Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дипломация III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Imperial написа
    С теб ли съм в съюз?...

    :sm113:
    Само да не таглим заради Княза. Аз иначе потвърждавам желанието да спазвам ангажимента към начално конструираните съюзи. Обаче Княза....си има княжески интереси...и кроежи.
    Княже ти съюзите колко време считаш, че са валидни?
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #77
      Въпрос: при попълване на единица, те достига първоначалната си опитност или се смята по формулата за нови единици в армията?
      Не, смята си се като стара, вече съществуваща единица.

      Въпрос: Има ли ограничение колко корпуса могат да се прикачат към един щаб и съответно има ли негативни бонуси за прекомерен брой корпуси на щаб?
      Негативи ще има при твърде много корпуси (но малки негативи), по-съществени ще са при разхвърляне по голяма площ.

      Въпрос: играч губи столицата си, появява ли се нова, след колко време, имали това влияние върху моралът на войските (от двете страни).
      Влияние върху морала (голямо), а инак, ако играчът още не мисли да е победен - избира си друга столица.

      Въпрос: човешки играч по стечение на обстоятелствата (къде прибудително къде доброволно) става васал, това значи ли че ако неговият соверен победи васалът също се брои победител?
      Сложен казус. В общи линии - да, така ще се брои

      Въпрос: рабрахме че ще е видно за всички къде са дислоцирани противниковите войски, но ще бъде ли видно с какво точно се занимават, а ще бъде ли видно и къде се намират техните щабове и изобщо организационната структура.
      Не, но няма смисъл да отговарям, Голъм е отговорил съвсем точно.

      Въпрос: при погазване на съюзнически задължение (от съюзите които са по дефаут в началото) ще има ли някаква пенализация, примерно в моралът на войските?
      Някаква морална щета ще има, да, най-вече ако е внезапно. Ако развалянето на съюза е постепенно - няма да има.

      Да, няма САЩ, но бих могъл да го вмъкна на мястото на Турция евентуално ... макар според мен да няма голям смисъл
      Следващата игра така или инак ще е на друга карта, с нови държави (за това ще се погрижим с Голъм).
      Last edited by messire Woland; 18-01-2007, 17:05. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #78
        Един въпрос от мен във връзка с появата на нова столица. Ако играч загуби провинцията със столицата си и си избере нова такав, то новата автоматичон ще започне да му носи по 50 лири на ход или ще пордължи да дава по десет?

        Comment


          #79
          Е, новата столица ще носи 10 лири в течение на войната, но след нея, ако е още цял, тя ще започне да носи 50 лири, а старата - 10 лири. Аз поне така го мисля да е.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #80
            Odzava написа
            Само да не таглим заради Княза. Аз иначе потвърждавам желанието да спазвам ангажимента към начално конструираните съюзи. Обаче Княза....си има княжески интереси...и кроежи.
            Княже ти съюзите колко време считаш, че са валидни?

            Точно колкото не нарушават и не вредят на националните интереси, или ако нарушават и вредят поне да са съответно балансирани с ползи. Не съм безчестен човек, но държавата е над категориите за лична почтенност - понякога се НАЛАГА човек да прави компромиси със себе си в името на благото на народа си.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #81
              :mhehe: :sm113: :lol:

              Извинете за спама.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #82
                Империял, ако имаш доказателства за противното - предостави ги ;Р

                Май в игрите провеждани на този форум, нито един път не съм предавал съюзник

                Виж веднъж бях предаден от такъв - сещам се за едно нахлуване от страна на някакви араби в дружеската им страна -Съединени Африкански Щати
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #83
                  Моля, само някой да не посегне на Испания Вече си я заплюх... така де, като рожденник имам право на прищевки

                  Comment


                    #84
                    Капуданът е на линия

                    Comment


                      #85
                      испански съюзнико, лека кореспонденцийка с тесноокия съсед как ще ви дойде?
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #86
                        Бога ми, не бях забелязал, че жълтото петънце на югоизток е Япония Odzava, ама това ти ли си бил там... ще да е от възрастта ми, каква разсеяност :o

                        Comment


                          #87
                          Kaiser написа
                          Бога ми, не бях забелязал, че жълтото петънце на югоизток е Япония Odzava, ама това ти ли си бил там... ще да е от възрастта ми, каква разсеяност :o
                          :evil:
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #88
                            Здравейте и от мен... и тъй като нямам "публикации" в този форум (въпреки че от известно време доста се ровя из него и намирам полезна и интересна инфорамация в него), а също така обичам походовите политико-не знам как да ги нарека игри реших да ви отправя едно предложение. След като изчетох всички мнения до този момент и изключително много се зарибих по идеята на тази игра, разбрах..... че не мога да се меря

                            с повечето от натрупалите от вас опит в играта предвид предишните и "версии".
                            Last edited by Lnclt; 19-01-2007, 00:09. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              #89
                              Lnclt, интересно мнение, ще се опитам да достигна до глъбините му :o

                              Сега по работа. Ама Odzava, стари друже, извинявай, не бях коректен. Трябваше вместо "жълтото петънце на югоизток" да кажа "голямото жълто петно осеяно с весели червени флагчета на югоизток". Ще да съм засегнал чувството за размер Спокойно съседе, добре и задружно ще си поживем и в тази игра, здраве да има :drink:

                              Comment


                                #90
                                но пък си мисля, че мога да използвам натрупания опит от предишни "изпълнения" за да ви предложа следното:
                                Мисля си, че интересното преживяване ще е главно за участниците, но и... за много други, четящи в последствие за тях идеята ми е следната ако има начин да получавам от всички участници информация за преговори и други връзки с тяхните партньори или противници в играта (разбира се ако имате съображения за сигурност може и след играта стига да пазите източници без противоречия) бих могъл да се опитам да напиша нещо по темата. Казвам нещо защото не знам какво ще се получи... но го виждам като ... как да се изразя хронология на събитията описани и доказани от съответните "документи" и да се получи нещоие като разказ за "История на Дипломация III". Може би ще се получи и доста обемисто но си мисля че когато завърши , ще е приятно четиво за всички вас участници, а и за всички останали, на които ще им бъде интересно, и не на последно място може би ако се получи интересно една не лоша реклама за следващи "издания" на играта
                                Ще очаквам вашите мнения и ако моята идея ви допадне ще ми бъде изключително интересно изживяване
                                та така в заключение ако мислите че един "хронологист" на вашата история ще ви бъде полезен и интересен, а и мястото е свободно... ви предлагам усилията, уменията и част от свободното си време

                                Каизер, просто клавиатурата ми е супер и успях да пратя съобщението си ... малко на части за което се извинявам... но сега вече може да достигнеш глъбините му
                                Last edited by Lnclt; 19-01-2007, 00:22. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X