Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Da ama там ставаше дума за инфраструктура, а аз говоря като за стока. Как да е още въпроси:
    1. Ще има ли БОМБА
    2. Монарсите ще имат ли някакво лично богатство? А може и "обикновенните" управляващи, ще е доста интересно и ще разшири възможностите в дипломатично отношение, пък ще има и място за рушвети. Падналите "звезди" ще имат право на "нов живот". И разни други. Казвам това и защото има някакви изгледи още всамото начало да изчезнат разни малки държавици, а не смятам че ще е честно играта за тях да свърши толкова бързо.

    Comment


      * Въпрос
      Ще има ли БОМБА
      ?

      - Не, няма да има никакви "дебелаци", "малчовци" и прочие атомен боклук.

      * Въпрос
      Монарсите ще имат ли някакво лично богатство? А може и "обикновенните" управляващи, ще е доста интересно и ще разшири възможностите в дипломатично отношение, пък ще има и място за рушвети. Падналите "звезди" ще имат право на "нов живот". И разни други. Казвам това и защото има някакви изгледи още всамото начало да изчезнат разни малки държавици, а не смятам че ще е честно играта за тях да свърши толкова бързо.


      - Не, лично богатство няма да има, освен ако съответните управници сами не си създадат такова. А за абсолютните монарси държавата така или иначе е лично притежание . За рушвети и сега има място, струва ми се.

      За транспорт като стока - всъщност, транспорта е реализиран така: всяка провинция има транспортна инфраструктура (която е своеобразен потенциал за транпортиране) и транспортни средства. Последните, заедно с горивото/енергията, необходими за пирвеждането им в движение ще могат да се добиват/произвеждат и съответно продават.[/i]

      Comment


        gollum, ако ще си готов в скоро време няма да е лошо да направим нещо като проверка на играчите, т.е. всеки да потвърди участието си. И няма ли начин да "присламчим" още някой да играе, че си имаме само един капиталист, и нито един "журналист" (а пък там ми се струва, че ще стане интересно с разни подкупи и т.н. )
        По моя преценка съм обективен.

        Comment


          Е, засега мисля че няма отказали се . Така че това все още не е нужно. Що се отнася до "привличането" - няма как да стане насила. Впрочем, не е късно някой да се включи и по време на самата игра.
          За началото - скоро ще е. Но няма как да е по-рано от 01.09, защото тогава ще ми прокарат нет вкъщи, инак няма как да посреднича . Така че тогава ще кача пълните правила и след това ще имаме една седмица за "нулевия ход" - начални сметки, дипломация и т.н., след което започваме и самата игра.

          Comment


            Ще има ли допинг контрол на Световните Спортни Игри? И ако има как ще се разбира кой е взел забранени медикаменти, абе изобщо как ще действа допинг комисията?
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              Доколкото си спомням, подобно нещо не е имало в ТР на игрите през 1936 г. - не виждам защо би се появило в реалността на играта.

              Comment


                хе, да бе - растението ефедра е било известно в древността още...

                Comment


                  Не ме разбра - нямах предвид, че не е имало допинги (таквиз работи си е ясно, че има открай време), а че не е имало комисии по тях - т.е., не се е смятало за проблем (защото едва ли е имало такива размери изначение, каквито днес).
                  Впрочем, и ефектът от самата Олимпиада не бива да се превъзнася .

                  Comment


                    ще има ли разни цифри като:брой на населението, среден доход и разни други демографски инфота?

                    Comment


                      Да, подобни информации ще има, но не ми се вярва да са чак в графичен вид представени . По-скоро ще са като "количества" и "стойности" в цифров вид. Впрочем, малко остана да чакате - вчера почти приключих икономическата част, до вторник-сряда ще съм готов и със социалната и вероятно военната. Така че ще ми остане само да чакам да мипрокарат нет вкъщи, та да мога да ги кача.

                      Comment


                        е че ние да не сме с две леви ръце? и сами можем да си направим графиките. Очаква ли се да има ветерани от предната война? А някаква заплата заиграча? или сами трябва да си определим.

                        Comment


                          Е, сигурно не сте - то и аз не съм, но просто няма да ми остава време и за това. Какво ще си правите с данните (анализи и т.н.) си е лично ваша работа.
                          Предната война е била преди 20 години, което означава, че ветерани от нея може да има единстевно сред офицерите и то по-нагоре като ранг.
                          Заплатата на управниците е неизмерима величина по отношение на бюджета на държавата (поне най-често), та съответно няма да има особено значение и няма да се отделя. Освен ако някой не си организира държавата по съовтения начин, но... ако тя е поне що-годе демократична, това едва ли ще се понрави на населението .
                          Пък и не виждам за какво ще ви е тази заплата.

                          Comment


                            Аз нямах предвид ветерани в действащата войска, а принципно ветерани от войната, военноинвалиди, разни от този сорт.
                            Също така дали ще има приръст на населението?
                            Разни леки кораби? като катери примерно?
                            Ще ли бъде възможно унищожаването на щял град/административен център на провинция?

                            Comment


                              ---

                              Аха, ясно, в такъв случай отговорът е отрицателен. Все пак с оглед на природата на играта (която и така май вече прекрачва гарниците на допустимата за форумна игра сложност) се налага определена степен на абстрахиране във всяка област - включително и при социалното моделиране. Та затова и социалните групи ще са малко на брой и перделно общи.

                              Прирастът на населението ще е минимален - все пак разглеждаме период от максимум 5 години, за подобно време в нормални (а дори и екстремни обстоятелства, като изключим военните) времена няма кой знае какви колебания в числеността на населението. Естествено, всяка година в обществото навлиза част от новото поколение. Това ще бъде симулирано чрез съответният минимален приратс (общо в рамките на 2-5% от населението на всеки 12 хода игра).

                              Не, чак толкова леки кораби няма да има. Може би най-много флотилия торпедни катери или нещо от сорта - още не съм решил окончателно.

                              Геноцидът, естествено, технологично е възможен, така че и унищожаването на население също ще е възможно. Друг е въпросът какви последици ще има това.

                              Comment


                                предвид че играта ще е само 52 месеца. обучението ще бъде ли катализирано? Защото иначе то губи каквато и да било стойност предвид че на практика ние няма да "получим" поколение преминало по наша програма за обучение.

                                Comment

                                Working...
                                X