Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Германски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    1-7 нямам идея
    8 - много добро танкче. Играе се с малкото оръдие, с мрежа и камуфлаж на 100% е направо невидим. Стреля от 100м и не святка. Оръдието е изклщчително точно.
    9 - нямам идея
    10 - ОП оръдие, но свети като фар. Показвам се от 450 метра зад някой камък и ме виждат. Трябва да се излиза само от засада с него...пак със снайперското оръдие разбира се

    Comment


      Страхотен е Nashorn! Ето четвъртата битка с него - Танков Ас. Скрийншотове поствам в "Хвалби"

      Победа!
      Битка: Комарин 3.11.2013 г. 19:11:22 ч.
      Танк: Nashorn
      Опит: 2*238
      кредита: 310*873
      Постижения в битка: Изкусен стрелец, Значка за майсторство: "Танков ас"
      http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

      Comment


        BacillusBulgaricus написа Виж мнение
        Страхотен е Nashorn! Ето четвъртата битка с него - Танков Ас. Скрийншотове поствам в "Хвалби"

        Победа!
        Битка: Комарин 3.11.2013 г. 19:11:22 ч.
        Танк: Nashorn
        Опит: 2*238
        кредита: 310*873
        Постижения в битка: Изкусен стрелец, Значка за майсторство: "Танков ас"
        Носорога е съществувал реално и наистина е бил много добър.
        П.П.За сега ще задържа с покупката понеже съм се разкрачил на няколко страни, в момента си правя Т 54; Леопард ПТ а и Комета + топово оръдие за ИСУ 152. ИСУ и Т 54 ще останат в хангара а всичко ще порасне в следващо ниво с прехвърляне на екипаж.

        Comment


          tconiotconev написа Виж мнение
          Носорога е съществувал реално и наистина е бил много добър.
          П.П.За сега ще задържа с покупката понеже съм се разкрачил на няколко страни, в момента си правя Т 54; Леопард ПТ а и Комета + топово оръдие за ИСУ 152. ИСУ и Т 54 ще останат в хангара а всичко ще порасне в следващо ниво с прехвърляне на екипаж.
          Много добро насочване, с едно малко уточнение. ИСУ-то и Т-54 имат уникални качества в класовете си и запазването им не се коментира. Леопард ПТА-то е бледо копие на Лео-1 -то, нормално просто се изгриндва и продава. Докато с Кометата нещата са малко деликатни. Във своята линия тя е последната "осичка" . Бърза, маневрена, скорострелна и баунсваща. Идеална за динамичен бой и с множество приложения. Незаменим фланкер, антискаут и декапваща машина. Следващите по линията се родеят повече с немското Лео-1 + малко броня. Страхотни снайпери, но само за втора линия и за позиционна игра. Излязат ли на открито са аут. Ако ти допада " собачий бой" - близкото,скоростно, динамично, надстрелване, с много наляти снаряди за единица време, си я задръж със все екипажа. Аз навремето я продадох и после дълго съжалявах. Липсва удоволствието да вляза на някоя от могъщите 9-ки, гаврейки се с тромавото и тъпчене на място. Кометата прилично се оправя и с бързите барабанлии, нещо трудно постижимо за множество други танкове. И също е строена реално, ако това има някакво значение.

          Comment


            bigbeer написа Виж мнение
            Много добро насочване, с едно малко уточнение. ИСУ-то и Т-54 имат уникални качества в класовете си и запазването им не се коментира. Леопард ПТА-то е бледо копие на Лео-1 -то, нормално просто се изгриндва и продава. Докато с Кометата нещата са малко деликатни. Във своята линия тя е последната "осичка" . Бърза, маневрена, скорострелна и баунсваща. Идеална за динамичен бой и с множество приложения. Незаменим фланкер, антискаут и декапваща машина. Следващите по линията се родеят повече с немското Лео-1 + малко броня. Страхотни снайпери, но само за втора линия и за позиционна игра. Излязат ли на открито са аут. Ако ти допада " собачий бой" - близкото,скоростно, динамично, надстрелване, с много наляти снаряди за единица време, си я задръж със все екипажа. Аз навремето я продадох и после дълго съжалявах. Липсва удоволствието да вляза на някоя от могъщите 9-ки, гаврейки се с тромавото и тъпчене на място. Кометата прилично се оправя и с бързите барабанлии, нещо трудно постижимо за множество други танкове. И също е строена реално, ако това има някакво значение.
            Pkамче кометата е строена реално, но нямам намерение да я задържам в хангара защото трябва да порасне в центурион 8 ми тиър , а той съответно в 9 - ти тиър, като ще оставя само Центуриона с хубавото 105 мм оръдие който е 9 ти тиър. ИСУ да колкото съм запознат исторически тези машини никога масово неса имали въпросното и дълго 152 мм оръдие , а са били с анаци 152 мм оръдие гаубица - ФУГАСНИЦАТА.... та точно поради историческо- колекционерска особенност имам вече СУ 152 във вариант с фугасницата и така си го житкам.

            Comment


              В играта, центурионите са ги порязали много от към динамика и маневреност. Просто кометката е последната връткава машинка в тая линия. Ако я движиш предимно, като снайпер то следващите много ще ти паснат. Но не очаквай от тях да се движат като Т-62 примерно. В близък маневрен бой издишат лошо.

              Comment


                Тъй като гледам, че с Пантерата съм доста ефективен, реших да дам няколко съвета за игра с този танк.
                1. Силната страна на този танк: 198/0.32. Моят опит показва, че това е достатъчно да се вкарва поражение на доста здрави танкове, дори тиър 8, понякога и 9. Затова винаги в началото на битката мисълта ми е "Къде ще отидат най-коравите им танкове и как да се позиционирам така, че да се стрелям с тях от по-голяма дистанция." Това работи много добре, спечелил съм много битки с около 2000dmg, но раздаден на големи танкове, а това е много по-полезно за отбора, от това, което повечето пантери си мислят, че трябва да правят - да ходят да стрелят по себеподобни и по-слаби.
                2. Ако първото по важност нещо е къде да отидеш и по кого да стреляш, то второто най-важно за този танк е как да накараш бронята ти да отрази някой друг изстрел.
                - Не разчитайте на бронята на куполата - няма такава. Всичко с над 150 бронебойност ще ви прониже и я ще ви счупи оръдието, я по-лошо. Това се отнася мисля за повечето немски танкове. Защитата срещу изстрели в куполата е мърдането напред-назад, защото тя не е голяма мишена.
                - Пантерата има 85мм малко наклонена броня отпред. Както и да застанете, ако сте неподвижен, всичко ще ви пробива от всяка посока. Единственият шанс да се отрази изстрел е точно преди врагът да стреля, да се завъртите МНОГО и заедно с това завъртане трябва да се движите назад, за да може ако врагът иска да пробие предната част на страничната ви броня, вашият танк да се премести така, че вражеският снаряд да попадне в не в страничната, а в челната броня, която вече е под сериозен ъгъл. Това се прави с няколко от немските танкове, като например , VK 30.02(M), Пантера 2, Е-50, Е-50М, Тигър 2, Е-75.
                3. Мобилност - Пантерата е танк, който катери бавно, но има много добра максимална скорост на движение. Ако имате избор, винаги препочитайте да сте на по-високо, за да можете бързо да се изтеглите или бързо да се придвижите към по-предна позиция, в случай, че битката върви добре. Като цяло не препоръчвам близък бой, както и блъскане, защото се елиминира най-голямото предимство на пантерата - точността и бронебойността. Те в близък бой нямат значение.
                Последната точка НЕ важи за Пантера 2 и Е-50, защото те имат висок DPM, повече броня и не толкова впечатляваща за тиър-а си бронебойност. Така че те са много повече в свои води, когато се бият отблизо, в сравнение с Пантера.

                Comment


                  Моят Nashorn вече е елитен, идващият след него Pz.Sfl. V (Sturer Emil) е разучен и вече е купен, но за него по-нататък. Продадох Nashorn, но не е изключено някой ден пак да си го взема. Искам сега да изкарам цялата тази линия ТД до край и после ще реша, кой танк да купя пак.
                  Накратко - Nashorn е чудесен танк, препоръчвам го на всеки. Минусът му е един - бронята. Всички знаете - тънка е. Да, така е - много тънка броня и като "светнеш" в боя те разкостват с два изстрела. Оръдието е прекрасно и ако имаш късмета и умението, в съчетание с подходяща карта, можеш да наковеш много врагове. Както каза един колега в чата преди една битка - На въпроса " Хубав танк ли е Nashorn?", той отговори: "Не знам хубав ли е, но всяка битка първият фраг е мой!" :
                  Това е съвсем накратко.
                  Почвам да трупам впечатления за Емиля
                  http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                  Comment


                    От това, което видя и усетих от теста Nashorn е най-доброто МПС за цялата линия.

                    Pz.Sfl. V е малко като Pz.Sfl. IVc - свръх оръдие на платформа с юбер много минуси и за капак - малко снаряди.

                    Rhm.-Borsig Waffentrаger, обаче е много качествена бира
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      1951 написа Виж мнение
                      ...
                      Pz.Sfl. V е малко като Pz.Sfl. IVc - свръх оръдие на платформа с юбер много минуси и за капак - малко снаряди...

                      И аз тъй попрочетох в руските форуми Особено голям вой има за немощния му двигател и малкият боезапас (15 снаряда ако не се лъжа). Снощи изкарах само 2 боя с него, още е стоков, ама заради потресающия ъгъл, под който се свежда оръдието надолу, иззад един баир, напълних с болка купола на един ИС.
                      Таз вечер живот и здраве ще се посветя на тази машина вече по-сериозно.
                      http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                      Comment


                        BacillusBulgaricus написа Виж мнение
                        И аз тъй попрочетох в руските форуми Особено голям вой има за немощния му двигател и малкият боезапас (15 снаряда ако не се лъжа). Снощи изкарах само 2 боя с него, още е стоков, ама заради потресающия ъгъл, под който се свежда оръдието надолу, иззад един баир, напълних с болка купола на един ИС.
                        Таз вечер живот и здраве ще се посветя на тази машина вече по-сериозно.
                        Признавам, че новите немски противотанкисти съм ги виждал само през прицела, но на руските сървъри воят наистина е голям, дори направо в бойния чат Оленчетата и Алексчетата въобще не могат да ги използват като хората, на моменти чак става смешно!

                        Comment


                          bruchpilot написа Виж мнение
                          Признавам, че новите немски противотанкисти съм ги виждал само през прицела, но на руските сървъри воят наистина е голям, дори направо в бойния чат Оленчетата и Алексчетата въобще не могат да ги използват като хората, на моменти чак става смешно!
                          Ами аз, както е видно от постовете ми, я подкарах тази линия и се справям мисля добре. С разрушители имам много сериозен опит и знам добрите огневи точки на повечето карти. Понеже цялата серия на практика няма броня, стоя изтеглен назад, крия се, екипажа е с научена почти 90% маскировка, танковете са боядисани с камуфлаж, мрежа се слага задължително. Та така - криене яко и като светне лампата на командира, вече си знам, че съм пътник
                          http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                          Comment


                            BacillusBulgaricus написа Виж мнение
                            ...и като светне лампата на командира, вече си знам, че съм пътник
                            Не съвсем пътник . Това не са чисти дестроери. Родеят се с артитата. Могат да налеят от космоса, но със много по-голяма скорост и точност от всяко арти. И естествено - релокират прилично. Светне ли лампичката, просто леко мръдваш напред и встрани. Прекрасни машинки за поддръжка са. Чак се изкушавам да отделя време и да си извадя една Вафличка.

                            Comment


                              Пък аз с Мардера ако се закампи ситуацията често отивам напред, с идеята че мога добре да светя, не е оптимално, но като другите нямат топки.

                              Comment


                                bigbeer написа Виж мнение
                                Не съвсем пътник . Това не са чисти дестроери. Родеят се с артитата. Могат да налеят от космоса, но със много по-голяма скорост и точност от всяко арти. И естествено - релокират прилично. Светне ли лампичката, просто леко мръдваш напред и встрани. Прекрасни машинки за поддръжка са. Чак се изкушавам да отделя време и да си извадя една Вафличка.
                                Да ти кажа, може би си прав. Опита ми е все с дестрота, дето все някаква броня имат, а някои от тях пък са си направо добре бронирани (не и срещу злато де) като Федя, Ягодовия тигър, пък и 704-ката добре рикушети челно. Та повреден съм де. Баница с тънки кори дет са вика не съм свикнал да ям
                                http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                                Comment

                                Working...
                                X