Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дипломация III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Пробвах вече, не иска по този начин.

    Comment


      според мен проблемът е в настройките ви за кукитата - сайтът не ви запомня логина и при презареждане ви дава отново нелогнати. аз така например не можеш да влизам тук от работата - след това го нагласих и сега вс8ичко е ток и жица. В краен случай пробвайте с друг браузър.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        неее сайта изобщо не иска да ме регистрира

        M-da-da. форумът на играт е яко бъгав, и от този телевизор не иска а при опит за регване в основният форум упорито твърди че не въвеждам верният код, което естественно не е вярно.
        Last edited by Gaden Gogi; 26-01-2007, 20:58. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

        Comment


          да не би да различава малки от заглавни букви?

          мда, сега създадох пробен акаунт - вписвай буквите в года като главни. иначе не приема кода.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            10Q получаваш 5 хода мир бонус

            Comment


              с твоята оправност докато си намериш флотата и докато някой не ти посочи къде точно си я паркирал ще имам поне 20 хода разходка из англия
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                за това ще си направя голяма флота, та да си я намирам лесно.
                Но да считам ли че стези думи отхвърляш моето пре щедро предложение, пфу с толкова мък ами се отпусна

                Comment


                  Дойде време и аз да прочета правилата внимателно и какво да видя?
                  облещих се:
                  Разположението на армиите се задава по следния начин: първо се указва разположението на щаба и след това - всичките провинции, които армията заема. Накрая се указва специално разположението на кавалерията (в кои провинции е). Пехотата се разпределя равномерно в заеманите провинции, кавалерията също се разпределя равномерно в указаните за нея провинции. Играчът трябва да даде името на армията, броя корпуси, които съдържа и провинциите, които заема. При което кавалерията и пехотата трябва да са дадени отделно.
                  :aaa:

                  Воланде, на практика основна оперативна единица ти се явява армията
                  (щаба). Корпусите всъщност са административни едници. :tdown
                  За какво въобще си си играл да ги въвеждаш...

                  Това "равномерно" е ........абе не е хуманно просто, не е християнско.
                  Като са ми дадени корпуси аз искам да боравя с тях. А именно еди колко си корпуса (точно определен от мен брой) еди къде си. На друго място - отново точно определен брой.
                  Това е ....важно.

                  Въпрос:
                  Изваждането на корпус от състава на армия отразява ли се на качествата му? И ако да на кои?
                  Доколкото разбирам от правилата корпус, неприкачен към щаб може да се използва на собствена територия за отбрана (гарнизон). А за придвижване? Мога ли да си размотавам гарнизонните части насам натам?
                  И тъй като тренировките важат за цялата армия - гарнизоните също получават своя дял, въпреки, че не са прикачени към щаб нали?

                  В контекста на недомислиците с "равномерното съсредоточаване", защо тия трите държави на тарамбуките (ще ме прощават играчите им, ама да не са си избирали таквиз държави) получават такова важно оперативно предимство, имайки по 2 щаба?
                  Нещо хич не ги виждам като по-изостанали в това отношение. Даже напротив - всички ние сме изостаналите в сравнение с тях, в ..да речем организационно-доктринално отношение.

                  Ако трябва да си пазят територията можеше да си я пазят и само с гарнизонни части, нали?

                  Въобще крайно неприятно съм изненадан да разбера, че започвам играта с батальонен вместо с армейски/генерален/ щаб.... :evil:
                  Last edited by albireo; 27-01-2007, 04:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    albireo написа
                    Дойде време и аз да прочета правилата внимателно и какво да видя?
                    облещих се:
                    :aaa:

                    Воланде, на практика основна оперативна единица ти се явява армията
                    (щаба). Корпусите всъщност са административни едници. :tdown
                    За какво въобще си си играл да ги въвеждаш...
                    В играта има 597 единици общо и ако си мислиш, че мога всяка една да водя поотделно ... не е възможно. Затова са и тези обединения. Ние сме спорили вече един път с теб по тая част и не ми се повтарят същите неща.

                    albireo написа
                    Това "равномерно" е ........абе не е хуманно просто, не е християнско.
                    Като са ми дадени корпуси аз искам да боравя с тях. А именно еди колко си корпуса (точно определен от мен брой) еди къде си. На друго място - отново точно определен брой.
                    Това е ....важно.
                    Знам, че е важно. Но ти имаш да се грижиш само за своите единици, а аз за тези на всички играчи. С всеки корпус по отделно не можеш да боравиш, а аз - да водя всяка от тези 597 единици поотделно. Затова и съм въвел щабовете. Въобще, аз наистина съм сложил тук повече държави, но то е за да се видят границите на системата. Следващата ще е само със седем играчи, като класическата дипломация, там нещата ще са по-сложни, но това зависи и от резултатите от текущата игра.

                    albireo написа
                    Въпрос:
                    Изваждането на корпус от състава на армия отразява ли се на качествата му? И ако да на кои?
                    Доколкото разбирам от правилата корпус, неприкачен към щаб може да се използва на собствена територия за отбрана (гарнизон). А за придвижване? Мога ли да си размотавам гарнизонните части насам натам?
                    И тъй като тренировките важат за цялата армия - гарнизоните също получават своя дял, въпреки, че не са прикачени към щаб нали?
                    Пише в правилата. Да, получават тренировка. В рамките на територията на метрополията - да, можеш да ги местиш. И нямат бонуси, също да.


                    albireo написа
                    В контекста на недомислиците с "равномерното съсредоточаване", защо тия трите държави на тарамбуките (ще ме прощават играчите им, ама да не са си избирали таквиз държави) получават такова важно оперативно предимство, имайки по 2 щаба?
                    Нещо хич не ги виждам като по-изостанали в това отношение. Даже напротив - всички ние сме изостаналите в сравнение с тях, в ..да речем организационно-доктринално отношение.
                    Айде да не повтаряме нещата от миналия път. Ако не ти се занимава и това е някаква елегантна форма на измъкване, като миналия път - просто не ми губи времето. Ако не е - сам си помисли - голямата територия има нужда от значително повече части за пазене, а и бонусите идват от щабовете. Толкова.


                    albireo написа
                    Въобще крайно неприятно съм изненадан да разбера, че започвам играта с батальонен вместо с армейски/генерален/ щаб.... :evil:
                    А кой те кара да останеш само с един щаб? Не мисля, че има проблем да си създадеш още. От теб си зависи.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Да напомня, че в правилата пише какви са минусите за трите неразвити игрови държави. А те са, че армиите им са много по-зле подготвени, т.е. дори и те да влагат средства по третото ниво на подготовка, пак няма да могат да наваксат изоставането, стига разбира се и останалите държави да влагат средства за тернировка. Да не говорим, че това ще им струва по-скъпо, защото имат повече единици.
                      Вторият недостатък, обаче, не може да се преодолее с тренировка, т.е. той щее постоянен. Тъй като са по-зле организирани и развити в политическо отношение, войниците им са слабо мотивирани и съответно бойният им дух ще е много по-нисък от този на останалите армии. Мисля че това е достатъчно като разлика.
                      И да добавя нещо по повод на съсредоточаването - Албирео, не мисли корпусите в исторически контекст и всичко си идва на мястото. При това можеш да постигнеш много висока концентрация на сили, стига да мислиш в мащаб провинции и да планираш правилно . Аз поне виждам как това може да стане, а мисля че далеч не съм само аз.

                      ПП Въобще дайте да я играем тази игра, а не да търсим косури на системата, колкото повече игри се играят, толкова повече опит ще се трупа и по-добри ще стават игровите системи. Всеки, който реши, че може да се спарви по-добре е напълно свободен да се опита и да създаде собстевна игра. Аз само се радвам на това.

                      И впрочем да напомня, че исторически коректно е в мащаб държава именно армията да е основната единица , с която оперира ГЩ.
                      Last edited by gollum; 27-01-2007, 10:44. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        Нещо май съм неразбран. Така или иначе ти изчисляваш. Ако примерно получиш заповед за армия в състав 9 ПК, която се разполага в провинции
                        V, X, Y, Z ти така или иначе изчислисляваш (или в даден момент ще се наложи да се изчисли), че в следствие на равномерното разпределение, имаме по 2 и 1/4 ПК в провинция. Какво пречи ако играча ти посочи вместо това "1 в провинция V, 1 в провинция X, 6 в провинция Y и 1 в провинция Z" като разположение?

                        messire Woland написа
                        А кой те кара да останеш само с един щаб? Не мисля, че има проблем да си създадеш още. От теб си зависи.
                        Е то това отдавна стана ясно...снощи се роди идеята всяка провинция със свой щаб. Има хляб в нея да знаете...
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          Проблемът, Албирео, е че всеки играч ще дава такива заповеди, а в много случаи хората хич не ги дават ясно. И вместо да работиш с няколко армии, водещия ще трябва да обработва различно разположени пте-шест пъти повече обекти. Което сериозно усложнява цялата работа.

                          Comment


                            Който не дава ясни заповеди, бой с пръчка по петите. Водещия отсвирва заповедта му за армията и готово. Приема се, че генералите се впианчват със шампанско в главната квартира, фелдфебелите играят комар, а войската се е пръснала по бардаците. За 1-2 хода, ще му дойде акъла. Би могло да се натърти и напомни на игарчите, да дават математически точни и ясни заповеди. Пак с примери и т.н. (както е направено и сега). Въобще със същите усилия от страна на водещия може да се избегне тази недомислица (защото според мен ефекта от равномерното разпределение не е бил обмислен предварително). Но както казах, водещия си знае, той прави играта и толкоз.
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              Абе да му се не види, толкова ли не можеш да мислиш, Албирео? Случайно да си чувал термина "база данни"? А я си представи сега всички тия единици, всяка с една допълнителна съставляваща "позиция"? Всеки корпус поотделно, къде и как се намира. Като не ти е ясно, питай. Като не ти се участва - недей. Предишния път ми мрънка сума ти време, направих промени както ги искаше, а накрая се разбра, че всъщност не ти се участва. Айде тоя път да не извървяваме същия път. Австрия остава неутрална до края на играта и толкова.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Да съм казал, че няма да участвам? Аз и ход си имам подготвен и всичко.
                                Явно си премислил ефекта от равномерното разпределение, така че си оттеглям думите - не е недомислица.
                                Но пък съм разочарован....ти сега какво, като си тръгнал да правиш игра, да не би да си очаквал само шампанско и рози?
                                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                                Comment

                                Working...
                                X