Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това е интересен и по принцип нерешим въпрос. Известно време се колебаех (тези "колебания" може след време да родят друга игар, кой знае ), но явно все пак ще има леко ускоряване, но не кой знае колко съществено. За сметка на това, "катализацията" ще ви е предоставена под формата на въможност да влияете върху социотипа на обществото, както и типа на подготовката в началния период на играта - т.е., за предходноите 5-10 години.

    Comment


      gollum написа
      Не ме разбра - нямах предвид, че не е имало допинги (таквиз работи си е ясно, че има открай време), а че не е имало комисии по тях - т.е., не се е смятало за проблем (защото едва ли е имало такива размери изначение, каквито днес).
      Впрочем, и ефектът от самата Олимпиада не бива да се превъзнася .
      Все пак като човек занимавал се 8 г. активно със спорт, пък и като човек обичащ спорта мисля моята държава Холандия да се представи доста достйно на Олимпиадата. Пък и все пак това е Олимпиада т.е. това е най-големия спортен форум в света.

      И един въпрос: като има Олимпиада ще има ли войни между държавите? Защото нали знаете, че когато има Олимпиада войните спират. Или това зависи изцяло от самите държави какво ще решат.

      А и още един въпрос: кога да очакваме въпросниците към играта, които ни обеща да пратиш?
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        За войните и олимпиадите - доколкото си спомням, когато през 1936 г. се провежда олимпиадата в Германия, това не пречи на няколко конфликта . Инаке по преценка на държавите - все пак олимпиадата ще продължи само един ход.

        За въпросниците - когато съм готов, ще ги получите. Тази вечер по някое време (ако са ми включили нета вкъщи) ще има голямо обновление на сайта на играта. Вероятно утре-вдругиден ще е окончателното качване на правилата.
        Въпросниците ги очаквайте някъде към края на седмицата.

        Comment


          Батинка, ще има ли някакво технологично дърво, пардон, стълбица, че
          Повишаването на нивото на СКоР не е ограничено от някакъв естествен потенциал. Стойността за увеличаване с единица е 400 СЕ, 15.00 ГСу, 8.00 МЧиИ, 2.00 ИнжС.
          малко ме поизпоти! Иначе всичко приемаме, щом има инженерна стомана, аз съм камплитли сатисфай
          а, да не забравя , продавам Социална Енергия срещу ПОиА и АРС

          Comment


            Ооо, ъф корс - ще има техтрии, тъй да се рече . Очаквайте го съвсем скоро - чрез него ще може доста да се променят приведените на страницата цени и стойности.
            Като цяло, тази игра ще служи и като проверка на концепцията, защото сам ми е трудно да си направя качествен бета-тест, докато тъй ще е съвсем в реални условия.

            Comment


              Многто важен въпрос: Защо е било отказано на кандидат революционера Елемаг? Аз положих толкова много усилия да го убедя да участва в играта.

              Comment


                gollum, гледам в другата тема си написал нещо за по-упростен модел. За мене и този не е проблем, ама на тебе със сигурност ще ти отнеме много време . Иначе все пак е по-добре да има повече ресурси, които да разменяме.
                По моя преценка съм обективен.

                Comment


                  Нищо не му е "отказано" - просто няма роля "кандидат-революционер", има роля "политик". За да стане революционер ще му трябва съответната ситуация и причини, не може просто така да започне като водач на революционно дивжение.
                  Да не говорим, че аз не се опитвам никого насила да накарам да участва в играта - това е въпос на желание, но желанието трябва и да е по отношение на съобразяване с правилата.

                  Лзл, в момента изработвам опростения модел и като го завърша ще го кача (в момента нямам никаква работа в работата си - ако така останат нещата поне до обяд ще имам време да го завърша). Другия може да го тествам някъде понатам и да преценя дали е жизнеспособен откъм количество информация.

                  Comment


                    Жалко ,щепше да е забавно да има партизани. Пък в коя държава вече зависи от политическото у-во на игралните субекти.

                    Comment


                      Е, партизани може да има в играта - няма проблем. Въпросът е, че за да се стигне до тяхното появяване трябва да има някакви причини. Инак предполагам всеки би възразил ако още в началото на играта държавата му започне в състояние на гражданска война, нали? Или си на друго мнение?

                      Comment


                        Ne gravdanska woйна а нличието на някакво движение. Пък и до колкото си спомянм Крилов в предната война точно такова си имаше и се възмущаваше поради което.

                        Comment


                          Не някакво, а "партизанско". А подобни движения се появяват на прага или в разгара на гражданска война. И съответно трябва причина.
                          Нали няма да се изкефиш, ако Англия започне разделена на две и в огъня на гражданските вълнения, още перди ти да си ми съобщил каквото и да е свое решение? Защо мислиш, че друг ще се кефи на подобно нещо?
                          Що се отнася до Крылов от миналата игра - той нямаше поначало подобно движение, то се получи в резултат от това, че той завладя нови провинции, а Витман (Германия) прати пари за организиране на безредици в тях. Както виждаш, събитието имаше своите игрови причини, което съвсем не може да се каже за дискутирания тук пример.

                          Да подчертая въобще - ролята на политик означава човек, който се опитва да заеме властта поради определени причини. Няма порблем той да се опита да стори това и с нелегални средства, но чак след като играта започне, а не поначало. Мисля че няма нищо неясно в тази концепция, но ако има съм готов да отговарям на въпроси.

                          Comment


                            Е че то аз доколкото разбрах човекът иска тепърва да се занимава с партизанство, а не играта да започне с гражданска война. За Англия: ами нямам против стига да има предпоставки за такова движение. Аз именно това казах "страна с предпоставки", което ще рече страна където политическият климат е такъв че позволява. От досегашната си информация за политическото у-во аз се сещсм поне за 2-3 такива държави.

                            Comment


                              Както показва и историята, политическият климат във всяка страна позволява подобно движение. И във всяка от досега зададените от играчи - също. А човекът ме питаше може ли да започне с партизански отряд в конкретна държава, на което естествено му отговорих отрицателно и добавих, че може да започне като политик в дадена държава, а нататък нещата си зависят от него.
                              Така че проблемът с "предпоставките" остава и за него собстевно иде реч.

                              Comment


                                Значи понеже човекът иска аз да съм му обяснявал, ще трябва да му кажа че може да е някакъв радикален политик. Ама това си е негова работа.

                                Comment

                                Working...
                                X