Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ще е трудно да те убедя ако ти си предубеден. Ама това не значи че няма да пробвам.
    За историята на страната: трябва ли да я пиша лично или мога просто да посоча реална страна. Е аз си мисля че имам достатъчно развито въображени и може пък да ви хареса моят преразказ.
    За Неоникс: къде видя тук пенсионери? А другат тема (където водещият сам се завира ) става въпрос принципно за социална система

    Comment


      НКВД

      Е, не мога преди играта да се откажа от собствените си знания и убеждения все пак, няма как да не съм предубеден (впрочем, ако нямах съответинте умения (които включват въпросното "предубеждение") нямаше как да водя и самата игра).

      За историята на страната - да, всеки да я напише сам, като да подчертая - не става въпрос да посочвате какво се е случило с държавата ви в дълбока древност - искам единстевно кратко изполжение на събитията от последните 5-20 години (пределно лаконично и концептуално), както и описание на типа управление (засега пределно общо, тия дни ще ви разпратя и въпросниците, където нещата ще са значително по-детайлни). Тези истории ми трябват за да изградя общата картина, като имайте предвид, че те няма да са окончателни (в смисъл, че ще ги променям за да ги напасна).
      Засега трябва да имате предвид, че преди около 20 години (в периода 1913-1916 г.) е имало Голяма война, която по същество е сложила край на империалистическия период. Повечето малки държави водят началото си от тази война и са сравнително "млади".
      Самата война е протекла по различно, отколкото ПСВ в ТР - вместо да има ясно изразени победители се е получила патова ситуация, резултат от която е било пълното изтощение на всяка от участничките. Съответно, те успяват да постигнат мирно споразумение, което оставя у всяка от тях усещането за неудовлетвореност от ситуацията (но в съчетание с големите жертви, които пък водят до силни пацифистични движения във всяка от големите държави).
      Войната е последвана от много сериозна икономическа криза (заради изтощаването и почти пълното задушаване на икономиките в рамките на тоталната "военна нога"). През този период избухват масово революции - в бившите колонии те водят до национално освобождение, докато в метрополиите - до безредици и сътресения на политическата система (съответно, който реши да бъде в диктатура/тоталитарна/идеалитистчна държава, при него революцията ще е успешна, който не - при него ще се е провалила).
      Толкова засега (скоро, когато получа вашите варианти, ще е готова пълната история).

      Неоникс - няма страшно, защото и без друго в работата си нямам чак толкова време (и най-вече свободно внимание), че да се занимавам с играта. Та затова и ръчкам из форума, защото това изисква относително по-ниска степен на съсредоточаване .

      Comment


        Е, ти си знаеш!

        А иначе аз чакам с нетърпение икономическия модел.
        Dulce et decorum est pro patria mori

        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

        Comment


          gollum написа
          даже ме зарадваха с новината, че са ми спасили информацията от стария. Така че очаквайте тия дни голям ъпдейт на страницата на играта .
          :tup:
          А задължително ли е сега да пращаме историите, няма ли да е по-добре да изчакаме въпросниците ?
          По моя преценка съм обективен.

          Comment


            Ами предпочитам да ги изпращате сега - тъй или инак, в историята трябва само най-общо да посочите формата на управление (може и като аналог с някоя от ТР). А така ще мога паралелно да си завърша общата история и да я кача и нея на страницата. Още повече, че ще ми трябва време за обработка на историите. Така че ще очаквам писмата ви на съответния адрес (и пак напомням, че става въпрос за съвсем кратка и обща исотрия на последните максимум 20 години (т.е., след въпросната война) - може да я придружите с картко описание на социума и манталитета на населението, но не е задължително (някои вече го направиха)).

            Comment


              Това обръшение се отнася е само до Гаден Гоги, но и до всички които имат нужда от съответна консултация.

              Ако някой има затруднения с изграждането на държавния си строй или се съмнява в неговата ефективност, положителни и отрицателни страни , може да се обръща към мен свободно както на мейла и ЛС, така и в irc и icq. Ще се опитам да помогна доколкото ми позволяват завършените с отличие курсовете Макроикономика и Теория на държавното Управление. Be my guests 8)
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                Е, обаче може и да е проблем това, че аз не съм карал курсове по Теория на държавното управление и Макроикономика . Та не знам доколко адекватни ще са познанията ти, Крилов, на игровата реалност.

                Comment


                  Е ние също си имаме тапии и ще се спраавим сами.
                  Утре ще предам историята +описание на държавната система и институциите.

                  Comment


                    Е не съм обещавал строй с който се печели играта. А просто що годе адекватност и евентуални плюсове и минуси
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      Ми то такъв строй няма. Проста истина е че "Игри" където и да било се печелят от "играчите", не от т.нар. действителност и организация на взаимоотношенията. последните две са толкова променливи, че изобщо може да не се вземат в предвид.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        Как да няма, строй в две редици, много е удобен.
                        А сега по същество: войсковите формирования щр тупат ли опит. И ако провеждам учения те до колко ще се отразяват на него.

                        Comment


                          То комуникацията в подобен строй е само " падни-стани"
                          Как ще можем да предвиждаме потреблението на населението на различни "екзотични" неща-подправки да речем?
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            * Въпрос
                            А сега по същество: войсковите формирования ще тупат ли опит? И ако провеждам учения те до колко ще се отразяват на него?


                            - Да, войсковите формирования (това важи за представителите на всички родове въоръжени сили) ще трупат опит и ще могат да се тренират. Опитът ще се обобщава на ниво съединение при сухопътните войски и авиацията (авиокрило за авионосната авиация), а за флота - на ниво кораб. Влиянието на подготовката ще е решаващо (под подготовка имам предвид тернирането в мирно време), а на бойния опит - достатъчно голямо. В известен смисъл, концепцията за боен опит допълва и разширява подготовката, без да излиза от нейните гарници. Подготовката задава доктрината, а тя определя развитето и възможностите на единицата.
                            Разбира се, въоръжението и екипировката също ще имат своето значение и място като рамкиране на ефективността на единиците.



                            * Въпрос
                            Как ще можем да предвиждаме потреблението на населението на различни "екзотични" неща-подправки да речем?


                            - Е, подобни "екзотики" няма да има - все пак съм се спрял на определено ниво на абстракция. Населението ще потребява един основен тип стока - храна и в зависимост от ситуацията още няколко старнични - стоки за масово потребление, луксозни стоки и информация. Косвено то ще потребява социална инфраструктура и енергия. Нуждите на населението ще зависят от конкретната ситуация и те възможността на социума да подсигури тези нужди ще определя качесвото на живот, което е основен показател при определяне на поведението на социума. Възможността на населението да се подсигури с необходимото ще зависи от наличието на финансови средства, цените и наличните стоки на вътрешния пазар (всяка от тези характеристики ще е динамична).

                            Comment


                              На мен това за стоките многоми харесва но няма ли да имат нужда и от транспорт? Е това коствено може да се сложи и в комуникациите.

                              Comment


                                А, не съм го споменал, просто защото по-рано стана въпрос за това - мисля че Крилов засегна тази тема. Всяка порвинция има транспортна мрежа, която ще има определено участие както в социалния живот, така и в икономическия (естествено, на война също няма да се мине без нея).

                                Comment

                                Working...
                                X