            cat1 написа Виж мнение
            Според мен 9 или 7,65 пара при по голям калибър оръжието става голямо и тежко не поддящо за постоянно носене
            Кой 7,65 пара имаш предвид?Френският или германският?

            Comment


              Минало е доста оръжие през ръцете ми.В момента нося един унгарски ФЕГ 9Х19 и не съм доволен.Причината е в боеприпасите които се продават в магазинната мрежа.Виждал съм как засичат разни чз-та,викинги,валтери глоци и т.н.При което проблемите са в уж квалитетни боеприпаси като НР,SB.Разни украински,руски пък са откровена гола вода.Претеглихме на златарска везна 6 патрона руски и се получиха разлики в грамажа,които бяха значителни,при положение,че боеприпаса бе от един и същи тип-FMJ.На практика единият патрон дупчи открай до край около 5 см.дърво,втори не може а третият не може да презареди и гилзата остава на половина неизвлечена. В същото време около 20 години съм носил ПМ.Сменил съм 3 бр. като от тях два дадоха проблем. Единият беше счупена пружина при разеденителя,вторият път беше дефектен капсул.Така,че оръжие за самоотбрана в нашите условия си остава легендарният МАКАРОВ !Вярно другото е лъскавко,квалитетно,модерно,но тогава когато на изпадналият в беда му се наложи да го използува и не може,му остава само да се моли мушката поне да е изпилена!

              Comment


                Немският,онзи с бутилкообразната гилза абе 7.65 para. А аз съм заложил на 38 или 357 по избор по бързо, винаги с патрон в цевта , по непретенциозно е верно малко по тежко ама и аз съм си тежък пък и двамката сме си свикнали. И честит 3 март
                Last edited by cat1; 03-03-2010, 12:22.

                Comment


                  [QUOTE=cat1;262320]Немският,онзи с бутилкообразната гилза абе 7.65 para.
                  Е защо пък точно той?Харесва ти като визия или нещо друго?До колкото знам в момента май само италиаците го произвеждат.Не мога да се сетя и за друго оръжие което да работи с този боеприпас освен Люгер.Той пък за скрито носене е неудобен...

                  Comment


                    lobo написа Виж мнение
                    Минало е доста оръжие през ръцете ми.В момента нося един унгарски ФЕГ 9Х19 и не съм доволен.Причината е в боеприпасите които се продават в магазинната мрежа.Виждал съм как засичат разни чз-та,викинги,валтери глоци и т.н.При което проблемите са в уж квалитетни боеприпаси като НР,SB.Разни украински,руски пък са откровена гола вода.Претеглихме на златарска везна 6 патрона руски и се получиха разлики в грамажа,които бяха значителни,при положение,че боеприпаса бе от един и същи тип-FMJ.На практика единият патрон дупчи открай до край около 5 см.дърво,втори не може а третият не може да презареди и гилзата остава на половина неизвлечена. В същото време около 20 години съм носил ПМ.Сменил съм 3 бр. като от тях два дадоха проблем. Единият беше счупена пружина при разеденителя,вторият път беше дефектен капсул.Така,че оръжие за самоотбрана в нашите условия си остава легендарният МАКАРОВ !Вярно другото е лъскавко,квалитетно,модерно,но тогава когато на изпадналият в беда му се наложи да го използува и не може,му остава само да се моли мушката поне да е изпилена!
                    Кой патрон 9х19 тип FMJ е по добър 115 g или 124 g.

                    Comment


                      mitio-minchev написа Виж мнение
                      Кой патрон 9х19 тип FMJ е по добър 115 g или 124 g.
                      С който пистолета ти стреля по-добре!

                      Comment


                        cat1 написа Виж мнение
                        ..А аз съм заложил на 38 или 357 по избор по бързо, винаги с патрон в цевта..
                        Срам ме е да си призная, обаче това не го разбрах. Като се има предвид, че цитираните по-горе патрони явно са револверни, за какъв "патрон в цевта" става дума? Револвер с патрон в цевта?
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          DDD и NICK, прекалено сте ''некомпетентни''... Оставате хората да се доизкажат...,па тогаз фани гьостерицата...
                          "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                          Comment


                            REINGER написа Виж мнение
                            9.19мм PARA, това е калибъра за самозащита
                            А за другонападение какво ще ни препоръчаш?
                            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                            Comment


                              DDD написа Виж мнение
                              С който пистолета ти стреля по-добре!
                              И с двата стреля добре като за всеки сменям мушката, но не мога да си обясня кой е за самозащита.

                              Comment


                                mitio-minchev написа Виж мнение
                                И с двата стреля добре като за всеки сменям мушката, но не мога да си обясня кой е за самозащита.
                                Сменяш мушката ... ?! Как го правиш?

                                Comment

                                Working...
                                X