Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Германски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    staloun написа Виж мнение
    Angelmr защо смяташ че моята 10 ка ИС-7 е прецакана в играта / играя слабо лично заради слабата ми видеокарта и моя лична слаба игра, за мода който ми каза преди 2 месеца огромно благодаря/ наистина ли Е-100 е слаб и в играта, в момента гриндя голямото оръдие на Е-75
    Двата германски тежки танка и ИС 7 са вероятно най-слабите десетки. И трите танка имат най-слабите оръдия откъм пробивност. Но докато германците могат да компенсират това с точност и време за прицелване, ИС 7 и тук държи първенство за най-дълго време на прицелване и най-ниска точност на оръдието. И трите танка имат под средната бронебойност с бронебойни снаряди. Но докато германските танкове могат да компенсират с премиум снаряди, ИС 7 има бронебойност с премиум снарядите около тази на обикновените бронебойни снаряди на тиер 10 ТД. Така, че и тук компенсацията не е кой-знае каква. И трите танка са с мобилност доста под средната. Да на теория ИС 7 е сред най-бързите танкове. На практика обаче скоро му нърфнаха много сериозно съпротивлението на веригите и като следствие максималната му скорост в реалистични условия е някъде около 30-35, а ускорението му е много зле (да де, по-бърз е от немските танкове, оставаше и с тях да се сравнява). ДПМ-а му е най-ниския сред тиер 10 тежките танкове и е на едно ниво с мауса (по памет някъде около 10 или 20% по-нисък от средния). Единственото му предимство е бронята, която все пак е качена на по-подвижно шаси от колкото е при немските танкове. Но бронята ти няма да те спаси при атака на група танкове, нито ако противниците ти са заредили премиум снаряди. А под бронята се крие най-крехкия тиер 10 тежък танк в играта. На последната кланова бях с ИС 7. Излязохме 4 тежки танка (два ИС 7 и два Т57) срещу две Е100 подкрепени от един Т110Е4. Двете седмици излязохме първи естествено, за да оберем изстрелите. Аз не успях да рикуширам нито един изстрел (дори и тези от Е100), нищо че бях с носа към противниците. Имах време само веднъж да презаредя, като и двата ми изстрела не пробиха заради ниската точност комбинирана с ниска бронебойност. Та това е ИС 7 днес. Ако е възможен безполезен тиер 10 танк в играта, ИС 7 с бързи темпове се стреми да заеме тази позиция. Все още има роля естествено. Но ако от WG продължат с този темп, няма да е за дълго.

    Comment


      E-100 все пак има и някои хубави страни. Ако се стреля от далечни и средни дистанции, а не прицелно в уязвимите места, баунсва прилично. Дебелата му пушка има приемлива пенетрация със злато и вкарва 800-900 дмж, което има възпиращ ефект. Друго си е примерно 105-цата с нейните 350-500, друго е да те преполовят от раз. Алфата си е алфа.

      Comment


        В момента съм на кралския тигър, така че може да го изкарам, освен ако един добър ден не ми хрумне да преквалифицирам екипажа за средни танкове и да вадя Е50М. Колебая се между двете. Но тигъра ще го елитна.

        Comment


          Мммм,това на каква база брой игри с ИС-7 го казваш?
          Аре и моето мнение като играч на ИС-7 с 1500+ кланови с него:
          Първо за оръдието-да,отвратително бавно свива и да-ужасно неточно е на дистанция над 150м.Но пък определено дупчи всичко Тр10 стига да знаеш къде да го стреляш.И според мен има скрит бъф на пробивноста-въпреки заявените само 303мм дупчи там където на пръв поглед не би трябвало.Просто трябва да стреляш само в близък бой-той и за това е направен и танка де
          Второ-скороста.Тук съм съгласен с теб-определено се влачи като залепен и реалната му скорост при заемане на позиция е сравнима с тази на 110Е5.Ускорението му пък е на пълна трътка.Наистина го оцапаха танка яко по този показател и вдигането на максималната скорост с последния пач е само хвърляне на прах в очите.
          Трето-бронята.Ами за близък бой за мен си е най-силния танк все още-стига да знаеш как да се приближиш и как да се въртиш до противника.При описаната от теб ситуация би трябвало да сте безпорни победители вашата група-дори и без жертва от ваша страна.Правили сме тренинг ИС-7 срещу Е100.
          При надстрелване от дистанция 100м:6 изстрела от седмицата,3 от Е100-резултата-седмицата заминава(говория за 6 от 6 всичко с пробиване и дмг-и двамата играчи не са случайни и това са им коронните танкове.Близък бой:при приближаването на макс.скорост(около 40км в случая)на седмицата ,идеално прицелен изстрел на Е100 баунсва,после при близкия бой-1 пробиване от Е100 в купола на седмицата при 3 изстрела и ответни 7 от 7 от седмицата-резултата-Е100 долу.Лек спор относно шанса и повторен дубъл.Отново баунс на Е100 от място и с предварително прицелен идеално изстрел по приближаващата седмица,стрелбата от близко-Ис-7 го пръсва без да получи грам поражение.
          Като заключение:Ис-7 е много,ама много силен танк,но само в ръцете на играч с доста над средното ниво и забележете-с над 1000 битки с него.Не го ли ,,чувстваш'' танка-превръща се в най-тегавата десятка за игра.Но определено е най-трудния танк изискващ най-много от играча.И да-загуби адски много от 8.0 и новата физика.
          И все пак като опровержение на това което казах до тук-на последната ми кланова с него при стрелба САМО от дистанция 200+ метра:22 пробивания от 24 изстреляни,колко с дмг не смятах,но 6800 краен дмг и то само при стрелба по Е100,мауси и 110Е3.Ха върви се не чуди...

          Comment


            Май пишем едни и същи неща, но с различни думи. Е да, аз нямам 1000 битки с ИС7.
            Първо за оръдието-да,отвратително бавно свива и да-ужасно неточно е на дистанция над 150м.Но пък определено дупчи всичко Тр10 стига да знаеш къде да го стреляш.И според мен има скрит бъф на пробивноста-въпреки заявените само 303мм дупчи там където на пръв поглед не би трябвало.Просто трябва да стреляш само в близък бой-той и за това е направен и танка де
            Да това коментирам. От движение пробивността е въпрос на чист късмет. От близък бой срещу един противник бронята ти може да те изкара победител да с това също съм съгласен. Но не и ако има още някой, който да помага на този когото атакуваш.
            Трето-бронята.Ами за близък бой за мен си е най-силния танк все още-стига да знаеш как да се приближиш и как да се въртиш до противника.При описаната от теб ситуация би трябвало да сте безпорни победители вашата група-дори и без жертва от ваша страна.Правили сме тренинг ИС-7 срещу Е100.
            Да ние победихме естествено. Но след като от 50 метра моята броня не рикушира нито един изстрел, аз много бързо бях вън от играта. Само един от тримата не стреля по мен при излизането ми, така че имах възможност да презаредя (иначе щях да бъда изпарен още първите секунди, 3 голямокалибрени оръдия винаги ще разрушат ИС7 с неговите 2150 точки), но нямах възможността да седна да чакам да се успокои мерника, така че стрелях в движение от 50 метра и естествено не пробих и двата изстрела. След което като се позиционирам правилно за да рикуширам изстрел от единия противник, си показвам уязвимите ъгли към другите противници. Така че първия презаредил ме довърши, което означава, че три изстрела по мен бяха достатъчни в случая. Ако се бях крил и надстрелвал, може би щях да издържа повече, но в случая работата ми беше по-различна, просто трябваше да им налетя в тази ситуация. Идеята беше като най-близък танк да извъртя куполите на противниците, така че американците да си изпразнят пълнителите без пропуск. Опитах се да се скрия зад корпуса на единия Е100, но не успях да стигна навреме. Седмицата не е толкова бърза, колкото беше преди и вече не успявам толкова лесно да фланквам противниците с него. Не се оплаквам, знам че играх примамка, за да може нашите Т57 да си свършат работата, това е ясно. Просто нямах късмета мой изстрел да влезе или да рикуширам някой техен (което теоретически е възможно с тази броня, особено ако коментираме изстрели на Е-100). Ако това се беше случило, нямаше да дадем жертва.

            Comment


              Твърде едностранчиво го разглеждаш Angelmr, не мога да разбера какво желаеш да кажеш. Че IS-7 е слаб 1 на 1, или е слаб 1 на 3? Я ми дай пример за танк който е силен 1 на 3? Ами ако ти си сам и те атакуват 3 IS-7, колко дмг ще вкараш преди да ти разнесат танка за вторични суровини? Вие ако ползвате самотни IS-7 за пушечно месо, е, представи си че това е нещо крайно и характерно само за вас, но НЕ е практика практически в никой друг клан.IS-7 е силен 1 на 1, но още по-силен е в група. Ако не можеш да го осъзнаеш защо, няма и смисъл да се коментира.

              Comment


                Angelmr написа Виж мнение
                Имах време само веднъж да презаредя, като и двата ми изстрела не пробиха заради ниската точност комбинирана с ниска бронебойност. Та това е ИС 7 днес.
                В ситуация 4 на 3 е нормално първия (в случая ти) да замине. Обаче за изтрелите не съм съгласен. Ти си стрелям каубойската защото си нямал време да свиеш (но пък си имал време за 2 изтрела?). Винаги е по-добре да дадеш 1 изтрел, но прицелен и с демидж отколкото 2 каубойски без.
                Да понърфиха седмицата, вече е труден за игра в сравнение с китаеца примерно, които с тази 400 пробивност трябва само да посочи нещо различно от най-дебелата броня, но това не прави седмицата слаба ако имаш търпение да прицелваш и знаеш къде.

                Comment


                  Лесно е да даваме мнения сега, но по време на самата битка..... Ами, понякога човек прави най-странни и за себе си отигравания. Майтапа е, че не малка част от тях носят успех, често по неочакван и удивителен начин. Моментната преценка по време на битка няма нищо общо с трезвия анализ по-късно. Добрия играч използва и двете пълноценно, като дърпа и отбора си напред. Тези,които са си достигнали екзистенц максимума, просто зациклят.

                  Comment


                    Sharana написа Виж мнение
                    В ситуация 4 на 3 е нормално първия (в случая ти) да замине. Обаче за изтрелите не съм съгласен. Ти си стрелям каубойската защото си нямал време да свиеш (но пък си имал време за 2 изтрела?). Винаги е по-добре да дадеш 1 изтрел, но прицелен и с демидж отколкото 2 каубойски без.
                    Да понърфиха седмицата, вече е труден за игра в сравнение с китаеца примерно, които с тази 400 пробивност трябва само да посочи нещо различно от най-дебелата броня, но това не прави седмицата слаба ако имаш търпение да прицелваш и знаеш къде.
                    До колкото разбирам аз нещата, ролята на седмицата е да бъде буфер, а не да налива изстрели, това би било вторична задача за този танк. Следователно той не трябва да спира и да дава време на противниците да се прицелят в слабите му зони. Естествено всичко е въпрос на ситуация, глупаво е да се генерализира.

                    Coruin написа Виж мнение
                    Твърде едностранчиво го разглеждаш Angelmr, не мога да разбера какво желаеш да кажеш. Че IS-7 е слаб 1 на 1, или е слаб 1 на 3? Я ми дай пример за танк който е силен 1 на 3? Ами ако ти си сам и те атакуват 3 IS-7, колко дмг ще вкараш преди да ти разнесат танка за вторични суровини? Вие ако ползвате самАотни IS-7 за пушечно месо, е, представи си че това е нещо крайно и характерно само за вас, но НЕ е практика практически в никой друг клан.IS-7 е силен 1 на 1, но още по-силен е в група. Ако не можеш да го осъзнаеш защо, няма и смисъл да се коментира.
                    Дискусията започна с нещо съвсем друго. Да възможно е определени добри играчи да изтискват максимума от този танк. Но като цяло танка е прекалено нърфнат, това искам да кажа. Базовите му показатели по отношение на огневата мощ са дори под посредствените (най-ниските ДПМ, бронебойност и точност). Мобилността, която беше най-силното оръжие на този танк също не е това което беше. И ако някой много добър играч може да компенсира тези слабости, то за средния играч не е така. Та ако питаш какво искам да кажа, то е че ако човек трябва да реши сега какво да гринди, то бих препоръчал Т110Е5 пред ИС7, или немски тежък танк, ако става на въпрос. Среден играч ще се справи много по-добре с американеца, от колкото с руския, или немския танк. С две думи това ми е тезата.
                    Last edited by Angelmr; 17-05-2013, 21:09.

                    Comment


                      Angelmr написа Виж мнение
                      Та ако питаш какво искам да кажа, то е че ако човек трябва да реши сега какво да гринди, то бих препоръчал Т110Е5 пред ИС7, или немски тежък танк, ако става на въпрос. Среден играч ще се справи много по-добре с американеца, от колкото с руския, или немския танк. С две думи това ми е тезата.
                      Току що на кланова с ИС-7 дадох 8 изстрела общо, всички в целта. От тях 5 баунса. Един на Т110Е5 челно от 2 метра отдолу в междуосието. Друг баунс на батчат в задника. И всеки път ми вика "пенетрейшън". Да им го напенетрейша във......

                      Comment


                        На мен немската линия или Е-100 трябва да ми е приоритет ,защото премиумният ми танк е Льове, съжалявам не знаех да купя Т34.
                        Last edited by staloun; 18-05-2013, 11:27.

                        Comment


                          Хмм на мен Jagdpanther ми се вижда хубав танк а и до колкото разузнах из клана един пич дето я играе от доста време ми каза че вади пари стабилно по 10-17к без премиум а и линията преди това е хубава сега съм с хетцера и много ме кефи за Щуг-а знам че е легенда само Jagdpanzer 4 ме притеснява казват,че е зле така ли е? Просто не знам как съм я игнорирал тая линия толкова време!
                          А и още нещо кога се очаква да се появи втората линия немски ТД-та?

                          Comment


                            falcon_bg написа Виж мнение
                            Хмм на мен Jagdpanther ми се вижда хубав танк а и до колкото разузнах из клана един пич дето я играе от доста време ми каза че вади пари стабилно по 10-17к без премиум а и линията преди това е хубава сега съм с хетцера и много ме кефи за Щуг-а знам че е легенда само Jagdpanzer 4 ме притеснява казват,че е зле така ли е? Просто не знам как съм я игнорирал тая линия толкова време!
                            А и още нещо кога се очаква да се появи втората линия немски ТД-та?
                            На база опита си с тази линия, потвърждавам написаното от теб
                            http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                            Comment


                              falcon_bg написа Виж мнение
                              Хмм на мен Jagdpanther ми се вижда хубав танк а и до колкото разузнах из клана един пич дето я играе от доста време ми каза че вади пари стабилно по 10-17к без премиум а и линията преди това е хубава сега съм с хетцера и много ме кефи за Щуг-а знам че е легенда само Jagdpanzer 4 ме притеснява казват,че е зле така ли е? Просто не знам как съм я игнорирал тая линия толкова време!
                              А и още нещо кога се очаква да се появи втората линия немски ТД-та?
                              JPanther и JPanther2 лично на мен доста ми допаднаха.Имах около 4000 игри с тях заедно.Доста пъргави, добри оръдия, доста сребро се вади с тях.Можеш да стреляш и да сменяш позиции, да запълваш дупки по фланговете.Даже да флангираш по-висок тиър ТД.JPanzerIV си е слабичък.Дори с последната пушка пак трябва да е от малкото тиър 6 в битката, за да може да се сравнява по доход с горните 2 танка.Парадокс е обаче, че най-много Top-gun от ТД-тата имам с него ... Също е бързичък, но не ми харесва.По-нагоре JTiger и JPanzerE100 са умопомрачителни за нанасяне на щети.Всичко с равен тиър ти е на 2 изстрела.Но са бавни, големи и ако те спотнат си 120% труп.За тях може да се изкажат колеги с повече битки от мен.Аз не можах да навъртя и 1000 с тях.

                              Comment


                                Забравихте Ферди, колеги! Ферди е КУЛТ!
                                http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                                Comment

                                Working...
                                X