Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дипломация III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Аха, май си намерихме журналист
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #92
      Възможно ли е да се задават условни заповеди от типа "ако х, то у"
      Примерно, "ако хх пехота разбие врага, кавалерията да мине в настъпление, иначе да си седи".

      Всъщност въобще не ми стана ясно какво се случва при сражение. "Победените" отстъпват ли или директно изчезват?... щети ли се нанасят?
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #93
        Въпрос: Възможно ли е да се задават условни заповеди от типа "ако х, то у". Примерно, "ако хх пехота разбие врага, кавалерията да мине в настъпление, иначе да си седи".Да, може.

        Въпрос: Всъщност въобще не ми стана ясно какво се случва при сражение. "Победените" отстъпват ли или директно изчезват?... щети ли се нанасят?
        Победените отстъпват, а загубите се вадят от показателя "сила" на единиците.

        Пощенски кутии на играта:
        forum_game@abv.bg
        info@history-simulations.net
        Нека всеки от играчите да прати по едно писмо на някой от тези два адреса за потвърждаване на участието му и регистрация на неговата "игрова" поща.
        Last edited by messire Woland; 19-01-2007, 09:00. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #94
          Аз вече пратих, много лесно ще ме познаеш

          Comment


            #95
            Идеята Ви, Lnclt, мисля никак не е лоша. Още повече, че с Воланд сме замислили за всяка игра да пишем подобен "летопис" (когато има време), а и по възможност по някое анализче, както и да дадем възможност на всеки от участниците да пише "Мемоари" (ако желае), в които да изложи собствената си версия на случилото се. Всичко това ще бъде публикувано в съответна секция за статии на сайта ни (естествено, стига ВИе и останалите, които решат да пишат като автори да нямат нищо против (автороството, разбира се, ще бъде посочено).

            Comment


              #96
              Пък ние смятаме да издаваме бюлетин, но ако ще има официално печатно издание просто ще пращам писанията там.
              Все пак сигурноще е важно за света да знае че флота на канала е получил попълнение, примерно

              Comment


                #97
                Да, ще има официално печатно издание, аз ще го оформям. В него ще геладм да публикувам цялата официално известна информация. Също така ще приемам всякакви статии от играчите за публикуване. Идеята е да има по един брой за всеки ход, но да видя дали ще ми стига времето. Изпращайте ми материалите на този адрес: am__gul@abv.bg.

                Comment


                  #98
                  А ще може ли ипропагандни материали? Ако ми остава време ааз може даже да си рисувам плакъти
                  Въпрос: в правилаат фигурира вметка за заеми, включая за управляваните от водещият играчи, от какъв порядъл ще е лихвата?

                  Comment


                    #99
                    Gaden Gogi написа
                    А ще може ли ипропагандни материали? Ако ми остава време ааз може даже да си рисувам плакъти
                    Въпрос: в правилаат фигурира вметка за заеми, включая за управляваните от водещият играчи, от какъв порядъл ще е лихвата?
                    За всеки заем ще има дадена стойност, която ще е максимална. Наддаванията за тези заеми ще са тайни.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      За пропаганди материали - не знам. Идеята сама по себе си е много добра, лошото е, че като знам каква атмосфера а ла детска площадка се възцарява, подобни неща само ще увеличават напрежението, а и ще отвличат играчите в друга посока (ролева), която не е съществена в тази игра. Затова трябва да се обмисли и да се реши.

                      Comment


                        Каква детска площадка... :sm213: :kid: Не мисля, че пропагандата ще напрегне играта, те преговорите сами по себе си явно няма да бъдат плавни, пък и винаги ще си има пропаганда (дори и ъндърграунд). Поне едно местенце за августейшо самовеличие да си имаме...

                        Comment


                          http://gamezone.rpg.bg/viewtopic.php?t=1178 - тук е списъка на участниците, в отделна тема, за да е винаги пред очите на играчите и да не потъва надолу в дискусиите.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            gollum написа
                            За пропаганди материали - не знам. Идеята сама по себе си е много добра, лошото е, че като знам каква атмосфера а ла детска площадка се възцарява, подобни неща само ще увеличават напрежението, а и ще отвличат играчите в друга посока (ролева), която не е съществена в тази игра. Затова трябва да се обмисли и да се реши.
                            Да но ще е забавно пък и то като гледам няма да влиае на механиката на играта, т.е ще е само за забавление.На когото му е кеф, пък ще е забавно и за страничните наблюдатели, от сега съм си замислил няколко от известните пропагандни плакати които ще префасонирам.

                            Ех, ако може и една схем ана дипломатичните отношение, подобна на тази в цивилизация, така за нагледност....(не че не мога и аз да я направя де).
                            И да се обновява всеки ход
                            Last edited by Gaden Gogi; 19-01-2007, 11:00. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              Яа... в списъка с държавите пише Австрия - Голъм

                              а си я беше заплюл Албирео?
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                заплюл не заплюл - който свари - превари
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X