Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ---

    Pyk znam li, ти с твоите съюзи на малките държави, може да си си харесал моето государство....А може и аз да съм си харесал твоето.

    Comment


      ма много харесване стана тука ... то междунаодната политика да не е клуб за запознанства?

      а как стои въпросът с религиите? не, че моята държава я интересува - религията е опиум за народа все пак, но за останалите страни не знам.

      ще има ли накакъв духовен център и световен религиозен водач, както е папата?

      и на коя религия (макар да предполагам, че ще е на най-многобройната)?

      Comment


        Мда, не е лошо това за религията да се определи. Аз предлагам традиционно Папата да е в Рим. А може да разчита и на втора резиденция в Авиньон, в католическа Франция.
        Като гледам държавите, май най-многобройни ще да са християните.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          това пък от къде ти хрумна?
          какво пречи на италианеца да си избере хиндуизма?

          Comment


            Белгия определено ще бъде протестантска.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              Как очаквате да тръгне напред държавата при положение че...

              Съгласни сме за Негово светейшество да е в Рим и Авиньон, той е поляк, все пак, и няма да живее в грозни градове, ха ма ха

              Comment


                * Въпрос 47
                Ще ли има тежка и особенно тежка артилерия? Нямам предвид Швабските тъпоумия а съвсем "нормални" оръдия, 203-406 мм използвани за брегова отбрана. Все пак някой от нас може да ги е страх от чужди линкори подкрепящи десант...или смятат самите те да свалят десант.


                - Да, ще има корпусна и артилерия РГК в рамките на сухопътните войски. Също така, ще има концепция за крепости и укрепени райони, а в нейните рамки и на такива за брегова отбрана. Това вярвам ще е достатъчно за да успокои страховете ти, Гоги .


                * Въпрос 48
                А как стои въпросът с религиите? Ще има ли накакъв духовен център и световен религиозен водач, както е папата? И на коя религия (макар да предполагам, че ще е на най-многобройната)?


                - О, (бих добавил и няколко удивителни) разбира се че ще има религии - накъде без тях. Ще има до четири-пет големи и две-три по-малки религии, като поне две от големите ще имат духовен център. Но значението им ще е в рамките на концепцията за идеологиите и социалнокултурно в по-общ контекст.

                Comment


                  Ако устройството на държавата съдържа разни спорни моменти предполагам ще е добре те да бъдат надълго и широко аргументирани.

                  Comment


                    Какво разбираш под "спорни моменти" и съответно - под "аргументиране"? Добре ще е да се изясниш с някой пример.
                    Защото общо взето именно на стремежа към изчистването на подобни ситуации е посветена формализацията и абстарктизацията на политическата, социалната и икономическата системи.

                    Comment



                      Ето пример

                      Comment


                        Извинявай, но пример за какво е споменатата дискусия? Ако можеш недей да бъдеш чак толкова лаконичен, поне ако искаш наистина да обсъждаме нещо.

                        Comment


                          Ами аз съм си намислил някакво устройство исмятам че мога да аргументирам защо моята държава би имала най-висока икономическа и социална ефективност.
                          Ти обаче си (както сам каза) привърженик на социалната държава (а моята може да е много по-социална от другите) и това е в силен разрез с твоите лични разбирания. В резултат Твоя милост ('щото нали ще си нещо като Бог в игровия свят ) решава че государството ще се разтърсва от непрекъснати бунтове, митинги и разни други
                          (анти)социлани прояви, не че ми пука че търтеите протестират, работещите нали работят :twisted: , но ме притеснява някаква такава неожиданост.

                          Comment


                            Абе стига сте занимавали Голъм с теми за разни пенсионери и осигуровки. Оставете го да работи по правилата на играта, че ми се изчака чакалото.
                            Dulce et decorum est pro patria mori

                            ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                            СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                            НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                            СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                            Comment


                              Е, разбира се че ще се водя от своите разбирания в работата си на посредник - това е очевидно. Но от друга страна, същестувват определени правила, които малко или много рамкират игровата реалност и аз ще действам изцяло в тези рамки.
                              Когато описваш своята държавати трябва да го напарвиш чрез понятийния апарат на играта и доколкото оставаш в него, то нещата ще са ясни. Естествено, че можеш допълнително да аргументираш нещата, но дококото аз ще определям реакциите на реалността, то всичко ще зависи от това доколко ще успееш да ме убедиш (все пак нямам намерението да чета дълги трактати ).
                              Ако действията ти, както и организацията на държавата ти провокират социално напрежение, то естествено, това ще има и съответният игрови резултат.

                              Comment


                                А, за това спокойно - вчера най-после си взех машината с нов хард и даже ме зарадваха с новината, че са ми спасили информацията от стария. Така че очаквайте тия дни голям ъпдейт на страницата на играта .

                                Comment

                                Working...
                                X