Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дипломация III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Е.....аз мислех, че Голъм участва в екипа на водещите и организаторите. Но ако ме е преварил...(нямаше ли иконка за свиване на рамене???)
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      Корупцияяяяяя! бтв кой е този мъж с тъжен поглед в подписа ти?
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        Крилов, да настоявам ли за бан заради последния ти въпрос?
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          Щом искаш - ама не мога да разбера що трябва да те банват задето аз не знам кой е този чичко .... ще ни липсваш
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            albireo написа
            Е.....аз мислех, че Голъм участва в екипа на водещите и организаторите. Но ако ме е преварил...(нямаше ли иконка за свиване на рамене???)
            Е тогава взимай Франция и ще сме другарчета.:rock:

            Comment


              Извинявай, Албирео, не знаех, че си я "заплюл". Отстъпвам ти я доброволно - забравих, че напоследък си настроен на много австро-унгарска вълна . Иначе ми се играеше и се чудех с коя сухопътна държава да съм, но нямам някакви предпочитания. спокойно мога да взема Франция, ако няма апетити към нея.
              Иначе не учавствам в разработването или воденето на играта - тя е дело изцяло на Воланд. Само ще организирам бюлетина, котео не изисква знаене на неща, неизвестни за останалите играчи. Впрочем, ако се съберат достатъчно желаещи може и да не участвам.

              Иначе на тук ще е бюлетина или хрониката на играта. Мястото, където ще се вписва официално известната информация, където ще са пропагандата и статиите от играчите.

              Comment


                Не бе Голъме, изпреварил си ме, взел си я. Като си я избирал сигурно си имал игрови причини и преценки. А на мен Австрия ми е прищявка. Ще си взема някоя друга.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  Не, нищо подобно, просто се чудех коя държава да взема и извадих тези, за които някой вече си бе дал заявка (пропуснал съм товята). Така че няма проблем, за мен е все тая коя държава точно.

                  Comment


                    Жалко за кончината на великия Уилям Пит - Ам Гъл. :vb_sad: Да живее Голум Франц-Йосиф ²² :rock: :rock: :rock:
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      или Клемансо
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        Дотук като гледам са заети 9 от 10те държави и само Русия е свободна.

                        1. Велики сили, развити в технологично и политическо отношение:
                        (десет държави)

                        Австрия - играч: Албирео
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 10 ПК, 5 КК, 1 щаб, 1 флот, 1 флотски щаб

                        Великобритания - играч: Гоги
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 3 ПК, 2 КК, 1 щаб, 3 флота, 1 флотски щаб

                        Германия - играч: Империал
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 10 ПК, 5 КК, 1 щаб, 1 флот, 1 флотски щаб

                        Испания - играч: Кайзер
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 7 ПК, 3 КК, 1 щаб, 2 флота, 1 флотски щаб

                        Италия - играч: княз Крылов
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 7 ПК, 3 КК, 1 щаб, 2 флота, 1 флотски щаб

                        Османска Империя - играч: Даниц
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 10 ПК, 5 КК, 1 щаб, 1 флот, 1 флотски щаб

                        Русия - играч: ...
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 10 ПК, 5 КК, 1 щаб, 1 флот, 1 флотски щаб

                        Франция - играч: Голъм
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 10 ПК, 5 КК, 1 щаб, 1 флот, 1 флотски щаб

                        Швеция - играч: Щурмфюрер
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 7 ПК, 3 КК, 1 щаб, 2 флота, 1 флотски щаб

                        Япония - играч: Одзава
                        територия: 12 провинции, доход: 160 лири
                        армия: 3 ПК, 2 КК, 1 щаб, 3 флота, 1 флотски щаб

                        2. Велики сили, недостатъчно развити в технологично и политическо отношение:
                        (три държави)

                        Индия - играч: ...
                        територия: 19 провинции, доход: 230 лири
                        армия: 15 ПК, 7 КК, 2 щаба, 1 флот, 1 флотски щаб

                        Китай - играч: ...
                        територия: 29 провинции, доход: 330 лири
                        армия: 22 ПК, 12 КК, 3 щаба, 1 флот, 1 флотски щаб

                        Персия - играч: ...
                        територия: 15 провинции, доход: 190 лири
                        армия: 16 ПК, 8 КК, 2 щаба, 0 флота, 0 флотски щаба
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          За малко да забравя да попитам:
                          Въпрос: дъжава (може управлявана от водецият може и от играч) бива скечена но поради ред причини на победителят е невъзможно да задържи контрол над цялата територия, е ли възможно въпросната държава да се разпадне на 2-3-4 по малки и независими една от друга?
                          Въпрос: Играч дава заем на неутрална държава, съответно получава лихва. в това време обаче вероломен комшия го изнася. Пита се може ли играчът да образува правителство в изгнание и да оперира с парите които получава като лихва+главница?
                          Молба: нека все пак има съюзническ апобеда, поне в рамките на първоначалните "пълни съюзи" (и евентуално преминаване на другите към този статут в хода на играта), това би придало тежест на "дипломацията" (като понятие и заглавие), иначе ще се получи малко в стил "кой кого прекара и от кого е бебето"

                          Comment


                            Въпрос: възможно ли е прикачане на бойни единици към щаб на съюзническа дъражва. Ако да, в какъв размер (приблизителен) ще бъдат санкциите, които тзи бойна единица ще се понесе заради това, че не е пряко под свое командване?
                            /простете ако вече е описано в правилата/
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              Според мен е наистина добре да се даде възможност за съюзническа победа, като може да се сложи ограничение в съюза да не участват повече от 2-3 държави, а победата да се обяви когато една от съюзните постигне нужното количество точки или когато трите постигнат определено сборно количество.
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                Въпрос: дъжава (може управлявана от водецият може и от играч) бива скечена но поради ред причини на победителят е невъзможно да задържи контрол над цялата територия, е ли възможно въпросната държава да се разпадне на 2-3-4 по малки и независими една от друга?Зависи от ситуацията.

                                Въпрос: Играч дава заем на неутрална държава, съответно получава лихва. в това време обаче вероломен комшия го изнася. Пита се може ли играчът да образува правителство в изгнание и да оперира с парите които получава като лихва+главница?Защо не.

                                Молба: нека все пак има съюзническ апобеда, поне в рамките на първоначалните "пълни съюзи" (и евентуално преминаване на другите към този статут в хода на играта), това би придало тежест на "дипломацията" (като понятие и заглавие), иначе ще се получи малко в стил "кой кого прекара и от кого е бебето"Няма проблем, щом непременно се иска това ... все пак победата е нещо, за което играчите ще имат в голяма степен думата

                                Въпрос: възможно ли е прикачане на бойни единици към щаб на съюзническа дъражва. Ако да, в какъв размер (приблизителен) ще бъдат санкциите, които тзи бойна единица ще се понесе заради това, че не е пряко под свое командване?Не смятам засега да го разрешавам. Тоест, частите на всяка държава трябва да са си водени от собствен щаб. Нека засега да остане така, ще видим как ще е по-нататък с натовареността и тогава може да се разреши.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X