Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Nick написа Виж мнение
    Идея - не трийте "празните" приказки, просто ги прехвърляйте от по-сериозните теми в раздел "Празни приказки". Няма изтрити ценни мнения, няма едностранчива избирателност. Вълкът цял, агнето доволно.

    Поне така правим в американския оръжеен форум, където има извънредно крайни силно политизирани мнения или просто глупости - такива приказки отиват в раздел "Минно поле". Разделът е наречен така, защото е много слабо модериран, влизаш на свой риск и не цивриш, когато настъпиш "мина" (някой те прати на майната ти). Единствените условия са без груби лични обиди и без мнения, които привличат адвокатите, че в САЩ се съдят за абсолютно всичко.
    Идея е, ще я обсъдим. На мен ми допада.
    То всъщност не веднъж и дваж сме местили мнения от една в друга тема, това може просто да се прави по-целенасочено.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Дали ще ги изтриеш нацяло или ще ги местиш в раздел "Кошчето"-хората които са потърпевши винаги ще го чувстват като лична смъртна обида,като плюнка в лицето и дебела учителска показалка през пръстите.И ще свиват юмручета в желание за мъст.Защото това за тях е лично,много лично,ама много лично...Ако идеш и му кажеш на даден човек че пише глупости-сиреч е глупав на четири очи е друго,но тук е публично....Ехее,за тия неща оня мискинин Маскани опера е написал.
      Поне такива са ми наблюденията над едно 90% от интернет-потребителите.

      А иначе аз се предложих за модератор,та да не жертвате Кухулина,ама ейгое-никой ме не ще.Отсега казвам че като модератор първата ми работа ще е да пратя Кало,Дядо Крим и сродните им люде на място злачно и покойно,при Отца и Сина за Вовеки Веков.Айде Янакиев ще го запазя за цвят,но ще види кон боб яде ли,как се в джамия пръцка и как се на оджа пезевенк вика.

      Между другото да налея малко безгин у печката-Стане,като си тръгнал да ги питаш за чеченците,па питай ги и за могъщите корпуси,гвардии и пълчища доброволци от персийски войни,които аха-аха потегляха и щяха да сложат край на войната в Сирия бъзо,акоуратно и окончателно...
      Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

      Comment


        Mechoka тука не е мястото да говорим за Сирия!Като почнеш да пишеш в темата за Сирия те тогава ще спорим!

        Comment


          Stan написа Виж мнение
          Как може да има подобни неща в нещо свързано с техника. Питам го като човек, който има и техническо образование.
          Не сме малко с техническо образование и не мисля, че сме имунизирани срещу писането на глупости или обиди. Пък и знанията в оръжейната история не идат от университет. Проблемът е, че всеки с пищов се чувства свободен да изказва какви ли не мнения и се налага сортирането им. След време повечето такива псевдо колекционери и интернет стратези сами разбират "несъстоятелността на претенциите си" и отпадат, да цитирам Илф и Петров. Най-закоравелите писачи си остават в Минното Поле завинаги и не дразнят никого, освен себеподобните си.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Stan написа Виж мнение
            Как може да има подобни неща в нещо свързано с техника. Питам го като човек, който има и техническо образование. Тук няма място за емоционални пристрастия и субективни преценки кое добро и хубаво и кое не, само машини. Работи, не работи, работи ама не толкова добре като другата. Техника - нещата са очевидни. Ако тук има силно изразен субективен момент, какво остава за въпроси като история и съвременна политика.
            Стане, техническото ти образование не ти ли е подсказало , че техниката е и история, а историята - политика . И тук , дори в най-безопасните "технически" теми се намърдват пенкилери , включая и немодераторстващото, и ги засират , а после заключват .

            Comment


              messire Woland написа Виж мнение
              Всъщност можем ако искате от утре - за една седмица - да пробваме какво значи модераторски произвол, та поне да има за какво да се реве Като нищо и да стане.
              Пусни ме да я модерирам тая Сирия за една седмица.Ама пълни права, всяко триене или бан (ще напиша критерий за такъв) ще посочвам по коя точка от правилника е заслужен

              Comment


                Е то по тая логика пуснете ме и аз да модерирам в темата за Сирия за една седмица.

                Comment


                  Gaden Gogi написа Виж мнение
                  ще посочвам по коя точка от правилника е заслужен
                  Нищо лично, но "гонка по устав" не е добро модериране. Смисълът е в самата дума "модератор", т.е. "умерен, избягващ крайности". Няма да изкараш дълго ако се святкаш на всички с правилника.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    iasen ianakiev написа Виж мнение
                    Е то по тая логика пуснете ме и аз да модерирам в темата за Сирия за една седмица.
                    нареди се на опашка

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Нищо лично, но "гонка по устав" не е добро модериране. Смисълът е в самата дума "модератор", т.е. "умерен, избягващ крайности". Няма да изкараш дълго ако се святкаш на всички с правилника.
                      Da но изчиства плявата, след малко триене остава само упоритата плява и тогава -пермабан Другият вариант е да се осатви на самотек, тогава разни надъхани и нашмърканище допълзя и от другите форуми (за да сме точно видях точно такъв призив на путинисти-идвайте в БС за ги тролим) и покрай Сирия те напълзяват и в другите теми и ако дори далечно бъде закачена русия те скачат и се почва едно "осанан осана Путана-великана". Пробвай да си визуализираш как би изглждала една тема "анализ на мобилноста на танковете от първо следвоенно поколение". Аз още помня темата за воторот поколения, там един надъхан путофил подскачаше и се пенеше как нямало 60 градуса наглона на челото на куполата на един танк. горкият нямаше хабер за какво говори и беше виждаш само картинка от викито на въпросният танк...с две камари неща накичени по него...и всякакви подобни които при произвол ще се плодят.

                      Колкото до изкарването- когато модерирах морският (което ще да е било 10+години назад) проблеми нямаше, след мене един русофило-джапанофил го омаза така че няколко години активноста беше 1 пост на тримесечие.
                      Как да е говорим за седмица и то за да се демонстрира на яве казаното от воланд...без часта с произвола, аз ще съм стриктен..следващата след мене може динайн да демонстрира произвол

                      Comment


                        Всичко живо за началник се бори!
                        Ето го решението - всеки по една седмица модератор. На Гоги, за предложението - две
                        В една ръка правилника в другата камшика и да се почва
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          Nick написа Виж мнение
                          Няма да изкараш дълго ако се святкаш на всички с правилника.
                          Напротив,убедил съм се че за 150години човек не се е променил много от времената на Гюстав Льобон:
                          "Вечно готова да въстане срещу слабата власт,тълпата угоднически се прегъва пред силната власт."
                          Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                          Comment


                            ValBo написа Виж мнение
                            Всичко живо за началник се бори!
                            цъ, на мене ми е просто забавно а болтирания текст на Воланд е особенно забавен
                            Иначе аз си имам достатъчноперсонал че и фрилансъри да си началствам на които.
                            Иначе модератор за седмица не е лоша идеа...а при модераторскипроизвол (освен от страна на D9 ... и мене ) >пермабан

                            Comment


                              Глупости, на килограми. Къде ги "якото модериране", "силната власт", "модераторския произвол" и прочее онанизми в разделите за Средновековие и Античност ? Там защо няма обиди, защо дори да има пререкания, не минават добрия тон? Колко са изтритите мнения ? Просто събеседниците си уважават темите малко повече. Много усилия не трябват. Сега, ако някой иска да спами, да троли, да предизвиква опонента, да се бори със злия Путя/Скитника евреин/Глобалния капитализъм/т.н. не му е мястото изобщо във форума, камо ли да модераторства.
                              Quae fuerant vitia, mores sunt.

                              Comment


                                Юлиан Август написа Виж мнение
                                Глупости, на килограми. Къде ги "якото модериране", "силната власт", "модераторския произвол" и прочее онанизми в разделите за Средновековие и Античност ?
                                Ми,там са си и в тия раздели.Просто в момента тук-там е по света има активни бойни действия,рънгат калашници и е по-интересно да се говори за това...
                                Иначе в разделите които упоменаваш вярвам не си забравил че имаше 6месечни люти мораториуми на една определена конкретна тематика,банове се раздаваха също и прочие...
                                Раздела за ВСВ-отделно колко банове е генерирал пък навремето-то нямаше ни чет ни брой...
                                Българина е такова животно че от всичко може да направи скандал...Ако се затвори целия форум и оставим само темата за палео-новините и фосилите-и тя ще генерира напрежение...
                                Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                                Comment

                                Working...
                                X